Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 12:50

autor: Entelarmer

Black Desert Online doczeka się kolejnych rozszerzeń

Studio Pearl Abyss ujawniło plany wydania kolejnych rozszerzeń do gry Black Desert Online. Doczekamy się m.in. kolejnych ogromnych lokacji, nowej grywalnej rasy oraz wierzchowców wyższego poziomu.

W zeszłym tygodniu ukazało się pierwsze duże rozszerzenie do gry Black Desert Online – sieciowego MMORPG, które zadebiutowało na początku marca. Ważący 2 GB dodatek wprowadził tytułową, ogromną krainę Mediah, potężnego bossa oraz Crimson Battlefield, czyli potyczki drużyn złożonych z 40 graczy (pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum gry). Jak się okazuje, koreańscy twórcy zamierzają dalej rozwijać tę produkcję, a swoje plany ujawnili w trakcie konferencji prasowej w Seulu. Zawartość dodatków podała strona Inven, natomiast angielskie tłumaczenie dostarczył serwis Dual Shockers. Drugie rozszerzenie pójdzie śladami Mediah i wprowadzi dużą lokację – tym razem w postaci oceanu oraz położonego za nim nowego kontynentu. Co ciekawe, gracze będą mogli także zapuścić się w morskie głębiny, choćby w celu znalezienia zatopionych skarbów lub zmierzenia się z morskimi stworami. Pojawią się też bitwy morskie z użyciem okrętów, które wybudujemy w domach gildii. Oprócz tego autorzy znacznie zmienią system tzw. awakened weapons, a do tego pojawią się przebudzone bronie dla czterech kolejnych klas: Wizard, Witch oraz niedostępnych jeszcze na Zachodzie Ninja i Kunoichi.

Od kolejnego dodatku również wiedźmy otrzymają możliwość przebudzania broni. - Black Desert Online doczeka się kolejnych rozszerzeń - wiadomość - 2016-04-05
Od kolejnego dodatku również wiedźmy otrzymają możliwość przebudzania broni.

Kolejny dodatek ma ukazać się latem. Oprócz elfickiej krainy Kamaslive, rządzonej przez dwie królowe i cechującej się harmonią z siłami przyrody, gracze otrzymają nową grywalną rasę – Beniteu. Mroczne elfy, zwinne i poruszające się w charakterystyczny sposób, mają cechować się agresywnym stylem walki, z magią jako drugorzędną zdolnością. Następnie twórcy wprowadzą południową krainę Drigan, w której panują napięte relacje między elfami, krasnoludami oraz olbrzymami.

Oprócz dużych dodatków pojawią się też pomniejsze uaktualnienia, choć nie do końca jest jasne, które z podanych nowinek znajdą się w głównych rozszerzeniach. Cześć z nich wprowadzi usprawnienia różnych aspektów gry, na przykład w postaci pełnoprawnego czatu głosowego. Pojawi się więcej zawartości dla osób preferujących grę w trybie kooperacji, jak również system wyznaczający nagrody za głowę postaci. Ponadto zostanie wprowadzona nowa klasa wierzchowców, przy czym w przeciwieństwie do tych rangi od 1. do 8., mounty poziomu 9. wyróżniać się będą nie tyle szybkością, co umiejętnościami. Przykładowo: pegaz da łatwiejszy dostęp do wysoko położonych miejsc, podczas gdy jednorożec wzmocni naszą postać i przyszpili wrogów swoim rogiem. Z kolei piekielny rumak (Hell Horse – tłumaczenie niepewne) powali niemilców potężnymi eksplozjami i mocą ognia. Twórcy zamierzają także ułatwić nowicjuszom nadrobienie zaległości w stosunku do weteranów.

Przypominamy, że wszelkie informacje o terminach wydania wyżej wymienionych dodatków dotyczą koreańskiego Black Desert Online. Na Zachodzie zobaczymy je najpewniej dopiero kilka miesięcy po premierze azjatyckich wersji.