Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

5. Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 244 Przed premierą 8
AND
Logiczne
Tematyki
Gwint: Żelazna wola
Gwint: Żelazna wola

Logiczne 24 marca 2020

Trzeci dodatek do gry karcianej Gwint, której akcja rozgrywa się w świecie inspirowanym powieściami Andrzeja Sapkowskiego (znanym z gier z serii Wiedźmin od studia CD Projekt RED). Tłem fabularnym rozszerzenia jest wojna, w którą zaangażowane jest królestwo Redanii.

Hearthstone: Wejście smoków
Hearthstone: Wejście smoków

Logiczne 10 grudnia 2019

Siedemnaste rozszerzenie do gry karcianej Hearthstone od studia Blizzard Entertainment. Descent of Dragons wprowadza ostatni rozdział kampanii fabularnej Roku Smoka, w którym jesteśmy świadkami finałowego starcia Ligi Z.Ł.A. z Ligą Odkrywców. Prócz tego znajdziemy tu nowe karty oraz mechaniki rozgrywki.

Hearthstone: Popioły Rubieży
Hearthstone: Popioły Rubieży

Logiczne 7 kwietnia 2020

Osiemnaste rozszerzenie do gry karcianej Hearthstone od studia Blizzard Entertainment. Wątek fabularny Ashes of Outland koncentruje się na tytułowym wymiarze i postaci Illidana Stormrage’a. Rozszerzenie wprowadza ponad sto nowych kart i kilka mechanik.

OVIVO
OVIVO

Logiczne 12 grudnia 2018

OVIVO to gra platformowa, w której gracze, wcielając się w stworka o imieniu OVO, podróżują przez czarno-biały świat. Wykorzystują w tym celu grawitację, która działa inaczej na białych i na czarnych polach. Za produkcję i wydanie odpowiada niezależne studio IzHard.

Vandals
Vandals

Logiczne 12 kwietnia 2018

Turowa gra logiczna w stylu wydanego w 2014 roku Hitman GO. Podczas zabawy wcielamy się w artystów street art, tworzących swoje dzieła w pilnie strzeżonych miejscach. Produkcja jest dziełem francuskiego studia Cosmografik.

Pathfinder Duels
Pathfinder Duels

Logiczne 4 stycznia 2018

Pathfinder Duels jest grą karcianą opartą o licencję znanego systemu RPG Pathfinder. Na kartach znaleźć można klasy postaci i potwory zaczerpnięte z podręczników, w tym potężne smoki, dla których stworzono specjalną, oddzielną mechanikę. Na uwagę zasługują wysokiej klasy ilustracje, przywodzące na myśl materiał źródłowy.

Puzzle Fighter
Puzzle Fighter

Logiczne 27 września 2017

Puzzle Fighter to gra logiczna, będąca kontynuacją wydanego w latach 90-tych Super Puzzle Fighter II Turbo. Tytuł ten został przygotowany przez posiadającą długą historię, japońską firmę Capcom.

Hearthstone: Wiedźmi Las
Hearthstone: Wiedźmi Las

Logiczne 12 kwietnia 2018

Kolejny dodatek do Hearthstone – osadzonej w popularnym świecie Warcrafta, cyfrowej gry karcianej rozwijanej przez Blizzard Entertainment. Rozszerzenie skupia się na krainie Gilneas i wprowadza 135 nowych kart oraz kilka niespotykanych wcześniej zasad.

KIDS
KIDS

Logiczne 28 maja 2019

Nietypowa minigra przypominająca nieco interaktywną animację, której tematem jest psychologia tłumu. Za stworzenie KIDS odpowiadają znani z projektu PLUG & PLAY Michael Fray i Mario von Rickenbach, zaś wydaniem zajęła się firma Double Fine Productions.

Angry Birds Blast
Angry Birds Blast

Logiczne 21 grudnia 2016

Przygotowana przez fińskie studio Rovio gra logiczna, będąca kolejną odsłoną słynnej marki o przygodach tytułowych Wściekłych Ptaków. Tym razem mamy do czynienia z produkcją zainspirowaną popularnymi produkcjami typu match-3, choć sama mechanika rozgrywki nieco odbiega od klasycznych reguł gatunku.

Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Logiczne 20 grudnia 2017

Prosta gra logiczna stworzona przez studio ClockStone w porozumieniu z firmą Valve, będąca crossoverem popularnych cyklów Portal oraz Bridge Constructor. Zadaniem graczy jest budowa nierzadko skomplikowanych konstrukcji, mających bezpiecznie przetransportować ładunek z jednej strony mapy na drugą. Na jego drodze stają liczne przeszkody, takie jak wieżyczki strażnicze, lasery czy zbiorniki z kwasem.

Concrete Jungle
Concrete Jungle

Logiczne 28 września 2016

Nietypowa gra logiczna wzbogacona elementami strategii ekonomicznej i karcianki, zaprojektowana przez twórcę MegaCity. W Concrete Jungle wcielamy się w burmistrza, którego zadaniem jest zapewnienie dynamicznego rozwoju niewielkiemu miastu. Choć brzmi to jak fundament strategii ekonomicznej, Concrete Jungle wykorzystuje raczej mechanizmy typowe dla gier logicznych i karcianek. Gracz dysponuje stopniowo rozbudowywaną talią, w której karty reprezentują konkretne budynki.

Star Wars: Puzzle Droids
Star Wars: Puzzle Droids

Logiczne 27 kwietnia 2017

Gra logiczna typu match-3, której akcja została osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja została stworzona przez firmę Disney, a dystrybuowana jest w modelu darmowym z mikropłatnościami. Rozgrywka opiera się na schemacie charakterystycznym dla gatunku – na dwuwymiarowych, pokrytych kwadratowymi polami planszach losowo pojawiają się różnorodne symbole, a zadaniem gracza jest tworzenie ciągów co najmniej trzech elementów tego samego rodzaju.

Bubble Witch 3 Saga
Bubble Witch 3 Saga

Logiczne 11 stycznia 2017

Łatwa do opanowania zręcznościówka, opracowana przez firmę King. W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, produkcja jest nie tylko grą przeglądarkową – można w nią zagrać na Facebooku oraz na urządzeniach mobilnych. Fabuła po raz kolejny koncentruje się na czarownicy Stelli, której zadaniem jest obrona magicznego świata przed zakusami złowrogiego kocura Wilbura. Antagonista porwał Królową Wróżek oraz uwięził dobre duchy i przyjazne sowy.

Criminal Case
Criminal Case

Logiczne 10 marca 2015

Detektywistyczna gra logiczno-przygodowa, należąca do popularnego gatunku „hidden object games”. Zabawa polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych: poszukiwaniu tropów, analizowaniu dowodów oraz przesłuchiwaniu świadków i podejrzanych. Większość czasu spędzamy jednak przeszukując kolejne lokacje, wypełnione masą ukrytych przedmiotów do znalezienia.

In Between
In Between

Logiczne 29 października 2015

Opracowana przez niemieckie studio Gentlymad niezwykła gra logiczna, poruszająca poważną tematykę śmierci oraz pogodzenia się z nieuchronnością losu. W In Between wcielamy się w postać trzydziestolatka, który przegrywa walkę z rakiem, a lekarze dają mu co najwyżej kilka tygodni. Stając w obliczu śmierci, nasz protagonista podejmuje próbę rozliczenia się ze swym dotychczasowym życiem, a zadaniem graczy jest mu w tym pomóc.

You Must Build a Boat
You Must Build a Boat

Logiczne 4 czerwca 2015

Mobilna gra logiczna typu match-3 z elementami RPG, będąca następcą udanego 10000000. Głównym celem w You Must Build a Boat jest, jak wskazuje tytuł, zbudowanie łodzi, która stanie się domem dla głównego bohatera, jego towarzyszy oraz złapanych przez niego potworów. Rozgrywkę rozpoczynamy w ledwie unoszącej się na falach starej łajbie. Z czasem zdobywamy jednak fundusze, które pozwalają przeobrazić ją w pełen wygód okręt.

SongPop
SongPop

Logiczne 25 kwietnia 2012

Casualowa gra społecznościowa zaliczana do gatunku quizów muzycznych. Istotą rozgrywki są pojedynki, podczas których naszym zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie pięciu kolejnych utworów lub wykonawców. Wyzwania generowane są na podstawie playlist, nabywanych przez graczy sukcesywnie za zdobywaną podczas gry walutę.

Sleepwalker's Journey
Sleepwalker's Journey

Logiczne 14 listopada 2012

Gra logiczna z elementami platformówki rozgrywająca się w świecie snu. Główny bohater - Moonboy, ma problem z lunatykowaniem. Pomagamy mu wrócić do łóżka poruszając platformami i innymi elementami otoczenia w taki sposób, aby nie spadł w przepaść.

Cluster Frenzy
Cluster Frenzy

Logiczne 28 marca 2012

Skierowana do miłośników astronomii prosta gra logiczna, wyprodukowana przez krakowskie studio Reality Pump. Zadanie graczy polega na usunięciu z ekranu wszystkich klocków i odsłonięciu ukrytego pod nim zdjęcia Kosmosu. Tytuł łączy wciągającą rozgrywkę z przyjemną dla oczu i uszu oprawą audiowizualną.

City 2048
City 2048

Logiczne 2 maja 2015

City 2048 to wydana na Androida mobilna gra logiczna. Zgodnie z tytułem, łączy ona rozwiązania łamigłówek typu 2048 z tematyką budowy miast. Rozgrywka toczy się na planszy z szesnastoma kwadratowymi polami i naszym zadaniem jest łączenie par identycznych kafelków, co pozwala uzyskać jeden nowy o większym poziomie skomplikowania.

Battle Odyssey
Battle Odyssey

Logiczne 22 kwietnia 2015

Przygotowana przez firmę Gameloft mobilna gra logiczna z elementami RPG. Akcja Battle Odyssey rozgrywa się w fantastycznym świecie Pondera – pełnym magii oraz zła, zagrażającego wszystkim mieszkańcom. Podczas zabawy wcielamy się w role herosów, którzy przemierzając kolejne lokacje, walczą z napotykanymi przeciwnikami celem ocalenia krainy.

Crazy Machines: Golden Gears
Crazy Machines: Golden Gears

Logiczne 27 października 2012

Kolejna odsłona rozwijanej od 2004 roku serii gier logicznych, przygotowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych. Tytuł wykorzystuje sprawdzoną mechanikę serii, a zadaniem gracza jest skonstruowanie z dostępnych przedmiotów i części wymyślnej machiny, zdolnej wykonać zlecone nam zadanie. Oprócz łamigłówek przygotowanych przez twórców, możemy tworzyć również własne zagadki i dzielić się nimi ze społecznością graczy.

The Sparkle 2: Evo
The Sparkle 2: Evo

Logiczne 30 października 2013

The Sparkle 2: Evo to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez studio Madman Theory Games przy współpracy z ekipą deweloperską Plastic Games oraz firmą Forever Entertainment. Akcja toczy się pod wodą, a gracz kieruje poczynaniami tytułowego stworzenia i wpływa na to, w jaki sposób będzie ono ewoluować.