Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 września 2007, 13:08

autor: Metatron

Xbox 360 w wersji Core z portem HDMI?

Wygląda na to, że nie tylko nowe konsole Xbox 360 w wersji Premium zostają wyposażone w port HDMI. Z informacji zamieszczonych przez Microsoft na oficjalnej stronie konsoli wynika bowiem, że takie samo złącze otrzyma również pozbawiona twardego dysku, tańsza wersja X360 – Core. Warto zaznaczyć, że nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Wygląda na to, że nie tylko nowe konsole Xbox 360 w wersji Premium zostają wyposażane w port HDMI. Z informacji zamieszczonych przez Microsoft na oficjalnej stronie konsoli wynika bowiem, że takie samo złącze otrzyma również pozbawiona twardego dysku, tańsza wersja X360 – Core. Warto zaznaczyć, że nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Przeglądając stronę z wylistowaniem zawartości poszczególnych zestawów konsoli (Core, Premium, Elite) i przyglądając się rubryce z kablem HDMI możemy dowiedzieć się, że w przypadku najdroższej wersji X360 znajdziemy go w pudełku, z kolei do wersji Premium będziemy musieli go dokupić. Co ciekawe, identyczny zapis znalazł się pod konsolą Core. Na tej podstawie można więc wnioskować, że także może ona być wyposażona w port HDMI.

Przypominamy, że do niedawna wszystkie konsole X360 pozbawione były cyfrowego złącza HDMI. Sytuacja zmieniła się wraz z opublikowaniem wersji Elite. Niedługo później okazało się, że Microsoft po cichu wprowadził nową edycję Premium również wyposażoną we wspomniane złącze. Do tej pory zakładano, że Core w dalszym ciągu pozostanie bez obsługi HDMI. Zapis na głównej stronie konsoli świadczy jednak o tym, że może być inaczej.

Nie można wykluczyć również tego, że jest on wynikiem błędu osoby aktualizującej dane. Do tej pory nikt nie potwierdził, że spotkał się z konsolą Core wyposażoną w HDMI. Może to wynikać z tego, że ta wersja produktu nie trafiła jeszcze do sklepów. Z ostatecznym stwierdzeniem, czy Core będą posiadać HDMI, czy nie, należy się zatem wstrzymać do czasu, kiedy uzyskamy oficjalne potwierdzenie.