Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry Logiczne po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Gry po premierze z gatunku logiczne ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 1341
Logiczne
Tematyki
PC
PC Windows829 WWW45
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4146 Sony PlayStation 395 Sony PlayStation 232 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable59 PlayStation Vita69
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S6 Microsoft XBOX ONE121 Microsoft Xbox 360100 Microsoft Xbox11
Mobile
Android244 Apple iOS271 Windows Phone33
Nintendo
Nintendo Switch117 Nintendo Wii72 Nintendo DS197 Nintendo Wii U32 Nintendo 3DS44 Game Boy Advance19 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ
Farm Heroes Saga
Farm Heroes Saga

Logiczne 26 marca 2013

Kolejna aplikacja typu match-3 w dorobku firmy King, znanej przede wszystkim ze słynnego Candy Crush Saga. Tym razem, zamiast słodyczy, gracze układają warzywa i owoce. W produkcji nie zabrakło także rozmaitych power-upów oraz aspektów społecznościowych.

ANDiOSWWW

Slayaway Camp
Slayaway Camp

Logiczne 25 października 2016

Slayaway Camp to wyprodukowana przez niezależny zespół Blue Wizard Digital nietypowa turowa gra logiczna, wzorowana na filmowych horrorach z lat 80. ubiegłego wieku, a jednocześnie naśmiewająca się z ich oklepanych schematów. Gracz kontroluje psychopatycznego mordercę, którego celem jest zabijanie nastolatków odpoczywających w wakacje. Mapy są małe i złożone z kwadratowych pól, a postacie mogą poruszać się tylko w liniach prostych, zatrzymując się dopiero po napotkaniu jakieś przeszkody.

PCPS4XONESwitchANDiOSPSV

Typoman
Typoman

Logiczne 19 listopada 2015

Połączenie dwuwymiarowej platforówki i gry logicznej, stworzone przez niezależne studio Brainseed Factory. Gracz wciela się w rolę oryginalnego bohatera, zbudowanego z liter H, E, R oraz O, który przemierza mroczny, pełen niebezpieczeństw świat. Filar rozgrywki stanowi eksploracja fantastycznej krainy, unikanie niezliczonych pułapek, przeskakiwanie po platformach, a także rozwiązywanie zagadek, opartych na manipulacji literami i na tworzeniu nowych słów.

PCPS4XONESwitchWiiU

Deus Ex GO
Deus Ex GO

Logiczne 18 sierpnia 2016

Jeden ze spin-offów popularnej serii RPG Deus Ex od firmy Square Enix. Produkcja osadzona jest w cyberpunkowym uniwersum znanym z głównych odsłon cyklu, w którym ludzkość nauczyła się usprawniać możliwości ciała człowieka dzięki cybernetycznym wszczepom. Pod względem mechaniki Deus Ex GO przypomina wydane wcześniej Hitman GO oraz Lara Craft GO. Jest to więc gra logiczna rozgrywana w turach.

ANDiOS

Clockwork
Clockwork

Logiczne 10 października 2016

Opracowana przez studio Appsquare dwuwymiarowa platformówka z licznymi elementami logicznymi. Świat, w jakim rozgrywa się akcja Clockwork, wiele lat wcześniej ucierpiał w wyniku zarazy, która wybiła większość populacji. Nieliczni ocalali schronili się za murami miasta o nazwie Watchtower, próbując znaleźć antidotum na groźnego wirusa. Niestety okazało się, że jedynym sposobem na uniknięcie zarazy jest zamknięcie swoich umysłów w mechanicznych ciałach, odpornych na choroby.

PCXONEANDiOS

Archaica: The Path of Light
Archaica: The Path of Light

Logiczne 8 września 2017

Gra logiczna inspirowana Chromatronem i Aargonem. Archaica: The Path Of Light jest debiutancką produkcją polskiego studia niezależnego TwoMammoths. Tytuł stawia gracza przed niezwykle odpowiedzialnym zadaniem: musi on uratować ludzką cywilizację od zagłady. W tym celu konieczne jest uruchomienie specjalnych mechanizmów obronnych. Aby tego dokonać, należy poprowadzić wiązkę światła przez zapomnianą ścieżkę starożytnych.

PCPS4XONESwitch

Robaki 3D
Robaki 3D

Logiczne 1 czerwca 2004

Robaki 3D to gra logiczna wyprodukowana przez czeskie studio deweloperskie Cinemax. Gracz kieruje poczynaniami robaków, które próbują wydostać się na wolność. Twórcy przygotowali 160 plansz, na których należy wykazać się orientacją przestrzenną i zmysłem logicznego myślenia.

PC

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure
Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

Logiczne 24 września 2013

Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure to gra logicznam w której do rozwiązywania zagadek wykorzystujemy magiczny notes pozwalający zmaterializować każdy wpisany do niego obiekt. Akcja toczy się w komiksowym świecie DC, więc poza zwykłymi przedmiotami możemy przywoływać również słynnych superbohaterów.

PCWiiU3DS

PixelJunk Monsters Ultimate HD
PixelJunk Monsters Ultimate HD

Logiczne 30 lipca 2013

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów. Tytuł został wyposażony we wszystkie dodatki i poprawki, których doczekała się podstawowa edycja.

PCPSV

SimTunes
SimTunes

Logiczne 6 kwietnia 1996

Najbardziej niezwykła i oryginalna gra z serii simów, wykreowanej przez Maxis, która w inteligentny sposób bawi i uczy, kształtując zmysł plastyczny i muzyczny, pozwalając dzieciom na odkrywanie własnych zdolności twórczych.

PC

Nihilumbra
Nihilumbra

Logiczne 28 czerwca 2012

Platformowa gra logiczna z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez hiszpańskie studio BeautiFun Games. Gracz kieruje poczynaniami zrodzonego z nicości Borna, który, próbując uciec przed klątwą pustki, przemierza fantastyczny świat Nihilumbra. Rozgrywka bazuje na zagadkach logicznych związanych z wykorzystaniem praw fizyki.

PCSwitchANDiOSWiiUPSV

Powrót Bombera
Powrót Bombera

Logiczne 30 czerwca 2006

Powrót Bombera to gra logiczna wyprodukowana przez krakowskie studio Destan Entertainment. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowemu specowi od ładunków wybuchowych przejść przez plansze, wysadzając blokujące go przeszkody i unikając spotkania z wrogami.

PC

Fritz 13
Fritz 13

Logiczne 1 marca 2012

Fritz 13 to kolejna część serii programów szachowych rozwijanej przez niemiecką firmę Chessbase. Elementem wyróżniającym trzynastą edycję jest funkcja „Let's Check” analizująca ruchy szachowe gracza oraz sugerująca najlepsze rozwiązania na szachownicy.

PC

Cradle of Egypt Edycja Kolekcjonerska
Cradle of Egypt Edycja Kolekcjonerska

Logiczne 23 listopada 2011

Cradle of Egypt to kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych w konwencji match-3, zapoczątkowanej przez Cradle of Persia i Cradle of Rome. W tej części twórcy zabierają nas na wyprawę do Starożytnego Egiptu.

PC

Fieldrunners
Fieldrunners

Logiczne 1 października 2009

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.

PCPSPNDS

Klik: Wielki Pościg
Klik: Wielki Pościg

Logiczne 1 czerwca 2011

Przygodowa gra edukacyjna, w której razem z tytułowym Klikiem podróżujemy po całym świecie, odwiedzając najciekawsze zakątki naszego globu. W trakcie gry przystępujemy do różnorakich zabaw, dzięki którym doskonalimy między innymi znajomość języka polskiego czy zdolności matematyczne.

PC

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem
Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem

Logiczne 29 kwietnia 2011

Gra dla najmłodszych, w której pomagamy sympatycznemu Misiowi Uszatkowi w odnalezieniu skarbu. W trakcie zabawy doskonalimy między innymi swoje umiejętności matematyczne.

PC

Quantum Conundrum
Quantum Conundrum

Logiczne 21 czerwca 2012

Gra logiczna wykorzystująca mechanikę manipulacji wymiarami. Głównym projektantem podczas produkcji była Kim Swift, czyli twórczyni, która pełniła tę samą rolę w trakcie powstawanie kultowego Portala. W trakcie rozgrywki, oprócz umiejętności logicznego myślenia, gracz musi czasami wykazać się refleksem.

PCX360PS3

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci
Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci

Logiczne 27 listopada 2003

Bolek i Lolek: Język angielski dla dzieci to gra edukacyjna dla najmłodszych użytkowników komputera. Dzięki temu programowi, nasi milusińscy szybko i z łatwością przyswoją sobie trudne słówka czy zwroty w języku angielskim.

PC

Beat Up A Millionaire 2
Beat Up A Millionaire 2

Logiczne 5 kwietnia 2002

Beat Up A Millionaire 2 to druga edycja przebojowej parodii znanego teleturnieju zawierająca całkiem nowe pytania. Gracze odpowiadają na pytania z różnych dziedzin wiedzy (geografia, przyroda) i kultury masowej (telewizja, gry komputerowe).

PC

Dark Signs
Dark Signs

Logiczne 4 stycznia 2003

„Dark Sings” jest tytułem o tematyce zbliżonej do takich tytułów jak „Uplink” czy „BS Hacker”. Gracz może wcielić się w jedną z dwóch postaci: hakera lub crackera.

PC

ATC Simulator 2
ATC Simulator 2

Logiczne 6 lutego 2004

Rozbudowana gra logiczna, w której wcielamy się w postać kontrolera ruchu lotniczego. Pierwsza część „ATC Simulator” ukazała się w 2001 roku. Sequel rozwija pomysły zaprezentowane w jedynce pokładając szczególny nacisk na i tak wysoki już poziom realizmu zabawy.

PC

World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets
World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets

Logiczne 6 listopada 2007

Kolejna część popularnej serii, podejmującej tematykę tytułowego pokera. W edycji 2008 możemy liczyć między innymi na bardziej rozbudowane samouczki oraz możliwość odblokowania pomocnych w grze opcji.

PCX360PS3PS2PSPNDS

LEGO Legoland
LEGO Legoland

Logiczne 27 marca 2000

Legoland to bardzo dobra pozycja, dzięki której dzieci odkryją w sobie zdolności inżynierskie i menedżerskie samodzielnie projektując, budując oraz utrzymując wzięty park rozrywki.

PC