Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2022, 09:35

autor: Miriam Moszczyńska

Jak zmieniło się The Last of Us w remake'u, porównanie grafiki

The Last of Us Remake zmierza na konsolę PS5. Poznaliśmy datę premiery oraz ceny poszczególnych wersji gry. Nie zabrakło też porównań graficznych.

Pierwsza część The Last of Us 2 września otrzyma remake, pozwalający graczom ponownie przeżyć przygodę Ellie i Joela, tym razem na konsoli PS5. W przygotowaniu jest również pecetowy port gry, ale o nim dowiemy się więcej w późniejszym czasie. Poniżej możecie zobaczyć, jak w porównaniu do oryginalnej wersji The Last of Us wypada remake.

Porównanie graficzne

Jak można było się tego spodziewać, wersja na PS5 posiada zdecydowanie więcej detali. Tyczy się to nie tylko wyglądu głównych postaci, ale również przeciwników czy lokacji. Porównanie obu wydań możecie zobaczyć na poniższym materiale.

Porównaniami graficznymi podzieliło się również Sony. Możecie je zobaczyć poniżej oraz pod postacią gifów na blogu PlayStation.

Źródło: PlayStation Blog

Źródło: PlayStation Blog

Źródło: PlayStation Blog

Zwiastun, preorder i premiera

O remake’u The Last of Us dowiedzieliśmy się wczoraj podczas Summer Game Fest. Nie zabrakło również zwiastuna dedykowanego właśnie tej produkcji.

Odświeżona perełka studia Naughty Dog zadebiutuje 2 września tego roku. Wcześniej możecie skusić się na preorder gry. The Last of Us Remake dostępny jest w dwóch wersjach: Standard oraz Deluxe.

  1. The Last of Us Part I Standard Edition – 339 zł (cena w PS Store).
  2. The Last of Us Part I The Digital Deluxe – 389 zł (cena w PS Store).

Źródło: PlayStation Blog

Gracze, którzy zdecydują się na zakup droższej wersji, poza samą grą otrzymają również dodatkową zawartość, w tym sześć skórek broni czy Speedrun Mode. O tym, co dokładnie zawiera Deluxe Edition, możecie przeczytać tutaj.

Warto zaznaczyć, że jeśli zamówicie grę w preorderze, otrzymacie też drobne dodatki oraz fragmenty broni. Dotyczy to obu wersji The Last of Us.

  1. The Last of Us – poradnik do gry
  2. Recenzja The Last of Us Remastered – czy 60 klatek robi różnicę?