Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 14:22

autor: hexx0

WoW 9.1 - patch Chains of Domination już dostępny; furorę robi nowa, prosta funkcja

World of Warcraft: Shadowlands otrzymał dziś aktualizację Okowy Dominacji. Patch 9.1 wprowadził m.in. nową krainę, rajd oraz możliwość latania. Gracze są jednak szczególnie zachwyceni przyciskiem Reconnect.

Po 217 dniach oczekiwania wreszcie zadebiutował patch 9.1 do World of Warcraft: Shadowlands. Okowy Dominacji (Chains of Domination) wprowadzają wiele zmian i nowości – pełną ich listę znajdziecie tutaj – ale gracze są szczególnie zachwyceni drobną funkcją, która znacząco ułatwi im życie. Mowa o przycisku „Reconnect” pozwalającym wrócić do gry po rozłączeniu z serwerem bez ponownego wpisywania hasła. Społeczność Reddita wydaje się wniebowzięta – pojawiają się komentarze w stylu: „W końcu” (via PotatoesForPutin), „Musiało minąć 17 lat, aż ktoś w biurze rzucił: Wiesz, co powinniśmy zrobić?” (via Starslip) czy „Zawsze wciskałem Escape i resetowałem WoW-a. Miła odmiana. (…)” (via MRosvall). Przejdźmy jednak do właściwej treści patcha 9.1. Na początek – nowy trailer.

Oprócz własnej kampanii fabularnej Okowy Dominacji wprowadzają zupełnie nowy obszar – wciągniętą przez Nadzorcę do Czeluści Korthię. W tej czeka nas wiele zadań i sekretów, a przede wszystkim rajd Sanktuarium Dominacji (Sanctum of Domination), w którym zmierzymy się z 10 bossami, w tym z czekającą na samym końcu wyzwania Królową Banshee – Sylwaną Bieżywiatr.

To oczywiście nie wszystko. Do gry zostały dodane także megapodziemia Tazavesh, Zasnuty Bazar. Zamieszkująca je rasa pośredników (Brokers) sprzeda nam egzotyczne towary i niezwykłe stworzenia, ale wybrać się tam warto głównie ze względu na napad, którego stawką będą potężne artefakty z Azeroth.

Okowy Dominacji przyniosły też zmiany istniejących już w Shadowlands systemów: wprowadzono 40 kolejnych poziomów renomy (Renown), w Wieży Potępionych Torghast zniesiono limit zgonów, a do drugiego sezonu rozgrywek Mythic+ dodano afiks (modyfikator) „Udręczenie”. Ponadto patch przyniósł niedostępne wcześniej moce legendarne, zmienione talenty PvP, a także ulepszenia w mechanice Empowered Conduits i nowy system Shards of Domination, który pozwoli udoskonalić posiadany ekwipunek o potężne bonusy.

Przy okazji aktualizacji 9.1 do gry dodano również wiele przedmiotów, zestawów do transmogryfikacji, zwierzaków (petów), wierzchowców – w tym zapowiadane wcześniej latające mounty – i osiągnięć. Na nudę nie będzie więc czasu narzekać.