Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 13:46

autor: Qskan

Jak stać się lepszym w LoL-a? Forumowicz zapytał 30 prosów

Użytkownik forum Reddit zapytał 31 pro-graczy League of Legends o rady na temat stawania się lepszym w tę grę. Odpowiedzi mogą zaskakiwać.

W SKRÓCIE:
  1. Jeden z użytkowników Reddita zapytał pro-graczy LoL-a o to, jak poprawić swoje umiejętności.
  2. Większość z uzyskanych 31 odpowiedzi skupia się na odpowiednim nastawieniu, a także umiejętności analizowania swoich błędów.

Graczy League of Legends są miliony na całym świecie, jednak tylko nieliczni mogą poszczycić się mianem pro-gracza z prawdziwego zdarzenia. Według statystyk, w MOB-ie od Riot Games najwięcej osób znajduje się w rangach Srebro i Złoto, czyli mniej więcej w środku hierarchii. Każdy robi to, co może, by awansować wyżej, lecz nie wszystkim się udaje. Użytkownik Reddita powziął za cel znalezienie odpowiedzi na pytanie: „jak stać się lepszym?”. W tym celu dodawał do znajomych wszystkich graczy o statusie Challenger z regionu EUW (Europa Zachodnia) i pytał ich o rady. Na pytanie forumowicza odpowiedziało 31 „prosów”.

Jak stać się lepszym w LoL-a? Forumowicz zapytał 30 prosów - ilustracja #1
Rozmowa z pro-graczem; źródło: Reddit

Wiele z uzyskanych odpowiedzi, mówiąc kolokwialnie, „nie odkrywa Ameryki” i sprowadza się do truizmów pokroju: „po prostu wygrywaj” lub „musisz się bardziej skoncentrować”. Spośród tych kilkudziesięciu porad wybraliśmy te najciekawsze:

Trzeba mentalnie tryhardować w swoich meczach, być skupionym na grze, ale nie denerwować się na współgraczy. Graj tylko wtedy, kiedy naprawdę tego chcesz; nie spamuj zbyt wielu meczów na Solo Queue.

Nie zmuszaj się do grania za dużo, jeśli nie masz na to ochoty. Jeśli masz passę porażek/problemów, to nie zmuszaj się do grania, bo będziesz grał gorzej. Zamiast tego, jeśli chcesz poświęcić ten czas na poprawę, to po prostu oglądaj poradniki/własne gry i szukaj rzeczy do poprawy itp. Musisz zainwestować dużo czasu, więc nie graj tylko kilku gier w tygodniu z powodu tego, co powiedziałem – pamiętaj, że trzeba znaleźć równowagę.

Cóż, na YouTube jest naprawdę sporo filmów na ten temat, ale ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że mentalność jest najważniejszą rzeczą, więc musisz zachować dobrą kondycje psychiczną i oprócz grania uprawiać jakieś ćwiczenia poza domem. Odpocznij i zrób sobie przerwę po każdej porażce.

Oprócz skupienia się na mentalnym aspekcie grania, pro-gracze zwracają też uwagę na bardziej ingame’owe rozwiązania:

Moja sugestia byłaby taka, żeby przestać grać na autopilocie. Rozumiem przez to, że powinieneś podejmować świadome decyzje, zamiast robić to samo w każdej grze. Zadaj sobie pytanie: Czy powinienem uderzać w tę falę minionów? Czy powinienem pomóc w dolnej alei? Czy powinienem zostać na midzie i zgarnąć plate’y z wieży? Większość graczy o niskim elo po prostu gra zawsze tak samo zamiast się dostosowywać do warunków.

Pojawiły się też odpowiedzi wskazujące na to, by uczyć się od najlepszych:

Najłatwiejszym sposobem na poprawę jest oglądanie POV pro graczy i naśladowanie tego, co robią, ale MUSISZ myśleć o tym, dlaczego robią rzeczy, które robią. W jednym zdaniu mogę podsumować to tak: każde pojedyncze kliknięcie musi mieć jakiś cel.

Większość rad ze strony graczy z Challengera sprowadzała się właśnie do tych aspektów: odpowiedniego nastawienia i mentalności, nie forsowania się na siłę, a także szeroko pojętego „grania z głową”. Do tego można dopisać skupienie się na rozwoju tylko w jednym bądź dwóch czempionach i na jednej linii, a także oglądanie własnych powtórek z krytycznym nastawieniem, by nie popełniać tych samych błędów.

Czy są to uniwersalne metody na stanie się lepszym w LoL-u? Oczywiście że nie. Każdy gracz jest inny, przez co wymaga innego podejścia, ze względu na umiejętności i spędzony w grze czas. Niemniej jednak te uniwersalne rady ze strony „prosów” mogą okazać się przydatne po dostosowaniu ich do swojego własnego stylu i osobowości.