Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 marca 2021, 15:00

autor: Ewelina Krzykała

The Last of Us HBO - twórcy przeniosą dialogi z gry, ale zmienią część wątków

Długo wyczekiwany serial HBO na podstawie The Last of Us nabiera kształtów. Wiadomo już, że twórcy przeniosą sporo wątków z produkcji Naughty Dog na ekran. Co ciekawe, w produkcji pojawią się także oryginalne dialogi z gry.

W SKRÓCIE:
  1. Serial The Last of Us na podstawie gry od Naughty Dog nie będzie wierną w stu procentach ekranizacją, ale twórcy zapowiadają, że przeniosą z oryginału sporo wątków.
  2. W serialu pojawią się oryginalne dialogi z gry napisane przez Neila Druckmanna.
  3. Główne postaci z The Last of Us zostaną odegrane przez aktorów znanych z Gry o tron. W Joela wcieli się Pedro Pascal, z kolei zbuntowaną Ellie zagra Bella Ramsey.

Serial The Last of Us na podstawie kultowej gry studia Naughty Dog ma totalnie zaskoczyć fanów serii, którzy aktualnie z niecierpliwością oczekują na pierwszy trailer. Producenci wypowiadają się na jego temat bardzo ostrożnie, o czym świadczą szczątkowe informacje docierające do mediów. Wiadomo już jednak co nieco na temat fabuły oraz obsady. W krótkim wywiadzie dla serwisu IGN scenarzysta Neil Druckmann zdradził, że dialogi z gry zostaną przeniesione na ekran niemal bez zmian, podobnie jak sporo wątków znanych z oryginału.

Niektóre elementy pozostają bardzo bliskie oryginałowi. Zabawne jest widzieć moje dialogi z gry w scenariuszach HBO. Czasami jednak zdarzają się elementy mocno zmienione dla uzyskania znacznie lepszego efektu, ponieważ mamy do czynienia z innym medium.

Początkowo mówiło się o tym, że The Last of Us ma być wyłącznie luźną adaptacją. Okazuje się jednak, że w ostatecznym rozrachunku twórcy postanowili nie odchodzić zanadto od oryginału i zadbają o to, aby na ekrany trafiło jak najwięcej elementów fabuły z pierwszej części gry. A przy tym produkcja ma skupiać się przede wszystkim na „filozoficznych podstawach tej historii”.

W Joela i Ellie wcielą się aktorzy znani z hitu HBO Gra o tron, czyli Pedro Pascal i Bella Ramsey. Nadal nie wiadomo jednak, z ilu odcinków będzie składać się pierwszy sezon The Last of Us. Craig Mazin i Neil Druckmann zapowiedzieli jakiś czas temu, że w serialu pojawią się sceny, które łączą obydwie odsłony gry, co dla wielu fanów oznacza, że powstanie drugi sezon.