Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę PC.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Donut County
Donut County

Logiczne 28 sierpnia 2018

Kolorowa gra logiczno-przygodowa, w której kontrolujemy dziurę pochłaniającą przedmioty rozmieszczone na niewielkich trójwymiarowych planszach. Tytuł powstawał ponad pięć lat i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach produkcji niezależnych.

Daily Sport Football Strip
Daily Sport Football Strip

Logiczne 15 kwietnia 2001

Połączenie quizu sportowego o piłce nożnej ze striptizem, w którym do wyboru mamy cztery piękności wybrane przez magazyn Daily Sport, motywujące do pokonywania kolejnych etapów gry.

The Incredible Machine 2
The Incredible Machine 2

Logiczne 5 maja 1994

The Incredible Machine 2 to druga część wydanej w 1993 roku gry logicznej, w której istotę zabawy stanowi konstruowanie różnych zwariowanych mechanizmów i maszyn. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, stworzonej przez studio Dynamix, sequel jest zasługą wewnętrznego zespołu deweloperskiego firmy Sierra On-Line. Twórcy przygotowali 87 plansz - zagadek logicznych, a także w pełni funkcjonalny edytor, pozwalający budować kolejne.

The Price is Right
The Price is Right

Logiczne 11 września 2008

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w którym naszym zadaniem jest zgadywanie cen prezentowanych produktów. W zabawie może brać udział maksymalnie czterech graczy.

Bejeweled Twist
Bejeweled Twist

Logiczne 18 listopada 2008

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

Cover Girls Strip Poker
Cover Girls Strip Poker

Logiczne 12 marca 1992

Cover Girl Strip Poker to przedstawiciel popularnych symulatorów gry w rozbieranego pokera. Do wyboru jest osiem partnerek, które przedstawione są za pomocą serii fotek a w przypadku czterech z nich, także animacji.

Pocahontas
Pocahontas

Logiczne 20 grudnia 2006

Pocahontas jest kolejną pozycją z serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Grę tę przeznaczono przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynających swoją edukację. Jej integralną część stanowią liczne, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość zadania, zaserwowane pod postacią niezapomnianej przygody.

Myszka Miki: Naukowe potyczki z duchami
Myszka Miki: Naukowe potyczki z duchami

Logiczne 18 sierpnia 2006

Myszka Miki: Naukowe potyczki z duchami to kolejny program z serii o nazwie Disney Edukacja, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 7 lat. Tym razem młodzi użytkownicy komputerów, wraz z Myszką Miki i jego przyjaciółmi (Mini, Donaldem, Goofym, Pluto), trafiają do domu, w którym straszy.

Atomix
Atomix

Logiczne 10 listopada 1990

Skomplikowane w budowie labirynty kryją atomy popularnych pierwiastków, z których trzeba ułożyć określone z góry związki chemiczne, np. wodę, czy metan. Tak w wielkim skrócie przedstawiają się założenia produktu firmy SoftTouch o nazwie Atomix – wymagającej gry logicznej, próbującej połączyć rozrywkę z edukacją.

My Fantasy Wedding
My Fantasy Wedding

Logiczne 1 lutego 2005

My Fantasy Wedding to program kierowany głównie do młodych przedstawicielek płci pięknej. Jak sam tytuł wskazuje, gracze zajmują się tutaj zaplanowaniem każdego, nawet najmniejszego szczegółu wymarzonego dnia ślubu.

Bolek i Lolek: Język niemiecki dla najmłodszych
Bolek i Lolek: Język niemiecki dla najmłodszych

Logiczne 8 lutego 2006

Kolejna gra edukacyjna stworzona przez firmę Aidem Media z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Tym razem znani i lubiani bohaterowie, czyli Bolek i Lolek zapoznają dzieci z podstawami języka niemieckiego.

Przeklęte Ziemie: Początek
Przeklęte Ziemie: Początek

Logiczne 16 sierpnia 2012

Twisted Lands: Origin to gra logiczna z elementami przygodówki, będąca trzecią odsłoną cyklu rozwijanego przez studio deweloperskie firmy Alawar Entertainment. Fabuła tytułu stanowi prequel wydarzeń przedstawionych w Twisted Lands: Shadow Town i Twisted Lands: Insomniac. Gracz wciela się w rolę detektywa i podejmuje się odnalezienia młodej dziewczyny, która zaginęła w okolicach wyspy Tormente.

Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała
Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała

Logiczne 27 czerwca 2007

Kolejna gra edukacyjna z kosmicznym chłopcem w roli głównej. Tym razem dzieci wraz z Adibu wybierają się w podróż do wnętrzna ludzkiego ciała. W sumie program oferuje 10 ciekawych i różnorodnych zadań na dwóch poziomach trudności.

Wirtualne Puzzle
Wirtualne Puzzle

Logiczne 31 marca 2000

Virtual Puzzle to wyprodukowana przez studio Ganymede Technologies gra logiczna pozwalająca graczom zmierzyć się z 40 układankami o zróżnicowanym stopniu trudności. Twórcy zadbali o czytelny i intuicyjnie prosty interfejs oraz przydatny system pomocy. Gra wydana została w kilku wersjach tematycznych, obejmujących m.in. zabytki architektury i dzieła sztuki, zabytkowe samoloty oraz fotografie z wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce.

Cogs
Cogs

Logiczne 14 kwietnia 2009

Ciekawa gra logiczna, w której przesuwamy kwadratowe elementy w dość klasycznych układankach. Produkcja potrafi zaskoczyć intrygującymi pomysłami i rzucić wyzwanie szarym komórkom. Twórcy przygotowali w sumie 50 poziomów i samouczek dla początkujących graczy. Specjalne tryby rozgrywki zapewniają dodatkowe atrakcje.

Fritz 13
Fritz 13

Logiczne 1 marca 2012

Fritz 13 to kolejna część serii programów szachowych rozwijanej przez niemiecką firmę Chessbase. Elementem wyróżniającym trzynastą edycję jest funkcja „Let's Check” analizująca ruchy szachowe gracza oraz sugerująca najlepsze rozwiązania na szachownicy.

Q.U.B.E.
Q.U.B.E.

Logiczne 6 stycznia 2012

Gra logiczna z widokiem FPP opracowana przez walijskie studio Toxic Games na bazie Unreal Development Kit firmy Epic Games. Gracze wcielają się w bezimienną postać, która musi odnaleźć drogę wyjścia ze sterylnego środowiska, przemierzając kolejne sektory i rozwiązując zawarte w nich zagadki logiczne.

Chessmaster 6000
Chessmaster 6000

Logiczne 30 września 1998

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych symulatorów szachowych. Bierzemy udział w rankingowych meczach z blisko setką wirtualnych przeciwników charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem umiejętności oraz stylem gry. Dla początkujących szachistów przygotowano rozbudowane samouczki prowadzone przez znanego eksperta, Bruce’a Pandolfiniego.

Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii
Bolek i Lolek na tropie zaginionej księgi ortografii

Logiczne 10 października 2001

Na tropie zaginionej księgi ortografii to kolejna gra edukacyjna z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych. Opisywany tytuł stanowi zbiór czternastu ciekawych zabaw z ortografią, przeznaczonych dla użytkowników od siódmego roku życia.

Zwariowany Czarodziej: Tajemniczy dom Belliniego
Zwariowany Czarodziej: Tajemniczy dom Belliniego

Logiczne 15 stycznia 2001

Zbiór kilku gier edukacyjnych ze znanej serii o Zwariowanym Czarodzieju, w których Danny, wraz z przyjaciółmi, zwiedza tajemniczą piwnicę swego szalonego wuja.

Śpiąca Królewna
Śpiąca Królewna

Logiczne 15 marca 2006

Śpiąca Królewna jest kolejną pozycją z serii programów edukacyjnych, wydawanych przez firmę Aidem Media. Grę tę przeznaczono przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dopiero co rozpoczynających edukację. Integralną częścią niniejszego produktu są liczne zadania, rozwijające kreatywność oraz ćwiczące pamięć i spostrzegawczość.

Mały projektant mody
Mały projektant mody

Logiczne 10 maja 2004

Mały projektant mody jest pozycją, adresowaną przede wszystkim do żeńskiej części najmłodszych użytkowników komputerów. Spełnia ona wszystkie wymagania kilkuletnich dziewczynek w wymiarze tworzenia co rusz to nowych stylów mody.

LEGO Legoland
LEGO Legoland

Logiczne 27 marca 2000

Legoland to bardzo dobra pozycja, dzięki której dzieci odkryją w sobie zdolności inżynierskie i menedżerskie samodzielnie projektując, budując oraz utrzymując wzięty park rozrywki.

Szachy
Szachy

Logiczne 20 czerwca 2004

Komputerowa adaptacja gry w szachy. „Easy Chess 2.0” został stworzony z myślą o pojedynczych graczach, którzy mogą staczać pojedynki z zawodnikami sterowanymi przez komputer.