Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 21:04

Wykradzione kody źródłowe Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 na aukcji za milion dolarów

Kody źródłowe gier Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077, a także inne dane, które zostały wykradzione podczas ataku ransomware na serwery CD Projektu, trafią na aukcję na jednym z hakerskich forów internetowych. Cena wywoławcza paczki plików to milion dolarów.

O ataku ransomware na serwery CD Projektu dowiedzieliśmy się zaledwie kilkadziesiąt godzin temu, ale sprawa rozwija się z prędkością błyskawicy. We wtorek przedstawiciele spółki potwierdzili w oficjalnym oświadczeniu, że w ręce hakerów wpadły cenne dane związane z jej funkcjonowaniem, a także kody źródłowe gier. Przestępcy dali polskiej spółce 48 godzin na odpowiedź i zapłatę ewentualnego okupu, w przeciwnym razie zebrane dane miały zostać upublicznione. Twórcy Cyberpunka 2077 stanowczo odmówili jednak jakichkolwiek negocjacji i skontaktowali się ze służbami bezpieczeństwa oraz rozpoczęli własne śledztwo w sprawie.

Dziś anonimowi hakerzy postanowili pokazać, że nie są gołosłowni. Jak informowaliśmy, w sieci pojawić miał się już pełny kod źródłowy Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Serwis Tom's Hardware podał właśnie, że przestępcy przygotowują się do rozpoczęcia licytacji paczki plików, która zawiera źródłowy kod gier Wiedźmin 3: Dziki Gon, Cyberpunk 2077 oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści, a także testowej wersji Wiedźmina 3 ze wsparciem technologii ray tracingu (tzw. Wiedźmin 3 RTX). Dodatkowo w komplecie znajduje się pełna wykradziona dokumentacja firmowa, obejmująca dział finansów, HR i inwestycji.

Licytacja przebiegać ma na rosyjskojęzycznym forum hakerskim Exploit. Cena wywoławcza paczki danych wykradzionych polskiej spółce to jeden milion dolarów. Przestępcy rozstaną się jednak od razu z jej całą zawartością po wpłaceniu równowartości siedmiu milionów. Transakcja ma być przeprowadzona w kryptowalutach.

Strona aukcji na forum Exploit. Źródło: @vxunderground

Chętni do wzięcia udziału w licytacji muszą wpłacić zaliczkę wynoszącą 0,1 Bitcoina (ok. 4,5 tysiąca dolarów). Przestępcy potwierdzają, że aukcja przeprowadzana będzie tylko i wyłącznie na forum Exploit i rozpocznie się w czwartek, o godzinie 13.00 czasu moskiewskiego (11.00 czasu polskiego). Jako dowód posiadania danych autorzy wpisu przedstawiają listę plików wykradzionych podczas przecieku. Dostęp do niej mają jednak tylko stali bywalcy forum.

Fragment listy plików, która ma być dowodem na posiadane przez hakerów dane. Źródło: @vxunderground

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. CD Projekt – strona oficjalna