Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 11:51

Warframe przyciąga tłumy; aktualizację Siostry Parvosa przetestowały tysiące graczy

Od premiery Warframe minęło 8 lat, a gra nadal cieszy się popularnością. Aktualizacja Siostry Parvosa znów przyciągnęła fanów przed monitory.

W SKRÓCIE:
  • Warframe otrzymało kolejną aktualizację.
  • Siostry Parvosa przyciągnęły do gry ponad 70 tysięcy osób.
  • Update wprowadza nowy rodzaj przeciwników oraz dodatkowy ekwipunek i elementy kosmetyczne.

Warframe to dość wiekowy tytuł. Premiera gry miała bowiem miejsce jeszcze w 2013 roku. Produkcja posiada jednak wierną grupę fanów, która stale ogrywa dzieło Digital Extremes. Grono to często zwiększa się przy okazji kolejnych aktualizacji. Nie inaczej było w przypadku wydania Sióstr Parvosa, które przyciągnęły do ekranów tłumy graczy.

Zazwyczaj Warframe gromadzi wokół siebie dziennie około 50 tysięcy osób. Dzień wydania update’u to jednak moment zdecydowanego wzrostu tej liczby. W szczytowym momencie aktualizację sprawdziło wczoraj 72 tysiące graczy. Już teraz w serwisie Steam Database możemy jednak zauważyć, że tendencja ta jest wzrostowa i dzisiaj prawdopodobnie będziemy świadkami jeszcze bardziej imponującego wyniku.

Podobnie sytuacja wygląda pod względem liczby osób oglądających rozgrywkę w Warframe na Twitchu. Zazwyczaj do grona tego nie można zaliczyć nawet tysiąca widzów. Premiera Sióstr Parvosa w szczytowym momencie przyciągnęła jednak do ekranów ponad 25 tysięcy osób. Widać więc, że społeczność gry studia Digital Extremes jest nadal bardzo aktywna.

Sama aktualizacja wprowadza za to do gry kilka nowości, wśród których największą są tytułowe Siostry. Są one nowym rodzajem przeciwników i mają stanowić wyjątkowe wyzwanie dla graczy. Wyposażone zostały w potężne uzbrojenie oraz imponujący zestaw umiejętności, które sprawiają, że pokonanie ich nie będzie łatwe. Towarzyszyć im będą również mechaniczne Ogary stanowiące dodatkowe niebezpieczeństwo.

Aktualizacja wprowadzi do gry także nowe zadanie oraz wyzwanie skoncentrowane wokół postaci Yareli. Ich wykonanie pozwoli na odblokowanie specjalnych nagród. Produkcja wzbogaciła się również o nowy ekwipunek oraz elementy kosmetyczne. Dokonano też rebalansu broni białej. Pełną listę zmian zobaczyć można w oficjalnym komunikacie.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej