Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4XONEXSX
Okładka Like a Dragon: Ishin (PC)
OkładkaLike a Dragon: Ishin (PC)

Like a Dragon: Ishin

Like a Dragon: Ishin to remake samurajskiego spin-offu cyklu Yakuza. Gra przenosi nas do XIX-wiecznej Japonii i obsadza w roli samuraja szukającego mordercy swojego mentora. Produkcja oferuje otwarty świat, zręcznościowy system walki oraz bogaty zestaw minigierek.

Akcji | TPP | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | Japonia | samuraje | przygodowe gry akcji | XIX wiek | slasher | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Like a Dragon: Ishin Premiera

lut2023

PC PS4 XONE PS5 XSX
E3 2021

Like a Dragon: Ishin to przygodowa gra akcji będąca spin-offem cyklu Yakuza. Produkcja stanowi remake gry Yakuza Ishin z 2014 roku i oba projekty opracował zespół Ryu Ga Gotoku Studio.

Fabuła

Akcja gry toczy się w Japonii w 1867 roku, w mieście Kyo będącym fikcyjną wersją Kyoto. Like a Dragon: Ishin opowiada o końcu ery samurajów, a główmy bohaterem jest Sakamoto Ryoma, czyli postać historyczna, która odegrała kluczową rolę w obaleniu siogunatu.

Ryoma udaje się do Kyo podążając śladem mordercy swojego mentora. Jego jedyną poszlaką jest mało znany, ale bardzo skuteczny styl walki, wykorzystywany przez zabójcę. Uczącą tych technik szkołę zamknięto, ale bohater dowiaduje się, że jej uczniowie trafili właśnie do wspomnianego miasta.

Co ciekawe, o ile Ryoma jest postacią historyczną, tak w grze jego wygląd i charakter wzorowany jest na bohaterze głównych odsłon cyklu, czyli Kazumie Kiryu, a w trakcie kampanii spotykamy również wiele innych postaci stanowiących alternatywne wersje tych ze współczesnych części serii.

Mechanika

Like a Dragon: Ishin to przygodowa gra akcji, w której eksplorujemy mały otwarty świat, gęsto wypełniony misjami i aktywnościami. Poza obszerną główną kampanią autorzy przygotowali również masę opcjonalnych przygód pobocznych.

Sercem rozgrywki jest rozbudowany zręcznościowy system walki, pozwalający korzystać z czterech stylów o różnych przeznaczeniach i technikach. W potyczkach bohater posługuje się głównie mieczem i pięściami, ale nie zabrakło także broni palnych. W trakcie zabawy możemy rozwijać umiejętności bohatera, wzmacniając go fizycznie oraz ucząc go nowych ataków.

Poza starciami gra oferuje zatrzęsienie wyzwań, mających najczęściej postać różnorodnych minigierek, polegających np. na śpiewaniu, tańcu, hazardzie, łowieniu ryb, gotowaniu czy wyścigach kogutów. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszą odrębne historie, często niezwiązane z głównym wątkiem fabularnym.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Jak na remake przystało, w porównaniu z pierwowzorem gra oferuje mocno ulepszoną oprawę graficzną. Odświeżoną wersję produkcji zbudowano na silniku Unreal Engine 4. Tym samym jest pierwsza odsłona marki, która nie wykorzystuje autorskich technologii zespołu Ryu Ga Gotoku Studio.

Warto wspomnieć, że w remake’u wiele twarzy postaci zostało zmodyfikowanych, tak aby przypominały bohaterów z odsłon serii Yakuza, wydanych po premierze Yakuza Ishin w Japonii.

Tryb gry: single player  

Like a Dragon: Ishin cena w dniu premiery: 259,00 PLN

Wymagania wiekowe Like a Dragon: Ishin: 18+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX