Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4Switch
Okładka Superliminal (PC)

Superliminal

Pierwszoosobowa gra logiczna oferująca szereg zagadek opierających się na manipulowaniu perspektywą, głębią i tworzeniu lub odkrywaniu iluzji optycznych. Za stworzenie i wydanie Superliminal odpowiada studio Pillow Castle Games.

Logiczne | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | Epic Store exclusive

Okładka Superliminal (PC)

data premiery gry:

12lis2019

PC

7lip2020

PS4 Switch

Superliminal jest pierwszoosobową grą logiczną, w której gracz rozwiązuje wizualne łamigłówki opierające się głębi, perspektywie i iluzji. Produkcja wcześniej była znana pod nazwą Museum of Simulation Technology i jest tworzona od 2013 roku. Tytuł został opracowany i wydany przez niezależne studio Pillow Castle Games i stanowi jego debiut.

Mechanika

W Superliminal akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (tzw. widok FPP). Rozgrywka polega na rozwiązywaniu zagadek - najczęściej chodzi o znalezienie wyjścia z danego pomieszczenia. Choć brzmi to dość prosto, w praktyce zabawa bywa naprawdę pokręcona i skomplikowana. Wszystko dlatego, że zagadki, które znalazły się w produkcji Pillow Castle Games wykorzystują głębię, perspektywę i złudzenia optyczne.

Jak to działa w praktyce? Przykładowo, wyobraźcie sobie, że widzicie pokój z drzwiami na jednej ze ścian - na wysokości około 3 metrów, poza waszym zasięgiem. W okolicy nie ma żadnej drabiny ani schodów, jednak na ścianie wisi obraz. Kiedy oddalicie się od niego na wystarczającą odległość, z waszej perspektywy będzie na tyle niewielki, że bez problemu... chwycicie go między palce. Ten sam obraz, odwrócony odpowiednio, po upuszczeniu stanie się wielkim podestem, po którym bez przeszkód wespniecie się do wyjścia.

Tryby gry

W Superliminal możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Superliminal posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pomimo dość surrealistycznej stylistyki i tematyki, lokacje przedstawione w grze prezentują się całkiem realistycznie - głównie za sprawą nowoczesnego silnika odpowiadającego za oświetlenie i cieniowanie. Atmosfera gry momentami bywa nieco niepokojąca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Superliminal

Klasyfikacja PEGI Superliminal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Superliminal

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
Switch