Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. przygodowe gry akcji - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce przygodowe gry akcji na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

WiiU
przygodowe gry akcji
Akcji8 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe23
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Adventure Time: Finn and Jake Investigations
Adventure Time: Finn and Jake Investigations

Akcji 20 października 2015

Kolejna z komputerowych adaptacji popularnego serialu animowanego stacji Cartoon Network Pora na Przygodę (oryg. Adventure Time). Za jej powstanie odpowiada tym razem studio Vicious Cycle, mające na swoim koncie m.in. Madagascar 3: The Video Game oraz Ben 10 Omniverse. Podczas zabawy śledzimy losy chłopca imieniem Finn oraz jego magicznego psa Jake’a, potrafiącego dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar.

Shiftlings
Shiftlings

Przygodowe 25 czerwca 2015

Osadzona w realiach science fiction zabawna gra platformowa z elementami logicznymi, powstała we współpracy studia Rock Pocket Games z firmą Sierra. W grze Shiftlings śledzimy poczynania dwójki nie do końca rozgarniętych kosmitów biorących udział w międzygalaktycznym reality show, którego gospodarzem jest charyzmatyczny prezenter Zookod.

Chromophore: The Two Brothers Directors Cut
Chromophore: The Two Brothers Directors Cut

Przygodowe 25 sierpnia 2015

Przeznaczona na konsole WiiU dwuwymiarowa przygodówka akcji, będąca poprawioną i rozszerzoną wersją pecetowego Two Brothers z 2013 roku. Głównym bohaterem gry jest niejaki Roy Guarder – naukowiec, filozof i wynalazca, który wyrusza na ekspedycję, mającą na celu ustalenie źródeł życia. Odnajdując to, czego desperacko szukał, na skutek wypadku sam nieomal ginie, zaś goszcząc po tzw. „drugiej stronie” dostrzega piękno kolorów, nieobecnych w jego monochromatycznym świecie.

Cult County
Cult County

Przygodowe prace wstrzymane

Cult County stanowi przygodową grę akcji typu survival horror, w której wydarzenia ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Opowieść toczy się w pustynnym miasteczku w Teksasie, gdzie bohater trafia w poszukiwaniu siostry. Na miejscu zastaje atmosferę strachu i nieufności, wywoływaną przez złowrogich kultystów, a wkrótce przychodzi mu walczyć o przeżycie. Rozgrywka łączy dramatyczną walkę z elementami eksploracyjnymi w lokacjach o częściowo otwartej strukturze.

The Girl and the Robot
The Girl and the Robot

Przygodowe 25 marca 2017

Trzecioosobowa przygodówka akcji autorstwa debiutującego studia Flying Carpet Games, którego członkowie maczali wcześniej palce w wielu popularnych produkcjach mobilnych. Fabuła The Girl and the Robot opowiada o losach dziewczynki uwięzionej przez złą królową w zamku, wybudowanym przy pomocy starożytnej technologii.

Cryamore
Cryamore

RPG prace wstrzymane

Przygodowa gra akcji z elementami RPG-a, opracowana przez studio NostalgiCO. Gracz trafia na wyspy Noka, których mieszkańcy przez całe stulecia opierali rozwój cywilizacji na silnikach parowych. Sytuacja uległa zmianie po odkryciu tytułowego minerału oferującego nie tylko większy potencjał energetyczny, lecz także możliwość wpływania na cechy żywych istot.

The Mysterious Cities of Gold
The Mysterious Cities of Gold

Przygodowe prace wstrzymane

Przygodowa gra akcji z elementami cRPG, bazująca na motywach popularnego serialu animowanego – „Tajemnicze Złote Miasta”. Gracz poznaje perypetie trojga młodych bohaterów – Estebana, Zii i Tao poszukujących wraz z XVI-wiecznymi hiszpańskimi odkrywcami legendarnych skarbów starożytnych cywilizacji. Produkcja studia Neko Entertainment stworzona została z okazji telewizyjnej emisji nowej wersji kreskówki.

Hush
Hush

Przygodowe prace wstrzymane

Utrzymana w klimacie horroru epizodyczna przygodówka akcji, będąca debiutanckim dziełem niezależnego, portugalskiego Game Studio 78. Tematyką gry Hush są szeroko pojęte ludzkie lęki i obawy – zarówno te doświadczane przez większość z nas w dzieciństwie, jak i te, które stają się naszym udziałem na co dzień. Każdy epizod gry składa się z 3 rozdziałów skupiających się na poszczególnych lękach, np. przed ciemnością, duchami, błyskawicami, klaunami czy pająkami.

Exile's End
Exile's End

Zręcznościowe 22 listopada 2016

Dwuwymiarowa gra akcji inspirowana kultowymi strzelankami wypuszczonymi na komputery Commodore 64 i Amiga, takimi jak Flashback czy Another World. Bohater Exile's End trafia do kosmicznej kolonii górniczej, aby dowiedzieć się, dlaczego zerwała ona kontakt z Ziemią. Na miejscu okazuje się, że w opuszczonej placówce na zlecenie jego mocodawców prowadzono podejrzane eksperymenty. Pod względem mechaniki Exile's End łączy elementy platformówki i gry akcji.

Nova-111
Nova-111

Przygodowe 25 sierpnia 2015

Nietypowa przygodówka akcji studia Funktronic Labs, łącząca elementy platformówek z mechanizmami strategii turowych. Fabuła gry Nova-111 obraca się wokół efektów eksperymentu 111 genialnych naukowców, pochodzących z alternatywnego świata, w którym czas upływa w turach. Skutkiem ich działań była anomalia, która scaliła oba światy. Jako pilot statku badawczego Nova mamy za zadanie odnalezienie i uratowanie naukowców, a także usunięcie anomalii i rozdzielenie wymiarów.

RymdResa
RymdResa

Przygodowe prace wstrzymane

Gra typu sandbox, stworzona przez hiszpańskie studio Morgondag. Gracz wciela się w rolę samotnego astronauty, który poszukuje nowego domu w niegościnnej przestrzeni międzyplanetarnej. Filar rozgrywki stanowi eksploracja kosmosu, pozyskiwanie nowych materiałów i technologii oraz opracowywanie kolejnych elementów do ośmiu podatnych na modyfikacje statków.