Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. Gry RPG Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę 3DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

3DS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

RPG 27 listopada 2014

Remake drugiej odsłony cyklu jRPG Etrain Odyssey, która zadebiutowała w 2008 r. na konsolce Nintendo DS. W grze stajemy na czele drużyny śmiałków, która celem zdobycia skarbu ukrytego w tajemniczym, podniebnym zamku, musi przedostać się przez mroczny, wielopoziomowy labirynt pełen potworów i innych niebezpieczeństw.

Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria
Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria

RPG 23 lipca 2015

Pakiet odświeżonych wersji dwóch oldskulowych gier RPG: Dragon Fantasy Book I oraz Book II. Produkcje z zestawu Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria przenoszą nas na tytułowy kontynent o nazwie Westeria, gdzie szerzy się zło, a walkę o dominację toczą ze sobą zwaśnione kraje. Historia podzielona jest na epizody, a w każdym z nich wcielamy się w innego bohatera – ich poczynania mają spory wpływ na losy świata.

Lord of Magna: Maiden Heaven
Lord of Magna: Maiden Heaven

RPG 2 października 2014

Gra jRPG stworzona przez zespół Marvelous znany z takich produkcji jak Harvest Moon: A New Beginning czy też Forbidden Magna. W produkcji wcielamy się w Luchsa, który znajduje bransoletkę Lachryma. Zamknięta w krysztale wróżka ratuje życie głównemu bohaterowi, a ten w zamian postanawia jej pomóc odzyskać pamięć.

Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan
Etrian Odyssey IV: Legends of the Titan

RPG 5 lipca 2012

Czwarta odsłona popularnej serii gier jRPG studia Atlus, rozwijanej na konsolach przenośnych firmy Nintendo od 2007 roku. Kolejna część cyklu to, podobnie jak poprzedniczki, klasyczny przedstawiciel gatunku, w którym kierujemy grupą herosów, przemierzających kolejne lochy i katakumby. W drużynie gracza mogą znaleźć się przedstawiciele kilku profesji, w tym obok klasycznych (w rodzaju medyka czy rycerza) także i dość oryginalne, pokroju sapera czy tancerza.

Guild 01
Guild 01

RPG 31 maja 2012

Guild 01 to nietypowa kompilacja czterech różnych pozycji przygotowanych na przenośną platformę Nintendo 3DS. W pracach nad tytułami brali udział sławni japońscy projektanci gier, w tym między innymi Yasumi Matsuno odpowiedzialny za Final Fantasy XII.

Planet Crashers 3D
Planet Crashers 3D

RPG 13 marca 2012

Udoskonalona i przystosowana do możliwości przenośnej konsoli Nintendo wersja sieciowej gry RPG, która łączy elementy zręcznościowe z turowym systemem walk.