Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2022, 12:29

autor: Adam Adamczyk

Last of Us Remake coraz bardziej prawdopodobny

Remake The Last of Us faktycznie powstaje? Do takiego wniosku można dojść po lekturze wpisów umieszczonych w mediach społecznościowych przez Roberta Morrisona, weterana animacji gier.

źródło: youtube | IGN

Trudno w to uwierzyć, ale The Last of Us w przyszłym roku będzie obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Gra nadal wygląda fantastycznie, a już zwłaszcza dzięki remasterowi. Mimo to wielu fanów przygód Joela i Ellie chce, aby TLoU otrzymało pełnoprawny remake. Jakiś czas temu znany z wielu potwierdzonych przecieków dziennikarz Tom Henderson ogłosił, że według jego informacji takowa wersja gry jest już na ukończeniu, a teraz otrzymaliśmy kolejne informacje, które podtrzymują tę nadzieję.

Remake TLoU coraz bliżej?

W serii tweetów opublikowanych w ciągu ostatniego miesiąca Robert Morrison, weteran animacji gier, który ostatnio pracował nad God of War w Sony Santa Monica, stwierdził, że PlayStation „ma kilka hitów, które ukażą się w tym roku” i nawiązał do niezapowiedzianego projektu, nad którym pracuje. Animator stwierdził, że nie chodzi tu o nadchodzący God of War: Ragnarök.

Z wpisu w serwisie LinkedIn wynika, że Morrison pracuje obecnie dla PlayStation Studios Visual Arts, czyli studia, które według różnych doniesień ma odpowiadać za remake The Last of Us na PlayStation 5. Wcześniej informowano, że niezapowiedziany tytuł może ukazać się jeszcze w tym roku, a serwis VGC dowiedział się, że prace nad remakiem są bliskie ukończenia. Choć projekt nie został oficjalnie ogłoszony przez Sony, w kwietniu zeszłego roku agencja Bloomberg informowała, że trwają nad nim prace i ukaże się on na PS5.

Serial może być świetną reklamą dla gry

Co ciekawe, jak zauważyli użytkownicy mediów społecznościowych, animator wspomina o The Last of Us w wielu postach. W jednym z nich stwierdza, że jest to jego ulubiona gra. Choć katalog gier Sony na resztę tego roku jest na razie pusty, od pewnego czasu mówi się, że w Naughty Dog trwają prace nad remakiem The Last Of Us, który zbiegnie się w czasie z nadchodzącym serialem HBO. Miałoby to sporo sensu, ponieważ analogiczna sytuacja związana z popularnością pierwszego sezonu serialu Wiedźmin pokazuje, jak zainteresowanie ekranizacją znanego uniwersum może wpłynąć na popularność samej gry.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej