Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2016, 13:09

autor: Góral

Quantum Break - microsoftowy ekskluzyw debiutuje na rynku

Gra Quantum Break - najnowsze dzieło studia Remedy Entertainment - zadebiutowała na rynku. Tytuł dostępny jest w angielskiej wersji językowej na konsoli Xbox One i wkrótce powinien pojawić się na Windowsie 10 (Sklep Windows).

Od dziś użytkownicy Xboksa One i komputerów z systemem operacyjnym Windows 10, mogą grać w najnowszą produkcję studia Remedy Entertainment – Quantum Break. Tytuł powinien już być dostępny u większości rodzimych sprzedawców w wersji na konsolę. Natomiast jeżeli chodzi o komputerowe wydanie, to w momencie pisania niniejszej wiadomości, nie było jeszcze możliwości kupienia go w polskim Sklepie Windows. W oczekiwaniu na aktualizację oferty warto zapoznać się z recenzjami gry, które pojawiły się w Internecie kilka dni temu. Quantum Break zebrało sporo pochlebnych opinii i z pewnością jest propozycją godną uwagi dla wszystkich miłośników gier akcji. Dodatkowym atutem jest serial, na którego przebieg wpływają decyzje podejmowane podczas rozgrywki.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że dotychczasowe recenzje dotyczyły jedynie konsolowej wersji. W sieci pojawiły się bowiem doniesienia o niezbyt dobrym PC-towym wydaniu. Andy Kelly z PC Gamera porównał je do niespatchowanej wersji Batman: Arkham Knight, a dodatkowo wyjawił, że z gry nie można normalnie wyjść i trzeba korzystać ze skrótu Alt+F4. Czekamy zatem na testy tej wersji, ale wygląda to na powtórkę z rozrywki, gdyż podczas premiery Rise of the Tomb Raider (wersja z Windows Store) również narzekano na rozmaite rzeczy, tak samo jak i w przypadku Gears of War: Ultimate Edition.

W Quantum Break musimy stawić czołowo anomaliom czasowym i doskonale uzbrojonym przeciwnikom. - Quantum Break - microsoftowy ekskluzyw debiutuje na rynku - wiadomość - 2016-04-05
W Quantum Break musimy stawić czołowo anomaliom czasowym i doskonale uzbrojonym przeciwnikom.
Quantum Break w skrócie:
  • Trzeciosobowa gra akcji od studia Remedy Entertainment
  • Integralną częścią gry jest kilkuodcinkowy serial telewizyjny
  • Gra dostępna na konsoli Xbox One i systemie operacyjnym Windows 10
  • Średnia ocen w Metacritic: 78 punktów (wersja XOne)

O Quantum Break napisano już wiele przed premierą, jednak warto przypomnieć sobie to i owo. Tytuł jest trzecioosobową strzelanką, w której pierwsze skrzypce gra manipulowanie czasem. Gracze wcielają się bowiem w naukowca Jacka Joyce’a, który pracował nad możliwością podróżowania w czasie. Koniec końców nie wyszło z tego nic dobrego i przez nieudany eksperyment cały świat jest zagrożony, a sytuacji nie poprawia Paul Serene – były kolega głównego bohatera, który został obdarzony niezwykłymi mocami i nie zamierza ich wykorzystać w dobrym celu. Na szczęście Jack również otrzymał kilka wyjątkowych umiejętności, więc naszym zadaniem będzie wykorzystanie ich do naprawienia sytuacji.

Na koniec pragniemy jeszcze poinformować, że dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na Twitchu rozpocznie się transmisja rozgrywki z udziałem deweloperów. W zabawie weźmie udział także Sam Lake, szef studia Remedy Entertainment, więc może być ciekawie.