Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 21:24

World of Warcraft: Shadowlands - patch 9.0.5 przywróci Valor Points

Twórcy World of Warcraft: Shadowlands rozpoczęli testy nowej aktualizacji. Patch 9.0.5 nie należy do największych, ale wraz z nim powrócą Valor Points, co ułatwi zabawę fanom PvE.

W World of Warcraft Shadowlands niespodziewanie rozpoczęły się testy kolejnej aktualizacji. Patch 9.0.5 można już sprawdzić na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Na pełną wersję poczekamy do marca.

Nagłe pojawienie się drobnej aktualizacji nie powinno być niczym niezwykłym, zwłaszcza na serwerze testowym. Jednakże łatka 9.0.5 wprowadzi jedną ważną zmianę. Wraz z nią do gry wrócą bowiem tzw. Valor Points, przyznawane za ukończenie lochów na poziomie Mitycznym+, a także dzienne zadania Callings. Punkty te będzie można wykorzystać do ulepszenia przedmiotów znalezionych w tych właśnie dungeonach, przy czym limit ulepszenia będzie uzależniony od postępów gracza. Po ukończeniu wszystkich podstawowych Mitycznych lochów będzie to 200. poziom, ale zdobycie osiągnięcia „Shadowlands Keystone Master: Season One” zwiększy limit do 220. „levelu”.

Powrót Valor Points ma złagodzić jedną z bolączek Shadowlands: problem ze zdobywaniem i ulepszaniem wyposażenia poprzez PvE. Trzeba jednak zaznaczyć, iż system wprowadzony przez patch 9.0.5 nie jest perfekcyjnym rozwiązaniem, jako że zabawa w PvP pozwala rozwinąć sprzęt do 233. poziomu. Ponadto Blizzard zaimplementuje limit liczby punktów, które będzie można zdobyć w ciągu tygodnia.

Oprócz tego aktualizacja wprowadzi dalsze zmiany do stale poprawianej więziennej wieży Torghast oraz w przedmiotach legendarnych i balansie klas postaci. Nie jest to więc wielka aktualizacja, a gracze nie są do końca zachwyceni ograniczeniami związanymi z Valor Points. Niemniej w ogólnym rozrachunku ich wprowadzenie (choćby tylko w ramach testów) spotkało się z pozytywną reakcją społeczności skupionej wokół World of Warcraft. Co prawda, zabrakło wzmianki na temat poprawek dotyczących ekwipunku zdobywanego w Mitycznych lochach, ale Ion Hazzikostas (reżyser gry) zapewnił na Twitterze, że Blizzard zamierza rozwiązać ten problem. Pozostaje czekać na konkretne informacje.

  1. Oficjalna strona gry World of Warcraft
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Shadowlands - 75% recyklingu Legionu i 25% nowości