Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 11:40

autor: Adrian Werner

Naughty Dog powróci do prototypów The Last of Us 2 po ukończeniu DLC do Uncharted 4

Dyrektor kreatywny studia Naughty Dog zdradził, że zespół pracował jakiś czas temu nad prototypami The Last of Us 2. Twórcy zamierzają do nich powrócić po ukończeniu dodatków DLC do Uncharted 4: A Thief’s End.

Twórcy pracowali już nad prototypami The Last of Us 2 i mają ochotę do nich powrócić. - Naughty Dog powróci do prototypów The Last of Us 2 po ukończeniu DLC do Uncharted 4 - wiadomość - 2016-04-05
Twórcy pracowali już nad prototypami The Last of Us 2 i mają ochotę do nich powrócić.

Dwa tygodnie temu studio Naughty Dog poinformowało, że zakończyło prace nad Uncharted 4: A Thief’s End. Wielu fanów zaczęło się więc zastanawiać, jaki będzie następny projekt zespołu. Wiele wskazuje na to, że może nim być The Last of Us 2. Dyrektor kreatywny Neil Druckmann zdradził bowiem, że jakiś czas temu pracował wraz z niewielkim zespołem nad prototypami kontynuacji. Te eksperymenty zostały zawieszone, gdy deweloperzy musieli skoncentrować całą uwagę na Uncharted 4. Teraz jednak twórcy powoli szykują się do ich wskrzeszenia.

Niestety, powrót do The Last of Us 2 nie nastąpi w najbliższym czasie. Wpierw studio Naughty Dog chce bowiem zająć się tworzeniem dodatków fabularnych do Uncharted 4: A Thief’s End. Dopiero, gdy te zostaną ukończone twórcy powrócą do prototypów The Last of Us 2.

Oczywiście, sam fakt, że autorzy zajmą się takimi eksperymentami wcale nie oznacza, że następną grą studia Naughty Dog będzie The Last of Us 2. Jednak fakt, że twórcy po przerwie ponownie powracają do tej marki sugeruje, że to właśnie ona interesuje ich teraz najbardziej.

Przypomnijmy, że Uncharted 4: A Thief’s End ukaże się 10 maja tego roku, wyłącznie w wersji na PlayStation 4. Spodziewamy się, że opracowanie wszystkich dodatków DLC do gry zajmie autorom co najmniej rok. Dlatego fani The Last of Us muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż prędko tej gry nie zobaczymy.

Naughty Dog powróci do prototypów The Last of Us 2 po ukończeniu DLC do Uncharted 4 - ilustracja #3

The Last of Us to przygodowa gra akcji wykonana w konwencji postapokaliptycznego survival horroru. Produkcja zadebiutowała w czerwcu 2013 roku na PlayStation 3, a osiem miesięcy później do sprzedaży trafił dodatek Left Behind.

Natomiast w lipcu 2014 r. użytkownicy PlayStation 4 otrzymali The Last of Us: Remastered, czyli odświeżoną wersję gry wraz z rozszerzeniem.

  1. Recenzja The Last of Us Remastered – czy 60 klatek robi różnicę?
  2. Recenzja gry The Last of Us - niemal doskonały exclusive na PS3
  3. The Last of Us – strona oficjalna