Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Joe Dever's Lone Wolf
Joe Dever's Lone Wolf

RPG 14 listopada 2013

Joe Dever’s Lone Wolf to wyprodukowana przez zespół Forge Reply paragrafówka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku cRPG. Podczas zabawy śledzimy tekstową narrację i podejmujemy decyzje, które kierują fabułę na nowe tory. Jednocześnie sekwencje walki zrealizowano w formie turowego systemu bitewnego, oferującego trójwymiarową grafikę i sporą swobodę taktyczką.

The Hunger Games: Panem Rising
The Hunger Games: Panem Rising

RPG 5 listopada 2014

Prosta gra RPG z elementami karcianki, osadzona w uniwersum cyklu filmów i książek Igrzyska Śmierci. W grze wcielamy się w członków ruchu oporu, a naszym zadaniem jest stworzenie drużyny rebeliantów i pomoc Katniss Everdeen w uwalnianiu kolejnych dystryktów świata Panem spod tyranii Prezydenta Snowa.

Mage Gauntlet
Mage Gauntlet

RPG 16 września 2014

Mage Gauntlet to RPG akcji, w którym kierujemy młodą dziewczyną próbującą ocalić krainę fantasy przed złym demonem. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia dynamicznych bitew za pomocą rozbudowanego zręcznościowego systemu walki.

Dungeon Boss
Dungeon Boss

RPG 7 sierpnia 2015

Turowa gra RPG, w której trafiamy do fantastycznego świata, pełnego rozmaitych stworów do pokonania. Podczas zabawy tworzymy drużynę z posiadanych bohaterów i wykorzystujemy ją do walki ze smokami, ninja oraz rozmaitymi potworami.

Super Awesome Quest
Super Awesome Quest

RPG 9 lipca 2015

Oryginalna produkcja autorstwa studia Boomzap Entertainment, łącząca cechy charakterystyczne dla gatunku RPG z elementami mechaniki zaczerpniętymi z gier typu match-3. Gracz wciela się w rycerza Grega, który wyrusza wraz z towarzyszami w pełną niebezpieczeństw podróż celem zdobycia sławy i nieprzebranych bogactw. Cechą charakterystyczną omawianego tytułu jest nietypowy system walki – kafelki wyświetlane w dolnej części ekranu zawierają symbole odpowiadające określonym akcjom (np.

Clicker Heroes
Clicker Heroes

RPG 21 maja 2015

Gra zręcznościowa z elementami RPG, zaliczana do gatunku klikerów, czyli prostych produkcji, w których rozgrywka ogranicza się do szybkiego stukania w ekran smartfona lub tabletu. W Clicker Heroes wcielamy się w śmiałka przemierzającego fantastyczny świat pełen rozmaitych stworów. Rozgrywka sprowadza się do „zaklikiwania” potworów na śmierć, a następnie zbierania wypadających z nich złotych monet. Korzystając z tych środków możemy ulepszać naszego podopiecznego, by zadawał silniejsze ciosy.

Doom & Destiny Advanced
Doom & Destiny Advanced

RPG 3 sierpnia 2015

Humorystyczna gra typu RPG, przygotowana z myślą o platformach mobilnych. Doom & Destiny Advanced przedstawia historię umiejscowioną przed wydarzeniami z części pierwszej, wykorzystuje jednak podobny motyw przewodni.

Asdivine Hearts
Asdivine Hearts

RPG 16 lutego 2014

Gra jRPG autorstwa japońskiego zespołu Kemco. Gracz kontroluje drużynę bohaterów, którzy muszą uratować przed zagładą magiczną krainę fantasy. Produkcja oferuje duży świat do zwiedzania, turowy system walki oraz kampanię z licznymi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi.

Battleheart
Battleheart

RPG 14 lipca 2011

Turowa gra RPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Podczas przygody trafiamy do fantastycznego świata, któremu zagrażają złe moce. Kontrolując kilku śmiałków, musimy powstrzymać inwazję potworów.

Chaos Rings
Chaos Rings

RPG 10 października 2012

Chaos Rings to gra jRPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy kierujemy duetem bohaterów i zajmujemy się głównie eksplorowaniem lochów, rozwijaniem umiejętności postaci oraz toczeniem bitew z potworami.

Dungelot: Shattered Lands
Dungelot: Shattered Lands

RPG 4 lipca 2016

Opracowana we współpracy studia Red Winter Software z firmą tinyBuild Games trzecia odsłona popularnego mobilnego cyklu Dungelot, łączącego elementy roguelike’owego RPG z mechaniką popularnego Sapera. Akcja Dungelot: Shattered Lands osadzona została w typowej krainie fantasy, pełnej magii, potworów i różnych ras. Wcielając się w bohatera należącego do jednej z klas o różnych umiejętnościach, zajmujemy się eksploracją losowo generowanych podziemi.

Cardinal Quest
Cardinal Quest

RPG 11 czerwca 2012

Cardinal Quest to opracowana z myślą o pecetach produkcja z gatunku RPG utrzymana w klimacie fantasy, w której zadaniem gracza jest eksplorowanie podziemi i walka z potworami. Gra oferuje uproszczoną interpretację standardów roguelike, losowo generowane lochy oraz brak możliwości wskrzeszenia poległego bohatera.

Adventure Bar Story
Adventure Bar Story

RPG 30 lipca 2012

Adventure Bar Story to hybryda strategii ekonomicznej i RPG-a. Pierwszy z tych aspektów polega na prowadzeniu karczmy, tworzeniu potraw i zarabianiu pieniędzy. Jednocześnie musimy także organizować wyprawy po rzadkie składniki, podczas których dowodzimy drużyną bohaterów i toczymy turowe bitwy.

Zenonia S: Rifts in Time
Zenonia S: Rifts in Time

RPG 14 grudnia 2013

Zenonia S: Rifts in Time to RPG akcji wzbogacone silnymi elementami MMO. W grze trafiamy do krainy fantasy, a zadaniem gracza jest głównie walka za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Poza zwykłymi misjami dostępne są także raidy oraz tryb PvP w postaci pojedynków na arenach.

Fantasy War Tactics
Fantasy War Tactics

RPG 5 listopada 2015

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych taktyczna gra jRPG, za której powstanie odpowiada doświadczona koreańska firma Nexon. Akcja Fantasy War Tactics toczy się w dość klasycznym uniwersum fantasy, a gracze wcielają się w postać studenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który zamierzając podbić świat, odkrywa, że został on już podbity przez organizację założoną przez jego rywala z uczelni. Celem bohatera staje się więc pokonanie odwiecznego przeciwnika i przejęcie władzy nad światem.

Pocket MapleStory
Pocket MapleStory

RPG 26 października 2015

Mobilna odsłona koreańskiej serii casualowych gier MMORPG od firmy Nexon. Podobnie jak komputerowy pierwowzór, Pocket MapleStory udostępniane jest w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Gracze biorą udział w przygodzie w fantastycznym świecie, gdzie mogą się wykazać w walce z rozmaitymi potworami. Do wyboru mamy trzy postacie o unikalnych cechach. Wraz z postępami w rozgrywce zdobywają one doświadczenie i uczą się nowych umiejętności.

Final Fantasy: Record Keeper
Final Fantasy: Record Keeper

RPG 24 września 2014

Final Fantasy: Record Keeper to wyprodukowane przez firmę Square-Enix japońskie RPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy podróżujemy po światach z poprzednich odsłon serii, spotykamy słynnych bohaterów oraz gromadzimy wspomnienia najważniejszych wydarzeń z każdej krainy.

Lamp and Vamp
Lamp and Vamp

RPG 28 stycznia 2015

Dwuwymiarowa gra typu roguelike z elementami logicznymi, zainspirowana prostym, ale doskonałym Hoplite. Gracz wciela się w wampira, który wyrusza na poszukiwania twierdzy swoich marzeń. Droga do celu pełna jest niebezpieczeństw – na bohatera czyhają przede wszystkim mieszkańcy, strażnicy i duchowni, wyjątkowo negatywnie nastawieni do pałętających się po okolicy krwiopijców.

Ambition of the Slimes
Ambition of the Slimes

RPG 19 stycznia 2015

Taktyczna japońska gra RPG z turowym systemem walki, wyróżniająca się przewrotną fabułą. W grze studia Altair Works stajemy na czele powstania śluzowatych stworków, które w grach jRPG pełnią zazwyczaj rolę mięsa armatniego. Wybite niemal co do jednego stworzenia orientują się, że mogą przejmować kontrolę nad ciałami ludzi i zamierzają wykorzystać tę umiejętność do własnych celów. Rozgrywka w Ambition of the Slimes polega przede wszystkim na toczeniu turowych bitew na taktycznej mapie.

Soul Seeker
Soul Seeker

RPG 4 lutego 2015

Wydane na na urządzenia mobilne RPG akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami MMO, robiące użytek z modelu free-to-play. Akcja produkcji studia Com2uS rozgrywa się w typowej krainie fantasy. Celem zabawy jest zdobycie Wieży Diabłów. Gracz dokonuje tego w skórze śmiałka o znacznym potencjale bojowym. Podczas próby może ponadto liczyć na pomoc najemnych bohaterów (w liczbie ponad 200), wspomagających go w dynamicznych, rozgrywanych w czasie rzeczywistym starciach z hordami przeciwników.

Road to Dragons
Road to Dragons

RPG 18 marca 2015

Rozpowszechniana w modelu darmowym z mikropłatnościami mobilna gra jRPG doświadczonego studia Acquire. Akcja Road to Dragons toczy się w krainie fantasy, w której od wielu tysięcy lat toczy się wojna ludzi ze smokami i kiedy wydaje się, że ludzkość bliska jest zwycięstwa, niespodziewanie pojawia się armia smoczych bestii, która rozgramia siły dobra i pożera niemal cały świat.

Knights of Pen & Paper 2
Knights of Pen & Paper 2

RPG 14 maja 2015

Oryginalna, komediowa gra RPG, opracowana przez studio Kyy Games. Gracze biorą udział w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, przed których rozpoczęciem kreują nie tylko bohaterów zamieszkujących fantastyczną krainę, lecz także wcielających się w nich ludzi. Co ciekawe, w trakcie zabawy rozwijane są statystyki obu tych grup. Podobnie jak pierwsza gra z serii, produkcja utrzymana jest w humorystycznej atmosferze – pełno tutaj odniesień do popkultury, w tym książek, gier oraz filmów.

The Shadow Sun
The Shadow Sun

RPG 27 listopada 2014

The Shadow Sun to gra RPG wzorowana na pecetowych produkcjach z tego gatunku. Gracze muszą ocalić ponury świat fantasy przed zagładą, a dokonują tego eksplorując lokacje, wypełniając zadania oraz tocząc bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

Auro: A Monster-Bumping Adventure
Auro: A Monster-Bumping Adventure

RPG 22 września 2014

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.