Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2021, 09:40

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

WoW Classic - jest pre-patch Burning Crusade. Graczy czeka decyzja

Studio Blizzard Entertainment udostępniło kolejną łatkę do gry World of Warcraft Classic. Jest to tzw. pre-patch przygotowujący produkcję do premiery dodatku The Burning Crusade Classic. Premiera aktualizacji oznacza, że gracze będą musieli podjąć ważną decyzję dotyczącą posiadanych postaci.

W SKRÓCIE:

  1. WoW Classic otrzymał pre-patch przygotowujący grę na premierę dodatku The Burning Crusade Classic;
  2. gracze będą musieli zdecydować, czy ich postacie będą rozwijały się dalej, czy pozostaną w świecie sprzed dodatku.

Gra MMORPG World of Warcraft – w wersji Classicotrzymała tzw. pre-patch, przygotowujący ją na zbliżającą się premierę dodatku The Burning Crusade (via GameSpot). Aktualizacja wprowadza nowe grywalne rasy (Draenei po stronie Przymierza oraz Krwawe Elfy należące do Hordy), a także zmienia przedmioty oraz klasy postaci.

Pojawienie się łatki oznacza też, że gracze będą musieli podjąć ważną decyzję. Po zalogowaniu się na serwer każdą z posiadanych postaci – ale przed rozpoczęciem zabawy – trzeba będzie wybrać, czy chcemy, by bohater pozostał w świecie sprzed dodatku, czy też rozwijał się dalej dzięki zawartości z rozszerzenia The Burning Crusade Classic. W przypadku drugiej opcji ten awatar na zawsze utraci dostęp do WoW-a bez dodatków (chyba, że zdecydujemy się wykupić usługę klonowania postaci, o której więcej w ramce poniżej).

Klonowanie postaci w WoW Classic

Klonowanie postaci pozwala skopiować swojego bohatera, by grać nim w dodatku The Burning Crusade Classic, zachowując równocześnie jego kopię na dawnym poziomie na serwerze Classic Era (czyli w wersji gry 1.13). Usługa jest płatna i po pewnych perturbacjach ostatecznie wyceniono ją na 15 euro (około 68 złotych).

Przypominamy, że dodatek The Burning Crusade Classic odtworzy oryginalne The Burning Crusade z 2007 roku, będące pierwszym płatnym rozszerzeniem do gry World of Wacraft. Omawiany dodatek ukaże się 1 czerwca i będzie miał postać darmowej aktualizacji, którą będą mogli pobrać wszyscy subskrybenci.

  1. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  2. World of Warcraft - recenzja gry
  3. World of Warcraft Classic – strona oficjalna