Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2001, 11:38

autor: Fajek

Groźna konkurencja dla nVidii

Nowy procesor graficzny Kyro II z firmy STMicroelectronics może w niedługim czasie wyprzeć z rynku układy GeForce 2 MX nVidii.

Nowy procesor graficzny Kyro II z firmy STMicroelectronics może w niedługim czasie wyprzeć z rynku układy GeForce 2 MX nVidii.

Swoją coraz większą popularność, Kyro II zawdzięcza m.in. niższej cenie i większej wydajności względem układów MX. W wywiadzie udzielonemu Beyond3D, przedstawiciel firmy Guillemot powiedział:

„nVidia przestała produkować kości z serii MX, zastępując je układami MX200 i MX400. Nasza firma nie będzie produkowała kart na tych układach z kilku przyczyn. Najważniejszą z nich jest duża rozbieżność cenowa w porównaniu do układu Kyro II i mniejsza wydajność względem tych układów. Dlatego właśnie nie decydujemy się na produkcję kart z MX200 i MX400.”

Jeśli inni producenci kart graficznych pójdą w ślady Guillemot’a, nVidia może mieć kłopoty ze sprzedażą MX’ów, a co za tym idzie, będzie musiała zmienić swoją politykę marketingową. Nie ukrywam, że większość ludzi jest z tego powodu zadowolona, gdyż zaczątki monopolu jaki stworzyła nVidia dla nikogo nie były dobre za wyjątkiem samego producenta GeForce’ów.