Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2016, 05:19

The Last of Us: Part II w produkcji (aktualizacja: dodatkowe konkrety)

Podczas imprezy PlayStation Experience największą niespodziankę zostawiono na sam koniec. Galę zamknął bowiem zwiastun zapowiadający The Last of Us: Part II.

Aktualizacja: Po głównej gali zorganizowano panel, na którym twórcy podzielili się kilkoma dodatkowymi konkretami. Dowiedzieliśmy się, że tym razem główną bohaterką będzie Ellie i to nią pokierujemy przez większość kampanii.

Ponadto autorzy zdradzili, że akcja gry rozpocznie się pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części, co oznacza, że Ellie będzie miała dziewiętnaście lat. Tym razem scenariusz obracać się będzie wokół zemsty i nienawiści.

Galę PlayStation Experience otworzyła zapowiedź Uncharted: The Lost Legacy, czyli DLC do czwartej odsłony cyklu Uncharted. Okazuje się jednak, że ten dodatek nie był jedyną niespodzianką, jaką studio Naughty Dog przygotowało na tę imprezę. Na samym jej końcu ujawniono bowiem The Last of Us: Part II, czyli kontynuację wielkiego przeboju z 2013 roku.

Należy dodać, że projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Jego premiera zapewne nastąpi więc dopiero za kilka lat. Dzisiaj autorzy chcieli jedynie poinformować fanów marki, że doczekają się oni jej kontynuacji.

Twórcy nie ujawnili żadnych konkretów, ale ze zwiastuna możemy wywnioskować kilka rzeczy. Widać, że akcja gry osadzona zostanie kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Głównymi bohaterami ponownie będzie Joel oraz Ellie, która jest wyraźnie bardziej dorosła.

The Last of Us: Part II w produkcji (aktualizacja: 19-letnia Ellie będzie główną grywalną postacią) - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że plotki odnośnie gry krążyły już od dawna. W kwietniu tego roku dyrektor kreatywny studia Naughty Dog zdradził, że zespół pracował jakiś czas temu nad prototypami kontynuacji i obiecał, że powrócą do nich po ukończeniu dodatków DLC do Uncharted 4: A Thief’s End.

Co jednak ciekawe, pierwsze plotki pojawiły się ponad dwa lata temu. Wtedy to Marek Okon, czyli artysta, który brał udział w produkcji pierwszej części, opublikował na swoim profilu facebookowym obrazek nieukończonego artworka, przedstawiającego grającą na gitarze postać wyglądającą jak dorosła wersja Ellie. Wtedy oficjalnie zapewniał, że jest to jedynie nieoficjalny fan art, ale praktycznie identyczna scena pojawiła się teraz w zwiastunie, więc coś musiało być na rzeczy.

  1. Oficjalna strona serii