Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

14. przygodowe gry akcji - Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Gry o tematyce przygodowe gry akcji na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Po premierze 243 Przed premierą 81
XONE
przygodowe gry akcji
Shiftlings
Shiftlings

Przygodowe 4 marca 2015

Osadzona w realiach science fiction zabawna gra platformowa z elementami logicznymi, powstała we współpracy studia Rock Pocket Games z firmą Sierra. W grze Shiftlings śledzimy poczynania dwójki nie do końca rozgarniętych kosmitów biorących udział w międzygalaktycznym reality show, którego gospodarzem jest charyzmatyczny prezenter Zookod.

A Pixel Story
A Pixel Story

Przygodowe 24 lutego 2017

Dwuwymiarowa gra platformowa, w oryginalny sposób łącząca ze sobą kilka stylów graficznych. A Pixel Story rozgrywa się we wnętrzu systemu komputerowego, który pewnego dnia dostaje się pod panowanie złoczyńcy, tzw. Evil OS-a. Szybko okazuje się, że jedynym oprogramowaniem zdolnym go powstrzymać jest nasz bohater – przypominający niewielkiego, białego ludzika Wybraniec. Wyposażony jedynie w Magiczny Kapelusz rusza w podróż przez kolejne krainy, aby położyć kres panowaniu tyrana.

Aritana and the Harpy's Feather
Aritana and the Harpy's Feather

Przygodowe 9 września 2015

Nawiązująca do klasycznych gier Disneya kolorowa gra platformowa, której fabułę oparto na wierzeniach i legendach brazylijskich. W grze wcielamy się w postać młodego wojownika, który aby uratować wodza plemienia i odczynić rzucony na niego urok, będzie musiał zdobyć pióro niezwykle rzadkiego gatunku harpii, gniazdującego w wysokich górach, zamieszkałych przez plemię kanibali.

Nightmare Boy
Nightmare Boy

Akcji 25 października 2017

Gra typu metroidvania, w której trafiamy do fantastycznego świata rodem z koszmarów. W trakcie zabawy wcielamy się w uwięzionego tu Billy’ego; zadaniem bohatera jest przywrócenie dawnego ładu w całej krainie oraz uratowanie siebie i innych dzieci, które trafiły do tego miejsca.

First Class Trouble
First Class Trouble

Akcji 2022

First Class Trouble to asymetryczna gra sieciowa, w której wcielamy się w osobę starającą się przetrwać na statku kontrolowanym przez mordercze AI. Produkcja została opracowana przez duńskie studio Invisible Walls.

Hazel Sky
Hazel Sky

Przygodowe 2021

Hazel Sky jest przygodową grą akcji, która pozwala graczom wcielić się w młodego inżyniera z latającego miasta Gideon. W ramach sprawdzianu chłopak zostaje wysłany na pewną wyspę, na której poznaje dziewczynę, która na zawsze zmieni jego życie. Tytuł został opracowany przez Coffee Addict Studio.

World to the West
World to the West

Przygodowe 5 maja 2017

Przygodowa gra akcji 3D z elementami gry logicznej oraz RPG od niezależnego studia Rain Games, które wcześniej stworzyło Teslagrad. Fabuła World to the West skupia się na losach czterech różnych postaci, które łączą siły w celu powstrzymania złoczyńcy i odzyskania skradzionych przez niego skarbów.

Mugsters
Mugsters

Akcji 17 lipca 2018

Hybryda przygodówki i dynamicznej gry akcji, w której wcielamy się w rolę śmiałka ratującego ludzi zniewolonych przez najeźdźców z kosmosu. W trakcie rozgrywki przemierzamy rozległe terytoria i rozprawiamy się z przeciwnikami – istotną rolę w grze odgrywa zaawansowany system fizyczny, na którym opierają się między innymi liczne zagadki środowiskowe.

Candleman
Candleman

Przygodowe 20 października 2017

Unikalna gra przygodowo-zręcznościowa, opracowana przez niezależne chińskie studio Spotlightor Interactive. Gracze przejmują kontrolę nad tytułową świecą potrafiącą płonąć jedynie przez dziesięć sekund. Jak się okazuje, jest to jej jedyna broń w trakcie długiej i niebezpiecznej podróży, której celem jest odnalezienie odległego światła. Schemat rozgrywki w Candleman oparto na założeniach charakterystycznych dla trójwymiarowych platformówek.

Vaccine
Vaccine

Przygodowe 21 lutego 2017

Survival horror inspirowany klasycznymi odsłonami cyklu Resident Evil. Gracz wciela się w jednego z członków oddziału bio-hazard, w którego skórze przemierza upiorną rezydencję, szukając szczepionki dla towarzysza zainfekowanego śmiertelnym wirusem. Na realizację powierzonego zadania ma zaledwie trzydzieści minut – jeśli w tym czasie nie uda mu się wrócić z lekarstwem do chorego i odkryć tajemnicy domostwa, zmagania rozpoczną się od nowa.

The Aquatic Adventure of the Last Human
The Aquatic Adventure of the Last Human

Zręcznościowe 19 stycznia 2018

Produkcja typu metroidvania, w której zadaniem graczy jest rozwikłanie zagadki wyginięcia ziemskiej populacji, która przed tysiącami lat została zmuszona do przeniesienia się pod wodę. Cechą charakterystyczną The Aquatic Adventure of the Last Human jest dualizm rozgrywki – dzieło studia YCJY opiera się zarówno na spokojnej eksploracji, jak i dynamicznej walce z potężnymi adwersarzami.

We Happy Few: They Came from Below
We Happy Few: They Came from Below

Akcji 4 kwietnia 2019

Roger & James in: They Came from Below! jest pierwszym dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Skupia się on na przygodach dwóch zakręconych postaci znanych z "podstawki": Rogera i Jamesa.

Trifox
Trifox

Akcji 2021

Izometryczny miks przygodowej gry akcji i twin stick shootera, w którym wcielamy się w lisa eliminującego hordy przeciwników przy pomocy broni białej i palnej, gadżetów bądź zaklęć. Za grą Trifox stoi niezależne studio Glowfish Interactive, a źródłem inspiracji dla tego projektu była przede wszystkim seria Crash Bandicoot.