Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2020, 17:44

Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us

Do sieci trafiły materiały pochodzące z animowanej adaptacji The Last of Us. Ta krótkometrażowa produkcja miała stanowić połączenie między obiema grami z cyklu. Sony zdecydowało się jednak porzucić projekt.

Wszytko wskazuje na to, że w przeszłości istniały plany stworzenia animowanej wersji The Last of Us. Do Internetu trafiły kadry pochodzące z porzuconej produkcji, która miała stanowić „mocny pomost” między dwoma odsłonami cyklu.

Animowane The Last of Us miało na nowo przedstawić historię Joela i Ellie znaną z pierwszej części gry. - Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us - wiadomość - 2020-01-24
Animowane The Last of Us miało na nowo przedstawić historię Joela i Ellie znaną z pierwszej części gry.

Jak zostało zauważone przez serwis Nerd4.life, materiały z filmu pojawiły się na stronie firmy Oddfellows. Wynika z nich, że we współpracy z Sony miała ona tworzyć krótkometrażową, animowaną produkcję osadzoną w uniwersum The Last of Us. Zadaniem twórców było przedstawienie najważniejszych wydarzeń ukazanych w pierwszej części cyklu w nowym świetle.

Nasza propozycja polegała na reinterpretacji wszystkich rozdziałów gry [The Last of Us] z unikatową obróbką wizualną. Użycie pojedynczych narzędzi narracyjnych pozwoliłoby nam połączyć style i płynnie podróżować pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. W ostateczności jednak Sony zdecydowało się nie kontynuować produkcji.

Chociaż sama strona poświęcona The Last of Us została usunięta z witryny Oddfellows, to dzięki Google Cache nadal można ją zobaczyć. Wynika z niej, że planowano stworzyć produkcję, która przypomina animowany prequel do Blade Runnera 2049.

Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us - ilustracja #2
Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us - ilustracja #3
Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us - ilustracja #4

Przyczyna anulowania animowanego The Last of Us przez Sony pozostaje nieznana. Jedyne, co pozostało z produkcji, to klika kadrów, które pokazują, jak mogłaby wyglądać animacja, gdyby ujrzała światło dzienne.