Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2005, 10:02

autor: Kamen

Sony - szczegóły nt. ilości sprzedanych PSP oraz plany na przyszłość

W piątek informowaliśmy Was o wynikach sprzedaży nowego urządzenia firmy Sony. Natomiast dzisiaj dysponujemy konkretnymi informacjami na ten temat.

W piątek informowaliśmy Was o wynikach sprzedaży nowego urządzenia firmy Sony. Natomiast dzisiaj dysponujemy konkretnymi informacjami na ten temat. Na odbywającym w się w Tokyo PlayStation Summit, Sony Computer Entertainment przedstawiło swoje plany na przyszłość, a także podało konkretne liczby, mówiące o wynikach sprzedaży PSP w Ameryce i Azji.

O dziwo, PSP znalazło więcej nabywców w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, sprzedano tam aż 2,74 mln sztuk. Natomiast mieszkańcy ze wschodu kupili 2,33 mln przenośnych urządzeń firmy Sony. Daje to łączną liczbę 5,07 mln sprzedanych konsol!

Oprócz tego SCE przewiduje, że do końca bieżącego roku fiskalnego, który notabene zakończy się w marcu 2006, na rynku ma być dostępnych aż 150 tytułów, przeznaczonych dla PSP. Jak dotąd dostępnych jest „zaledwie” 48 pozycji, które sprzedano w łącznej ilości 11,2 mln z czego 7,3 mln w Ameryce Północnej, a 3,9 mln na terenie Japonii i Azji.

To nie koniec ciekawych informacji, bowiem autorski format UMD, na którym wydawane są pozycje dedykowane PlayStation Portable został cieplej przyjęty przez graczy z zachodu, bowiem korzysta z niego 4,3 mln użytkowników (liczba ta zawiera też kopie Spider-Man 2, dołączane bonusowo do pierwszej partii PSP). Sony planuje miesięcznie produkować od 3 do 5 mln dysków UMD miesięcznie w Japonii, w której „zaledwie” 400 tysięcy filmów zostało sprzedanych na wspomnianym nośniku.

Przy okazji na PlayStation Summit zapowiedziano szereg nowych tytułów dla PSP, w tym np. Exciting Pro Wrestling (alias WWE SmackDown! Vs. RAW 2006) i Baito Hell (Part-Time Hell) oraz inne tytuły od Tecmo, Bandai, Aquaplus, Konami, Spike, Namco, Atlus, Square-Enix i Capcom.

Na koniec dodam, oczywistą dla fanów oczekujących premiery PSP, wiadomość, że najnowsza konsola firmy Sony pojawi się w Europie 1 września 2005. Oczywiście mowa tu oficjalnej premierze, gdyż PSP znajduje się już w kliku sklepach w Polscie (m.in. sieć Media Markt).