Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 13:44

autor: hexx0

Nowy rajd w WoW-ie (nie)spodziewanym finałem sagi Sylwany; zobacz film

W ramach aktualizacji 9.1 do World of Warcraft: Shadowlands został dodany nowy rajd – Sanktuarium Dominacji. Na jego końcu na graczy czeka starcie z Sylwaną Bieżywiatr, które kończy sagę bohaterki. Jaki los ją spotkał? Czy teorie fanów się sprawdziły?

30 czerwca World of Warcraft: Shadowlands otrzymał patch 9.1, który wprowadził wiele zmian i nowości, m.in. obszar o nazwie Korthia, przycisk „Reconnect”, możliwość latania, poprawki do już istniejących w grze systemów, a także dodatkowy rajd – Sanktuarium Dominacji (Sanctum of Domination). W ramach tego ostatniego trzeba zmierzyć się z 10 bossami, w tym z czekającą na samym końcu wyzwania Królową Banshee – Sylwaną Bieżywiatr. Społeczność WoW-a wiedziała, że to starcie zamknie sagę bohaterki i snuła przypuszczenia odnośnie jej dalszych losów. A choć deweloperzy z Blizzarda usiłowali sugerować, że Sylwana jest do szpiku zła, to najpopularniejszą teorią fanów była ta, zgodnie z którą łuczniczka miałaby stanąć przed szansą na odkupienie swoich grzechów. Czy tak się stało? A może bohaterka zginęła? Zobaczcie sami.

Dla formalności zaznaczę, że poniższe wideo i dalsza część tej wiadomości zawierają spoilery. Jeśli więc zamierzacie poznać los Sylwany na własną rękę, to zostaliście ostrzeżeni.

Okazało się, że spora część społeczności miała rację – Sylwana ostatecznie zrozumiała, że Jailer, z którym współpracowała, jest „tym złym” i postanowiła zwrócić się przeciwko niemu. Jej interwencja nie przyniosła żadnego skutku, ale bohaterka nie została ukarana za nieposłuszeństwo. Więcej, otrzymała nagrodę za dotychczasową służbę – połowę utraconej niegdyś duszy.

W ostatniej scenie widzimy co prawda, że Sylwana traci przytomność w obliczu idących na nią wrogów, ale nie wydaje się, aby łuczniczka miała umrzeć. Kolejne aktualizacje i dodatki do World of Warcraft powinny przynieść odpowiedź na pytanie, czy uda się jej całkowicie odkupić winy.

Przypominamy też, że 1 czerwca miała miejsce premiera World of Warcraft: The Burning Crusade Classic – dodatku do WoW Classic, czyli gry, która odtwarza oryginalną wersję MMORPG Blizzarda. Co ciekawe, jeszcze przed darmową aktualizacją, w ramach której zostało udostępnione rozszerzenie, jeden z graczy wbił 60. poziom doświadczenia 60 postaciami.