Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Unknown 9: Awakening (PS5)

Unknown 9: Awakening

Przygodowa gra akcji TPP stanowiąca fragment obszernego uniwersum Unknown 9. W Unknown 9: Awakening wcielamy się w Haroonę, czyli dziewczynę z Kalkuty, która stara się zapanować nad swoimi nadnaturalnymi zdolnościami, a także przemierza ukryty wymiar znany jako The Fold.

Akcji | TPP | science fiction | przygodowe gry akcji

Okładka Unknown 9: Awakening (PS5)

data premiery gry:

2021

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unknown 9: Awakening jest przygodową grą akcji, w której wydarzenia przedstawiono z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Dzieło studia Reflector Entertainment zabiera nas w podróż do oryginalnego uniwersum znanego jako Storyworld, w którym ludzkość próbuje zachować równowagę między transcendencją a samozniszczeniem.

Fabuła

Główną bohaterką gry Unknown 9: Awakening jest Haroona. Dziewczyna wychowana na ulicach Kalkuty w Indiach jest nawiedzana przez wizje własnej śmierci. Pod okiem mentora protagonistka uczy się panować nad swoimi nadnaturalnymi umiejętnościami polegającymi na kontrolowaniu tego, co niewidzialne, a także zyskuje dostęp do ukrytego wymiaru określanego mianem The Fold, którego tajemnice stara się zgłębić.

Historia przedstawiona w Unknown 9: Awakening stanowi jedynie fragment większej całości, jakim jest uniwersum Unknown 9, osadzone w świecie Storyworld. Składają się na niego między innymi: powieść zatytułowana Unknown 9: Genesis autorstwa Laytona Greena, podcast Unknown 9: Out of Sight oraz komiks Unknown 9: Torment. Przed premierą omawianej pozycji udostępniono również społecznościową grę tekstową o nazwie Unknown 9: Chapters, której opracowaniem zajął się montrealski zespół Alice & Smith.

Kluczową rolę w świecie Unknown 9 odgrywa dziewięć ksiąg, w których zawarto całą mądrość zgromadzoną przez wszystkie cywilizacje, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię; każda z tych ostatnich osiągnęła niebywale wysoki stopień rozwoju, po czym doprowadziła do samozniszczenia. By ich wiedza nie poszła na marne, postanowiono ją spisać. Ksiąg miało natomiast strzec dziewięciu niestarzejących się (lecz nie nieśmiertelnych, przez co na przestrzeni wieków wielu z nich doczekało się swoich następców) strażników, którzy od tej pory mieli z ukrycia wpływać na losy kolejnych pokoleń i cywilizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Unknown 9: Awakening

16+

Cinematic trailer Unknown 9: Awakening – klimatycznej gry akcji
Cinematic trailer Unknown 9: Awakening – klimatycznej gry akcji

wiadomość27 sierpnia 2020

Na tegorocznym gamescom Opening Night Live zaprezentowano pierwszy zwiastun Unknown 9: Awakening, czyli klimatycznej gry akcji, w której wcielimy się w dziewczynę obdarzoną nadnaturalnymi zdolnościami. Ponadto już teraz można zapoznać się z podcastami i komiksami osadzonymi w uniwersum projektu.

PC
PS5
XSX