Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. crafting - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry z gatunku akcji o tematyce crafting ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows135 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 471 Sony PlayStation 314
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE73 Microsoft Xbox 36015
Microsoft Xbox
Mobile
Android12 Apple iOS12 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch18
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U5
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Fragmented
Fragmented

Akcji 15 sierpnia 2017

Fragmented to osadzony w świecie science fiction symulator przetrwania. Gracz wciela się w ludzkiego klona, który miał być częścią ekspedycji kolonizacyjnej. Coś jednak poszło nie tak i nasz bohater stał się rozbitkiem na obcej i niebezpiecznej planecie. Teraz musi poradzić sobie, mając do dyspozycji wyłącznie swoje ręce, spryt oraz surowce, które będzie w stanie zebrać.

PC

Windborne
Windborne

Akcji prace wstrzymane

Windborne to wyprodukowana przez zespół Hidden Path Entertainment gra sandboksowa, osadzona w fantastycznej krainie pełnej pradawnych ruin oraz lewitujących wysp. Gracze zajmują się konstruowaniem budynków, wypełnianiem misji, handlem, walką oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych.

PC

Galactic Junk League
Galactic Junk League

Akcji 26 lipca 2017

Wieloosobowy symulator starć statków kosmicznych, opracowany przez studio Pixel Federation. Gracz wciela się w rolę pilota własnoręcznie skonstruowanego statku, do którego stworzenia wykorzystuje walający się po kosmosie złom. Parametry i skuteczność bojowa poszczególnych jednostek zależą nie tylko od wybranego typu (od zwrotnej fregaty po ociężały pancernik), lecz także od zamontowanego uzbrojenia.

PC

Goliath
Goliath

Akcji 12 maja 2016

Oryginalna gra akcji z elementami survivalu, przygotowana przez mało znane studio Whalebox. W grze Goliath wcielamy się w postać chłopca, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafia do nieznanego i pełnego niebezpieczeństw świata, a jego głównym celem staje się walka o przetrwanie. Losowo generowany świat gry zamieszkiwany jest przez mniejsze i większe stwory, podzielone na różne frakcje.

PCXONE

Guncraft
Guncraft

Akcji 11 lipca 2013

Połączenie sandboksowej gry w stylu Minecraft z pierwszoosobową strzelaniną (FPP). Gracze mają możliwość produkowania przedmiotów, transformowania przestrzeni i konstruowania dowolnych obiektów na sporych rozmiarów planszach, a następnie pojedynkowania się z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Exato Game.

PC

TUG
TUG

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 15 lipca 2013)

Sandboksowa gra łącząca elementy craftingu, survivalu i MMORPG. Brak klasycznego wątku fabularnego TUG rekompensuje pełną swobodą w kreowaniu ogromnego, generowanego proceduralnie świata i wpływaniu na losy kierowanej przez nas postaci.

PC

Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji prace wstrzymane

Eksploracyjna gra MMO od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów I Am Bread i Surgeon Simulator. Worlds Adrift rozgrywa się w krainie wypełnionej dryfującymi w powietrzu wyspami, między którymi przemieszczamy się na pokładzie latających statków. Dbanie o odpowiedni stan oraz ulepszanie pojazdu jest kluczowym elementem rozgrywki, przy czym należy pamiętać, że im większy jest nasz statek, tym więcej graczy potrzeba do jego obsługi.

PC

MyDream
MyDream

Akcji 20 kwietnia 2018

MyDream to gra studia MyDream Interactive. Rozgrywka opiera się na kształtowaniu świata w stylu znanym z najpopularniejszych sandboksowych tytułów. Gracze mają niemal nieograniczoną swobodę w modyfikowaniu wokselowego środowiska. Rozgrywka dodatkowo została wzbogacona o elementy RPG. Choć gra zaczynała jako tytuł sieciowy, została po latach porzucona przez deweloperów, którzy jednak pozostawili graczom możliwość zabawy offline.

PC

RoboCraft Infinity
RoboCraft Infinity

Akcji 11 kwietnia 2018

Udoskonalona wersja gry RoboCraft, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału – studio Freejam. Sednem rozgrywki są multiplayerowe starcia z innymi graczami; bitwy toczymy, kontrolując specjalne pojazdy konstruowane przez nas w oparciu o ponad setkę modułów i komponentów. Taka liczba części pozwala na eksperymentowanie, a co więcej – sprawia, że każda machina biorąca udział w pojedynku ma unikalny charakter.

PCXONE

MEG 9: Lost Echoes
MEG 9: Lost Echoes

Akcji 21 września 2017

Gra akcji wzbogacona elementami strategicznymi, osadzona w klimatach science fiction. Fabułę MEG 9: Lost Echoes stworzył William Gibson, pisarz uznawany za ojca gatunku cyberpunk. Kampania dla jednego gracza przenosi nas w odległą przyszłość i do alternatywnego wymiaru, sztucznie stworzonego w celach naukowych. Gdy ze znajdującą się tam placówką badawczą urywa się kontakt, gracz wkracza do akcji jako pilot masywnego pojazdu bojowego.

PC