Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Timothy (PC)

Tymoteusz PC

Timothy

Timothy to adresowana głównie do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna wyprodukowana przez studio Rebelmind. Gracze kierują poczynaniami skrzata Tymoteusza, który śpieszy z pomocą swemu przyjacielowi - motylowi Bazylemu, porwanemu przez władcę Królestwa Ciemności.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Timothy (PC)

producent: Rebelmind

wydawca: Cenega S.A.

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada2000

30listopada2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tymoteusz to gra adresowana do najmłodszych użytkowników (4-8 lat) reprezentująca gatunek zwany "edutainment" (angielski termin określający połączenie rozrywki z edukacją). Głównym celem produktu jest dostarczenie graczom sporej ilości dobrej zabawy, jednocześnie wymagając zaangażowania intelektualnego, co stwarza młodym umysłom doskonałą szansę do rozwoju. Co więcej, świat Tymoteusza przedstawiony jest za pomocą przepięknej, renderowanej grafiki, która zachwyci każdego, niezależnie od wieku.

Fabuła gry opowiada o przyjaźni skrzata Tymoteusza i motyla Bazylego. Kiedy ten ostatni zostaje porwany przez okrutnego władcę Królestwa Ciemności - Skarboniusza, nasz bohater, nie zastanawiając się długo, rusza mu na ratunek. Aby dostać się do siedziby złego władcy, trzeba posiadać magiczną mapę, ale jej zdobycie nie będzie proste. Dawno temu została ona porwana na kawałki i porozrzucana po wyspie. Teraz jej części znajdują się w posiadaniu różnych osób i twoim zadaniem będzie je odzyskać. Będziesz musiał spotkać się z mieszkańcami wyspy, pomóc im w ich kłopotach, za co zwykle zostaniesz nagrodzony kawałkiem mapy. Zbierz je wszystkie i uratuj Bazylego!

Osoby, które spotkasz podczas swojej wędrówki są przedstawicielami różnych zawodów. Spotkasz więc malarza, ogrodnika, muzyka, hydraulika, magika i wielu innych. Kiedy z nimi porozmawiasz, dowiesz się, że każdy ma do zaoferowania jedną lub więcej mini-gier. Są one bardzo zróżnicowane, w zależności o zawodu konkretnej postaci, niektóre wymagają zręczności, przy innych z kolei trzeba solidnie wysilić umysł.

  • kolejarz: jazda lokomotywą. Przestawiaj zwrotnice i pozbieraj węgiel z torów.
  • malarz: rysowanie obrazów. Stwórz własne dzieło, lub pokoloruj dostępne rysunki.
  • ogrodnik: koszenie trawy. Spróbuj swoich sił w szaleńczej jeździe kosiarką pozbawioną hamulców.
  • astronom: łapanie komet. Użyj dziwnego pojazdu do łapania przelatujących gwiazd w kosmiczną sieć.
  • muzyk: instrumenty. Rozpoznaj instrumenty po ich dźwiękach, lub naucz się grać na cymbałkach.
  • inżynier: budowa drogi. Pomóż zaprojektować autostradę biegnącą przez dzikie pola.
  • ostatnią i bardzo popularną w grach tego rodzaju cechą są tzw. aktywne obszary. Oznacza to, że obrazki tła w Tymoteuszu są ruchome i po kliknięciu myszką w różne miejsca odkryjemy wiele zabawnych animacji oraz dźwięków.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Wymagania sprzętowe Tymoteusz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Cenega Publishing zamierza opublikować w kwietniu nową serię gier budżetowych

wiadomość15 lutego 2004

Firma Cenega Publishing podała do wiadomości, że 23 kwietnia ruszy sprzedaż nowej serii gier, w której znajdą się znane już dobrze tytuły, jak i jeden premierowy. Programy będą sprzedawane w budżetowej cenie, która oscylować będzie w granicach 15 Euro na terenie Starego Kontynentu.