Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 stycznia 2021, 14:52

autor: Karol Laska

The Last of Us od HBO z nowym reżyserem. Zaskakujący wybór

Wiemy, kto nakręci pilotażowy odcinek The Last of Us, i jest to wybór co najmniej nieoczywisty, ale sugerujący kierunek artystyczny, w którym podąży serial.

Fabuła gry The Last of Us od samego początku wyróżniała się, będąc przykładem scenariusza, który stawia niemałe emocjonalne wyzwanie odbiorcy. Dobrze więc było usłyszeć, że HBO zekranizuje serial na podstawie produkcji studia Naughty Dog i weźmie się za niego grupa naprawdę utalentowanych ludzi, bo autor pierwowzoru, Neil Druckmann, oraz twórcy hitowego Czarnobyla, Craig Mazin oraz Jonathan Renck. Jak jednak podaje serwis The Hollywood Reporter, ten ostatni musiał zrezygnować z reżyserii dzieła. Nie ma natomiast tego złego, co by na dobre na wyszło i już znamy jego następcę.

The Last of Us od HBO z nowym reżyserem. Zaskakujący wybór - ilustracja #1
Kantemir Bałagow – świeżo ogłoszony reżyser The Last of Us.

Serial The Last of Us (a przynajmniej odcinek pilotażowy) wyreżyseruje Kantemir Bałagow, czyli 29-letni Rosjanin, którego twórczości zapewne większość z Was nie kojarzy. I nic w tym złego, bowiem jego dzieła pojawiały się jedynie w nielicznych kinach studyjnych. Mimo to zdążyły odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Bliskość wygrała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, a Wysoka dziewczyna może pochwalić się aż trzema wyróżnieniami na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes.

Jest to artysta o wielkim potencjale tworzący naprawdę złożone i bogate artystycznie dramaty. Możemy się więc tylko cieszyć, że tak szybko został dostrzeżony i będzie mógł pochwalić się swoim warsztatem przy okazji The Last of Us. Wychodzi na to, iż w końcu otrzymamy ekranizację gry wideo z krwi i kości, która poważnie potraktuje materiał źródłowy i uchwyci to, co w tym dziele kochamy, czyli złożone i do bólu emocjonalne relacje.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.