Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2021, 11:48

autor: Adrian Werner

Premiera WoW The Burning Crusade Classic

Dzisiaj o północy zadebiutuje World of Warcraft: The Burning Crusade Classic, czyli dodatek do oldskulowej wersji popularnego MMORPG studia Blizzard Entertainment.

Dzisiaj startuje World of Warcraft: The Burning Crusade Classic, czyli rozszerzenie do gry WoW Classic, odtwarzającej pierwotną wersję tego MMORPG. W Polsce produkcja zadebiutuje równo o północy, więc jeśli planujecie rozpocząć zabawę wraz z wydaniem rozszerzenia, to radzimy zaparzyć sobie duży dzbanek kawy.

Przypomnijmy, że The Burning Crusade Classic odtwarza oryginalne The Burning Crusade z 2007 roku, które było pierwszym płatnym rozszerzeniem do World of Warcraft. Dodatek zostanie udostępniony za darmo, w formie aktualizacji dla subskrybentów.

Studio Blizzard Entertainment spędziło ostatnich kilka tygodni szykując się na ten dzień. 19 maja zadebiutował pre-patch przygotowujący WoW Classic na wydanie dodatku. W jego ramach do gry dodano nowe grywalne rasy (Draenei po stronie Przymierza oraz Krwawe Elfy należące do Hordy) oraz zaimplementowano zmiany w przedmiotach oraz klasach postaci. Po zainstalowaniu aktualizacji gracze muszą zdecydować, czy ich postacie będą rozwijały się dalej, czy pozostaną w świecie sprzed dodatku.

Osoby, które nie chcą podjąć takiej decyzji, muszą wykupić usługę klonowania bohatera. Pozwala ona przenieść bohatera do Burning Crusade Classic, a jednocześnie zachować jego kopię na serwerze Classic Era, w świecie sprzed dodatku. Niestety, za ten przywilej trzeba zapłacić 15 euro (ok. 68 złotych).

Premierę dodatku poprzedziły masowe bany. Zablokowano głównie konta osób korzystających z nieautoryzowanych zewnętrznych programów. Niestety, poza użytkownikami botów oberwali także fani grający na padach za pomocą aplikacji ConsolePort (co wymaga korzystania z projektu WoWMapper i to właśnie on wpędził graczy w problemy) , ale w tym drugim przypadku Blizzard cofa bany na wniosek poszkodowanych.

  1. Oficjalna strona gry World of Warcraft Classic
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  3. World of Warcraft – recenzja gry