Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONESwitchPCPS4
Okładka Stikbold! A Dodgeball Adventure (XONE)
OkładkaStikbold! A Dodgeball Adventure (XONE)

Stikbold! A Dodgeball Adventure

Stikbold! A Dodgeball Adventure Deluxe Edition

Opracowana przez ekipę Game Swing zręcznościowa gra sportowa, w której wcielamy się w zawodników profesjonalnej drużyny grającej w dwa ognie. Fabuła Stikbold! A Dodgeball Adventure przenosi nas do fantastycznej wersji lat 70.

Zręcznościowe | widok izometryczny | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stikbold! A Dodgeball Adventure Premiera

1kwi2016

PC

5kwi2016

PS4

8kwi2016

XONE

29gru2017

Switch

Gry podobne do Stikbold! A Dodgeball Adventure

Untitled Goose Game

Dodgeball Academia

Nippon Marathon

Stikbold! A Dodgeball Adventure na Switch, PC itd. to zręcznościowa gra sportowa, w której wcielamy się w zawodników profesjonalnej dwuosobowej drużyny grającej w dwa ognie, pragnących uzyskać wymarzony tytuł mistrzowski. Za produkcję gry odpowiada niezależne brytyjskie studio deweloperskie Curve Digital. Założony w 2005 roku zespół wyspecjalizował się w tworzeniu konsolowych lub pecetowych konwersji utytułowanych gier z segmentu indie. Poza Stikbold! A Dodgeball Adventure, najbardziej znanym i oryginalnym projektem studia pozostaje seria Stealth Inc.

Fabuła

Fabuła gry przenosi nas do fantastycznej wersji lat 70. XX wieku. Głównymi bohaterami tytułu są Bjorn i Jerome, profesjonalni sportowcy trenujący grę w dwa ognie. W zadaniu tym pomaga im wymagający trener, który nie może odpuścić ostatnich porażek swoich podopiecznych. Kiedy para przygotowuje się do stawienia czoła zeszłorocznym zwycięzcom najważniejszego turnieju, okazuje się, że owych rywali porwał sam diabeł. Nie chcąc uzyskać tytułu mistrzowskiego walkowerem, bohaterowie wyruszają w szaloną podróż, której celem jest uratowanie uprowadzonych oponentów. Kampania zawiera sporą liczbę przerywników fabularnych, które, podobnie jak cała gra, utrzymane są w humorystycznym, satyrycznym tonie.

Mechanika

Stikbold! A Dodgeball Adventure nie stara się w realistyczny sposób naśladować gry w dwa ognie lub zbijaka. Rozgrywka odbywa się na niewielkich arenach wytyczonych na planie koła. Naprzeciw siebie stają dwie dwuosobowe drużyny. Celem zabawy jest wyeliminowanie oponentów poprzez przynajmniej dwukrotne uderzenie ich piłką lub innym przedmiotem znajdującym się na boisku. Możemy stosować uniki skakać oraz łapać nadlatujące pociski. Sterowanie jest proste i przystępne, a cała akcja przedstawiona została przy pomocy widoku izometrycznego. Zabawę ułatwia to, że na ekranie widzimy zawsze całe boisko.

Gra oferuje walki z bossami, podczas których musimy wyeliminować więcej niż dwóch przeciwników, a także uważać na różnego rodzaju przeszkody terenowe i specjalne ataki. Całą kampanię możemy przejść w trybie kooperacji z innym graczem.

Kwestie techniczne

Tytuł oferuje kolorową oprawę graficzną oraz funkową ścieżkę dźwiękową nawiązującą do estetyki lat 70., którą deweloperzy inspirowali się również przy projekcie interfejsu, poszczególnych plansz oraz modeli postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Stikbold! A Dodgeball Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
Switch