Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2021, 13:40

autor: AlexB

Znamy nazwisko aktora, który wcieli się w brata Joela w serialu The Last of Us

Poznaliśmy nazwisko kolejnego aktora, którego będzie można zobaczyć w serialu The Last of Us od HBO. To Gabriel Luna, znany między innymi z Agentów T.A.R.C.Z.Y. oraz Terminatora: Mrocznego przeznaczenia.

Obsada zapowiedzianego w marcu ubiegłego roku serialu HBO The Last of Us na podstawie głośnej produkcji studia Naught Dog rozrosła się o kolejnego aktora. Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, dołączył do niej Gabriel Luna. Możecie go kojarzyć z ról w takich produkcjach, jak Agenci T.A.R.C.Z.Y., (jako Ghost Rider), Terminator: Mroczne przeznaczenie (jako zły android Rev-9), czy Detektyw (jako Miguel Gilb z drugiego sezonu).

W serialowym The Last of Us Gabriel Luna wcieli się w Tommy'ego, brata Joela i byłego żołnierza, który po wybuchu epidemii grzyba zamieniającego ludzi w bezmyślne potwory zachował swoje zasady i nadzieję na lepsze jutro. Zamieszkuje on wraz z innymi ocalałymi elektrownię wodną znajdującą się w Jackson County. Możemy go spotkać zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie cyklu gier. W angielskiej wersji językowej głosu użyczył mu Jeffrey Pierce, a w polskiej Robert Jarociński.

Znamy nazwisko aktora, który wcieli się w brata Joela w serialu The Last of Us - ilustracja #1
Oto, jak prezentuje się Tommy w drugiej części The Last of Us.

Gabriela Lunę w The Last of Us od HBO będziemy mogli zobaczyć u boku Pedro Pascala (The Mandalorian, Narcos, Wonder Woman 1984) jako Joela oraz Belli Ramsey w roli Ellie. Za produkcję odpowiedzialni będą między innymi Neil Druckmann, czyli główny twórca serii gier, oraz Craig Mazin, który stał chociażby za ubiegłorocznym przebojowym Czarnobylem. Reżyserią przynajmniej odcinka pilotażowego nadchodzącej pozycji zajmie się Kantemir Bałagow, mający na swoim koncie dwie dość niszowe, choć zauważone na różnego rodzaju festiwalach (w tym w Cannes) rosyjskie produkcje – Bliskość oraz Wysoką dziewczynę.

  1. Strona internetowa platformy HBO GO