Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Yakuza - seria gier

Yakuza (jap. Ryu ga Gotoku – Jak smok) to seria przygodowych gier akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Esencją rozgrywki są widowiskowe starcia, w których przeważnie używamy własnych pięści, broni białej w rodzaju pałek czy samurajskich mieczy, oraz elementów otoczenia jak śmietniczki czy rowery. Broń palna jest obecna, ale zwykle nie odgrywa większej roli. Protagoniści dysponują licznymi stylami walki, które możemy ulepszać. Duże znaczenie odgrywają efektowne finiszery, w których przeciwnicy eliminowani są w szczególnie brutalny sposób.

Ważnym elementem cyklu jest jego strona sandboksowa, oferująca ogromny wachlarz aktywności pobocznych. Możemy grać w kręgle i bilard, śpiewać karaoke, łowić ryby, bawić się w salonach gier, a nawet próbować szczęścia przy znanych z wakacyjnych wycieczek maszynach-łapkach, gdzie za pomocą mechanicznego chwytaka próbujemy wyłowić sobie maskotkę. Niektóre z aktywności nie są tak niewinne i potwierdzają, że seria jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych: gracz może oglądać filmy o charakterze erotycznym oraz obstawiać wyniki walk skąpo odzianych zawodniczek.

Niezwykle rozbudowanym elementem serii Yakuza jest jej warstwa fabularna: pełno tu wyrazistych postaci, zazębiających się wątków fabularnych i niespodziewanych zwrotów akcji. Poruszane motywy dotyczą m.in. przyjaźni, poczucia lojalności i pragnienia zemsty, a więc zagadnień blisko powiązanych z tematyką mafijną. W większości odsłon wcielamy się w Kazumę Kiryu – ex-członka jednego z klanów yakuzy. Protagonista stara się zerwać ze swoją przestępczą przeszłością, ale na próżno. Do szóstej części cyklu głównym miejscem akcji było Kamurocho – dzielnica czerwonych latarni wymodelowana na podstawie prawdziwego tokijskiego Kabukicho; zmieniło się to z wydaniem rebootu serii – Yakuza: Like a Dragon, który przeniósł akcję do Isezaki Ijincho (wzorowanym na prawdziwej dzielnicy Isezakicho w Jokohamie).

Seria cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Marka doczekała się również dwóch ekranizacji (Like a Dragon, 2007; Like a Dragon: Prologue, 2006), adaptacji książkowych, a nawet słuchowisk radiowych.

Yakuza miała swój początek w 2006, kiedy to na PS2 ukazała się pierwsza część cyklu. Wcielamy się w Kazumę Kiryu – młodego, obiecującego członka przestępczego klanu Tojo. Gdy prominentny członek klanu zostaje zastrzelony, Kazuma bierze na siebie winę za morderstwo aby ochronić zamieszanych w sprawę bliskich. Po spędzeniu 10 lat w więzieniu bohater wychodzi na wolność i zastaje przestępczy półświatek na krawędzi chaosu: z konta klanu Tojo znika astronomiczna suma pieniędzy, kolejna ważna persona zostaje zamordowana, a mafijne rodziny szykują się do krwawej rozprawy. Co najgorsze, najlepsza przyjaciółka Kazumy nie daje znaku życia. Protagonista wplątuje się w zawikłaną sieć intryg.

W Yakuza 2 (2008) poznajemy dalsze przygody Kazumy Kiryu. Protagonista postanowił zerwać z życiem gangstera i poświęcić się wychowywaniu Haruki – dziewczynki poznanej w części pierwszej. Klan Tojo nie radzi sobie jednak zbyt dobrze bez Kazumy: organizacji grozi wojna z potężnym klanem Omi. Po zamachu na naczelnika klanu Tojo Kazuma wyrusza do Osaki, aby spotkać się z przywódcą klanu Omi i znaleźć pokojowe rozwiązanie sytuacji. Protagoniście towarzyszy syn człowieka, o którego zabójstwo oskarżono go w pierwszej grze.

Spin-off Yakuza: Kenzan! wydany na PS3 w 2008 roku przenosi graczy w okolice roku 1600. W grze spotykamy średniowieczne odpowiedniki postaci z serii głównej. Głównym bohaterem jest samuraj Miyamoto Musashi (postać historyczna, słynny wojownik), który działa pod pseudonimem Kazumanosuke Kiryu (i bardzo przypomina protagonistę poprzednich odsłon). Pewnego dnia do bohatera zgłasza się dziewczynka Haruka i prosi o zabicie innej osoby znanej jako Miyamoto Musashi. Gra stawia duży nacisk na walkę mieczem.

W przeznaczonej na PS3 Yakuza 3 (2009) ponownie wcielamy się w Kazumę Kiryu. Ex-yakuza zostawił sprawy klanu Tojo wyznaczonym przez siebie mafiosom i wyjechał na Okinawę, gdzie zajmuje się prowadzeniem sierocińca. Spokojną egzystencję zakłócają niespodziewane nakazy eksmisji. Okazuje się, że ziemia, na której stoi sierociniec należy do lokalnej przestępczej rodziny. Głowa rodu chce sprzedać teren w ramach lukratywnego kontraktu. Kazuma musi zabezpieczyć przyszłość placówki oraz zająć się osobistymi problemami wychowanków.

W Yakuza 4 (2010) poznajemy przygody czterech różnych protagonistów. Do Kazumy Kiryu dołączają: Shun Akiyama - właściciel osobliwej agencji pożyczkowej, Taiga Saejima – skazany na śmierć wielokrotny morderca, a także Masayoshi Tanimura – detektyw. Każdy z bohaterów oferuje własny wątek fabularny i unikalny styl walki. W miarę pokonywania kolejnych rozdziałów historie poszczególnych protagonistów coraz bardziej się zazębiają.

Kurohyo: Ryu ga Gotoku Shinsho (tłumaczenie: Black Panther: Like a Dragon New Chapter) jest spin-offem wydanym jedynie w Japonii na PSP w 2010 roku. Wcielamy się w nim w ulicznego zbira – Tatsuyę Ukyo który, podając się za przedstawiciela yakuzy z klanu Tojo, stara się wyłudzić pieniądze od chińskiej mafii. Przedsięwzięcie nie kończy się jednak pomyślnie i podczas ucieczki główny bohater zabija prawdziwego członka yakuzy. Szybko zostaje jednak złapany i w zamian za swoją wolność musi wygrać 10 walk z rzędu w Dragon Heat - podziemnym kręgu ulicznych pojedynków. Gra stawia duży nacisk na potyczki 1 na 1, co odróżnia ją od reszty serii. Samą fabułę poznajemy zaś nie za pomocą cut-scenek, jak miało to miejsce w większości części cyklu, a dzięki ruchomemu komiksowi.

Yakuza: Dead Souls (2011, PlayStation 3) to spin-off osadzony w realiach inwazji zombie. Ikoniczne dla cyklu Kamurocho płonie, a ulicami maszerują hordy krwiożerczych nieumarłych. Na domiar złego, nieznany gangster porwał córkę Kazumy i więzi ją w samym środku apokalipsy. W Dead Souls poznajemy losy czterech protagonistów: Kazumy Kiryu, Shuna Akiyamy (z Y4), Ryuji Gody (antagonisty z Y2) i Goro Majimy (przewijającego się od początku serii zawziętego rywala, a jednocześnie przyjaciela Kiryu). W przeciwieństwie do innych części cyklu, w Dead Souls pierwsze skrzypce gra broń palna, a nie biała.

Kurohyo 2: Ryu ga Gotoku Ashura Hen (tłumaczenie: Black Panther 2: Like a Dragon Ashura Chapter) jest wydaną w 2012 kontynuacją przygód Tatsuyi Ukyo. Podobnie jak poprzedniczka, kontynuacja również została wydana na PSP i nigdy nie opuściła granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Od wydarzeń z poprzedniej części minęły 2 lata, główny bohater poświęcił ten czas na udoskonalanie swoich umiejętności i pozostał ściśle związany z Dragon Heat. Niestety na arenie podziemnych walk ulicznych pojawił się Ashura – nowy krąg nielegalnych pojedynków, który chce rzucić wyzwanie Dragon Heat. Tatsuya wraz z innymi wojownikami jest zmuszony przyjąć rękawicę i stanąć do walki.

Pod koniec 2012 na PS3 trafiła pełnoprawna część piąta: Yakuza 5 kontynuuje tradycje czwórki i rozszerza liczbę grywalnych postaci do pięciu. Kazuma Kiryu opuścił sierociniec na Okinawie dla dobra wychowanków i pracuje w mieście Fukuoka jako prosty taksówkarz. Obecna od pierwszej części przybrana córka Kazumy, Haruka Sawamura, już jako dorosła dziewczyna próbuje znaleźć pracę jako gwiazda show-biznesu. Powracają znani z czwórki biznesmen Shun Akiyama oraz kryminalista Taiga Saejima. Piątym protagonistą jest Tatsuo Shinada – były bejsbolista, którego obiecującą karierę nagle zakończył tajemniczy skandal.

Yakuza: Restoration (2014) przenosi akcję w przeszłość, tym razem do XIX wieku, czyli tuż przed upadkiem szogunatu. Gracz wciela się w Ryomę Sakamoto, który jest oparty na postaci historycznej i posiada wygląd oraz cechy Kazumy Kiryu. Ryoma jest jednym z wodzów rewolucji przeciw szogunatowi.

Wydany w 2015 Yakuza 0 to prequel osadzony w latach osiemdziesiątych. Poznajemy tu młode lata dwóch kluczowych dla serii postaci: Kazumy Kiryu i Goro Majimy. Kazuma dopiero wprawia się w przestępczym rzemiośle, egzekwując długi dla lokalnego lichwiarza. W jego przygodach towarzyszy mu Nishiki – najlepszy przyjaciel i zaprzysiężony brat, który odgrywał ważną rolę w części pierwszej. Goro Majima prowadzi zaś ekskluzywny klub nocny i jednocześnie za wszelką cenę stara się znaleźć sposób na powrót do yakuzy.

W Yakuza 6 (2018) Kazuma Kiryu ponownie trafia do więzienia. Po trzech latach odsiadki wychodzi na wolność i udaje się do sierocińca na Okinawie, aby spotkać się ze swoją przybraną córką Haruką. Na miejscu okazuje się, że Haruka zniknęła. Po tym, jak była gwiazda muzyki przyznała się na scenie do pokrewieństwa z Kazumą, media zaczęły oskarżać ją i sierociniec o związki z yakuzą. Dziewczyna opuściła sierociniec, aby jej zła reputacja nie szkodziła dzieciom. Po krótkim śledztwie Kazuma odkrywa, że Haruka miała wypadek i jest w śpiączce. Co więcej, na świat przyszedł jej syn, Haruto, którym protagonista musi się zająć.

Yakuza Online (2018) to wydana jedynie w Japonii turowa gra RPG opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Jest ona osadzona po wydarzeniach z pełnoprawnej części szóstej i opowiada historię Ichibana Kasugi, czterdziestoletniego gangstera, który ostatnie 17 lat spędził w więzieniu. Ku rozczarowaniu bohatera, Kamurocho jest teraz kontrolowane przez sojusz policji i przestępczej grupy Omi z Osaki. Ichiban postanawia zebrać drużynę i przejąć kontrolę nad dzielnicą. Esencją rozgrywki jest werbowanie nowych postaci (w tym starych bohaterów serii) i dowodzenie nimi w turowych bitwach.

Yakuza: Like a Dragon (2020) jest rebootem cyklu. Gra przedstawia losy Ichibana Kasugi, członka yakuzy, który na prośbę swoich przełożonych bierze na siebie winę za morderstwo. Po 18-letniej odsiadce Kasugi spotyka się ze swoim dawnym pracodawcą, który w ramach podziękowania próbuje go zabić i strzela do niego. Poza postacią bohatera zmianie uległa również główna lokacja gry. W siódemce większość czasu upłynie nam na eksplorowaniu Isezaki Ijincho w Jokohamie, a nie, jak to miało miejsce do tej pory, Kamurocho. Reboot przyniósł również zmiany w mechanice. System walki został zmieniony na turowy, a naszej postaci podczas potyczek towarzyszy maksymalnie 3-osobowa drużyna.

Like a Dragon 8
Like a Dragon 8

RPG 2024

Yakuza: Like a Dragon 2 to gra jRPG z turowym system walki. Kontynuuje ona historię Ichibana Kasugi, który po raz kolejny wplątuje się w sprawy japońskiego półświatka.

PCPS5XSX

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

Akcji 2023

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name to przygodowa gra akcji, osadzona między wydarzeniami z Yakuza 6 oraz Yakuza 7. Jako główny bohater powraca Kazuma Kiryu, a rozgrywka koncentruje się na zręcznościowych bijatykach.

PCPS5XSXPS4XONE

Like a Dragon: Ishin
Like a Dragon: Ishin

Akcji 21 lutego 2023

Like a Dragon: Ishin to remake samurajskiego spin-offu cyklu Yakuza. Gra przenosi nas do XIX-wiecznej Japonii i obsadza w roli samuraja szukającego mordercy swojego mentora. Produkcja oferuje otwarty świat, zręcznościowy system walki oraz bogaty zestaw minigierek.

PCPS5XSXPS4XONE

Lost Judgment
Lost Judgment

Akcji 24 września 2021

Spin-off popularnej serii Yakuza, a zarazem sequel do ciepło przyjętego Judgment z 2019 roku. W Lost Judgment głównym bohaterem ponownie jest Takayuki Yagami, prywatny detektyw badający sprawę tajemniczego morderstwa w Yokohamie.

PCPS5XSXPS4XONE

Yakuza: Like a Dragon
Yakuza: Like a Dragon

RPG 10 listopada 2020

Yakuza 7: Like a Dragon to gra akcji stanowiąca kolejną odsłonę popularnego cyklu Ryu ga Gotoku Studio. Tym razem gracze zamiast do Tokio trafią do Jokohamy, gdzie obejmą kontrolę nad nowym protagonistą - Ichibanem Kasugą.

PCPS5XSXPS4XONE

Yakuza 5 Remastered
Yakuza 5 Remastered

Akcji 11 lutego 2020

Zremasterowana wersja gry Yakuza 5, czyli produkcji, która w momencie premiery była największą odsłoną tego popularnego cyklu. W trakcie zabawy w Yakuza 5 Remastered wcielamy się w piątkę bohaterów, trafiając w sam środek wojny pomiędzy klanem Tojo i przymierzem Omi.

PCPS4XONE

Yakuza 4 Remastered
Yakuza 4 Remastered

Akcji 29 października 2019

Zremasterowana wersja gry Yakuza 4; oprócz znanego z wcześniejszych części serii Kazumy Kiryu gracze wcielają się tutaj w trójkę innych bohaterów, których losy wzajemnie się przeplatają.

PCPS4XONE

The Yakuza Remastered Collection
The Yakuza Remastered Collection

Akcji 20 sierpnia 2019

Zestaw składający się ze zremasterowanych wersji trzech gier akcji firmy Sega: Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5. W każdej z nich śledzimy losy Kazumy Kiryu, który stara się za wszelką cenę odciąć od japońskiego półświatka.

PCPS4XONE

Yakuza 3 Remastered
Yakuza 3 Remastered

Akcji 20 sierpnia 2019

Zremasterowana wersja trzeciej odsłony popularnego cyklu gier akcji, opowiadających o japońskiej mafii. Historia przedstawiona w grze Yakuza 3 Remastered koncentruje się na postaci Kazumy Kiryu.

PCPS4XONE

Judgment
Judgment

Akcji 25 czerwca 2019

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w detektywa prowadzącego skomplikowane śledztwa kryminalne. Judgment zostało stworzone przez autorów popularnej serii Yakuza, czyli Ryu Ga Gotoku Studio. Jako były prawnik Takayuki Yagami zajmujemy się ściganiem przestępców.

PCPS5XSXPS4

Yakuza Online
Yakuza Online

RPG 21 listopada 2018

Yakuza Online to gra RPG opracowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Pozwala ona wcielić się w japońskiego gangstera, który próbuje przejąć kontrolę nad jedną z tokijskich dzielnic. Zabawa obraca się wokół kolekcjonowania towarzyszy, wypełniania zadań i toczenia turowych bitew.

PCANDiOS

Yakuza Kiwami 2
Yakuza Kiwami 2

Akcji 28 sierpnia 2018

Yakuza Kiwami 2 to stworzony przez firmę Sega rozbudowany remake drugiej części serii Yakuza, w której gracze ponownie wcielają się w Kazumę Kiryu. Twórcy zachowali historię znaną z oryginalnego tytułu, ale wykorzystali nowocześniejszy silnik oraz usprawnioną mechanikę.

PCPS4XONE

Yakuza 6: The Song of Life
Yakuza 6: The Song of Life

Akcji 17 kwietnia 2018

Kontynuacja popularnego w Japonii cyklu gier akcji o tematyce gangsterskiej. W Yakuza 6 ponownie wcielamy się w bohatera poprzednich części: Kazumę Kiryu, którego problemy z mafią ciągną się od od momentu, w którym wziął na siebie winę za zabójstwo szefa lokalnej Yakuzy.

PCPS4XONE

Yakuza Kiwami
Yakuza Kiwami

Akcji 29 sierpnia 2017

Kompleksowy remake pierwszej odsłony cyklu Yakuza, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 2 w 2005 roku. Akcja tej produkcji rozgrywa się osiem lat po wydarzeniach opowiedzianych w Yakuzie 0, a zatem w 1995 roku. Kazuma Kiryu, czyli główny bohater piastujący wysokie stanowisko w przestępczym klanie Tojo, bierze na siebie winę za morderstwo patriarchy rodziny Dojima, odpowiedzialnego za porwanie jego przyjaciółki – Yumi. Po dziesięciu latach protagonista wychodzi na wolność, a zadaniem, jakie na niego czeka, jest odnalezienie niedającej znaku życia Yumi i przywrócenie dawnego porządku w klanie Tojo, znajdującym się na skraju wojny domowej. W Yakuza Kiwami akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Do naszej dyspozycji oddano szereg mniejszych lokacji przedstawiających ulice Tokio, a rozgrywka polega na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych oraz na starciach z przeciwnikami, podczas których robimy użytek z czterech zróżnicowanych stylów walki. Zabawę uatrakcyjnią liczne minigry i opcjonalne aktywności, a nowością nieobecną w oryginale są wyzwania Goro Majimy, czyli jednego z zażartych rywali Kazumy. Na potrzeby remake’u deweloperzy nie tylko odświeżyli oprawę graficzną, lecz także ponownie nagrali wszystkie linie dialogowe i przygotowali nowe przerywniki filmowe.

PCPS4XONE

Yakuza 0
Yakuza 0

Akcji 12 marca 2015

Kolejna z odsłon trzecioosobowej serii gier akcji, stanowiącej japońską odpowiedź na popularność cyklu Grand Theft Auto. Yakuza 0 to prequel całego cyklu, rozgrywający się w roku 1988, a więc 7 lat przed wydarzeniami ukazanymi w „jedynce”. Fabuła koncentruje się na przeszłości protagonisty serii, Kazumy Kiryu, którego poznajemy jako młodego i niedoświadczonego gangstera, stawiającego pierwsze kroki w przestępczym półświatku. Podczas wojny gangów o wpływy w tokijskiej dzielnicy Kamurocho, jego losy splatają się z tajemniczym Majimą Goro, który pod pozorem legalnego biznesu czeka na okazję, by powrócić do przestępczego podziemia. W grze nie zabrakło charakterystycznych elementów serii, takich jak zróżnicowane misje fabularne, pełne pościgów, strzelanin oraz walki wręcz. Tętniący życiem otwarty świat gry wypełniono zaś szeregiem aktywności dodatkowych. Całość utrzymana jest w sugestywnym klimacie azjatyckich filmów akcji.

PCPS4XONEPS3

Yakuza: Restoration
Yakuza: Restoration

Akcji 22 lutego 2014

Kontynuacja trzecioosobowej gry akcji Yakuza: Kenzan, stanowiącej spin-offową odsłonę popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni cyklu gier gangsterskich firmy SEGA. W odróżnieniu od pełnoprawnych części serii, twórcy zabierają graczy w podróż w przeszłość do czasów feudalnej Japonii, gdzie poznajemy korzenie jednej z największych organizacji przestępczych świata. Autorzy sięgają do historii swego kraju, koncentrując się na postaci autentycznego bohatera, Ryoma Sakamoto. Był on inicjatorem i przywódcą powstania, mającego na celu obalenie kilkusetletnich rządów szogunatu. Co ciekawe, bohater gry posiada osobowość i wygląd protoplasty całej serii Yakuza - Kazumy Kiryu. Mechanika rozgrywki nie odbiega znacząco od poprzednich odsłon cyklu z tą różnicą, że tym razem zwiedzamy historyczne ulice japońskich miast, pełne wagabundów, pospolitych przestępców i rewolucjonistów. Realizując kolejne zadania fabularne, stoczymy wiele pojedynków, wykorzystując do tego celu pięści oraz broń białą i palną.

PS4PS3

Yakuza 5
Yakuza 5

Akcji 6 grudnia 2012

Piąta pełnoprawna odsłona popularnej gry akcji, zapoczątkowanej w 2006 roku na konsoli PlayStation 2. Akcja gry toczy się w świecie tytułowej organizacji przestępczej i koncentruje na losach kilku różnych bohaterów, zarówno tych znanych z poprzednich części cyklu, jak i zupełnie nowych. Szeroki wachlarz postaci - od biznesmena, poprzez więźnia, taksówkarza, byłego baseballistę, aż do poszukującej pracy dziewczyny - pozwala spojrzeć na gangsterski świat z kilku odmiennych perspektyw. Mechanika zabawy nie uległa zmianie i sprowadza się do eksploracji i wypełniania kolejnych misji fabularnych oraz szeregu dodatkowych atrakcji i mini-gier. Twórcy odwzorowali aż 5 japońskich metropolii wraz ze sklepami, barami i klubami nocnymi, w których także możemy spędzać swój czas. Rozgrywkę wzbogacono tradycyjnie rozbudowanym systemem walki wręcz, który tym razem – z racji kilku odmiennych bohaterów – został znacząco urozmaicony. Całość utrzymano w sugestywnym klimacie Kraju Kwitnącej Wiśni.

PS3

Yakuza 1&2 HD Edition
Yakuza 1&2 HD Edition

Akcji 1 listopada 2012

Kolekcja dwóch pierwszych części popularnej japońskiej serii gier akcji, które pierwotnie wydano na konsoli PlayStation 2. Oba tytuły zostały odświeżone i mogą pochwalić się poprawioną oprawą graficzną, która przystosowana jest do obsługi wysokich rozdzielczości.

PS3WiiU

Yakuza Black Panther 2
Yakuza Black Panther 2

Bijatyki 22 marca 2012

Dynamiczne połączenie chodzonej bijatyki oraz RPG akcji powraca na przenośną konsolę Sony. Yakuza Black Panther 2 to kontynuacja serii opowiadającej o losach ciemnego światka w Japonii, walkach ulicznych gangów oraz miłości i honorze.

PSP

Yakuza: Dead Souls
Yakuza: Dead Souls

Akcji 9 czerwca 2011

Yakuza: Dead Souls to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) wyprodukowana przez studio Amusement Vision. Gracze kierują poczynaniami bohaterów dwóch wcześniejszych odsłon serii Yakuza i ruszają na pomoc mieszkańcom dzielnicy Kamurocho, którą nawiedziła tajemnicza zaraza. Rozgrywka bazuje na widowiskowych starciach z hordami zombie i potworów, które eksterminować można za pomocą rozmaitych broni.

PS3

Yakuza 4
Yakuza 4

Akcji 18 marca 2010

Yakuza 4 jest piątą odsłoną popularnego cyklu gier akcji, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Amusement Vision. Fabuła kontynuuje historię Kazumy Kiryu, byłego członka tytułowej organizacji mafijnej. Tym razem gracze mogą jednak poznać również przeplatające się losy czterech innych bohaterów. Twórcy przygotowali nowe lokacje, pozwalając na bardziej swobodną eksplorację dystryktu Kamurocho, a także zmodyfikowali system walki.

PS3

Yakuza 3
Yakuza 3

Akcji 26 lutego 2009

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier akcji, opowiadających o japońskiej mafii. Historia przedstawiona w grze Yakuza 3 po raz kolejny koncentruje się na postaci Kazumy Kiryu. Bohater ponownie trafia w sam środek gangsterskich porachunków – tym razem w obronie założonego przez siebie sierocińca, którym zainteresowali się skorumpowani politycy powiązani z tytułową Yakuzą.

PS3

Yakuza 2
Yakuza 2

Akcji 9 września 2008

Yakuza 2 jest kontynuacją wydanej w 2006 roku gry akcji z widokiem z perspektyw trzeciej osoby - Yakuza. Fabuła przedstawia dalsze losy Kazuma Kiryu, byłego członka tytułowej organizacji mafijnej. Tym razem musi on załagodzić konflikt pomiędzy dwoma wpływowymi klanami. Deweloperzy z firmy Sega pozostali wierni mechanizmom rozgrywki oryginału, wzbogacając je o nowe elementy, w tym sporą ilość nowych ruchów oraz ciekawe mini-gierki.

PS2

Yakuza: Kenzan!
Yakuza: Kenzan!

Akcji 6 marca 2008

Gra akcji, ukazana z perspektywy trzeciej osoby i należąca do popularnej serii. W tej części akcja toczy się nie w czasach współczesnych, lecz w epoce japońskiego feudalizmu.

PS3

Yakuza
Yakuza

Akcji 5 września 2006

Yakuza to gra akcji, będąca japońską odpowiedzią na serię Grand Theft Auto. Tytuł powstał we współpracy z wielokrotnie nagradzanym projektantem o nazwisku Toshihiro Nagoshi i opowiada o losach mafiosa, który pragnie wyrwać się z więzów przestępczej organizacji.

PS2