Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchXONEPS4
Okładka Untitled Goose Game (PC)

Untitled Goose Game

Humorystyczna sandboksowa gra skradankowa, w której wcielamy się w złośliwą gęś. Naszym zadaniem jest zrujnowanie spokojnego dnia mieszkańcom niewielkiej wioski. Untitled Goose Game jest dziełem niezależnego australijskiego studia House House Games.

Logiczne | skradanki | widok izometryczny | humorystyczne | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Untitled Goose Game (PC)

data premiery gry:

20wrz2019

PC Switch

17gru2019

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Untitled Goose Game to humorystyczna gra skradankowa, w której kierujemy upartą i złośliwą gęsią sprawiającą problemy mieszkańcom niewielkiej wioski. Za produkcję odpowiada niezależne australijskie studio House House Games. Deweloper wydał w 2016 roku zabawną kooperacyjną grę sportową Push Me Pull You, która ukazała się na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Tuż po premierze pod koniec 2019 roku Untitled Goose Game stało się przebojem wśród streamerów, którzy przyczynili się do dużego komercyjnego sukcesu tytułu. We wrześniu 2020 roku deweloperzy opublikowali dużą aktualizację wprowadzającą tryb zabawy wieloosobowej.

Mechanika

Untitled Goose Game rzuca nas na sporej wielkości trójwymiarową sandboksową mapę przedstawiającą niewielką wioskę, której mieszkańcy cieszą się sielskim życiem. Celem gry jest kompletne zrujnowanie ich spokojnego dnia. Wcielamy się bowiem w złośliwą gęś, która szuka zaczepki i możliwości sprawienia psikusa każdemu napotkanemu człowiekowi. Akcję gry obserwujemy z widoku izometrycznego. Sterując ptakiem, możemy wchodzić w interakcje z ludźmi oraz różnymi obiektami. Gra oferuje nam całą listę potencjalnych zdań, takich jak np. kradzież konkretnych przedmiotów czy zaatakowanie jakieś osoby. Niektóre z bardziej kompleksowych i złośliwych akcji są jednak ukryte i musimy je odkryć na własną rękę, korzystając z metody prób i błędów. W trakcie zabawy często musimy pozostać niezauważeni, zakradając się do celu przy wykorzystaniu rożnych osłon, takich jak np. gęste zarośla.

Tryby gry

Poza zabawą w pojedynkę, Untitled Goose Game pozwala również na zabawę multiplayer dla dwóch osób. Obaj uczestnicy rozgrywki wcielają się w gęsi i wspólnie uprzykrzają życie wszystkim napotkanym osobom oraz sieją zniszczenie w wiosce. Gęsi mogą ze sobą bezpośrednio współpracować, przekazując sobie np. z dzioba do dzioba rożnego rodzaju przedmioty.

Kwestie techniczne

Untitled Goose Game posiada przyjemną dla oka i kolorową trójwymiarową oprawę graficzną, korzystającą z minimalistycznego i komiksowego stylu wizualnego. Zabawie towarzyszy prosta muzka oraz efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 1220 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,4 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Gry podobne do Untitled Goose Game

Klasyfikacja PEGI Untitled Goose Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Gra o złośliwej gęsi tryumfuje w GDC Awards
Gra o złośliwej gęsi tryumfuje w GDC Awards

wiadomość19 marca 2020

Minionej nocy ogłoszono zwycięzców Game Developers Choice Awards. Grą roku zostało Untitled Goose Game. Z kolei najwięcej statuetek zgarnęło Control od studia Remedy.

D.I.C.E. Awards - Untitled Goose Game grą roku
D.I.C.E. Awards - Untitled Goose Game grą roku

wiadomość14 lutego 2020

Poznaliśmy laureatów kolejnej edycji D.I.C.E. Awards. Za najlepszą grę ubiegłego roku organizacja The Academy of Interactive Arts & Sciences uznała Untitled Goose Game. Produkcja studia House House Games zdobyła aż trzy statuetki.

Untitled Goose Game – sprzedano milion egzemplarzy skradanki o gęsi
Untitled Goose Game – sprzedano milion egzemplarzy skradanki o gęsi

wiadomość31 grudnia 2019

Untitled Goose Game, czyli nietypowa gra z gęsią w roli głównej, okazała się sporym przebojem. Autorzy poinformowali, że sprzedano już ponad milion egzemplarzy.

PC
Switch
PS4
XONE