Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Yakuza Black Panther 2 (PSP)

Yakuza Black Panther 2 PSP

Dynamiczne połączenie chodzonej bijatyki oraz RPG akcji powraca na przenośną konsolę Sony. Yakuza Black Panther 2 to kontynuacja serii opowiadającej o losach ciemnego światka w Japonii, walkach ulicznych gangów oraz miłości i honorze.

Bijatyki | TPP | sandbox | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Yakuza Black Panther 2 (PSP)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSP:

22marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza jest połączeniem RPG akcji, chodzonej bijatyki oraz sandboxa, co w zasadzie czyni ją godnym konkurentem dla legendarnego Shenmue. Black Panther 2, podobnie jak poprzednik eksploracją nawiązuje do dwóch pierwszych odsłon Yakuzy, oferując wtedy statyczne kamery, a także niewielki ruch uliczny. Podobnie jak w poprzedniku wcielamy się w członka młodocianych gangów ulicznych, odpowiedzialnych za sporą część ciemnych porachunków w Tokio. O ile Yakuza na stacjonarnych konsolach opowiada o ludziach starszych, niejako weteranach fachu, tak Black Panther jest historią o młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę yakuzach.

Wręcz przeciwnie do odsłon z konsol stacjonarnych, seria Black Panther skupia się na walkach młodocianych gangów oraz życiu doświadczonych przez życie nastolatków. Główny bohater gry ponownie musi stawić czoła przeciwnościom losu i zgodnie z zasadami serii nie zabraknie miłości, poświęcenia oraz odwagi. Black Panther 2 oferuje dynamiczny system walki przypominający połączenie klasycznych bijatyk oraz chodzonych mordobić, co przekłada się na specjalne ciosy końcowe, kombinacje ciosów, a także używanie przedmiotów. Nie brakuje pojedynków z kilkoma wrogami oraz bossów.

Produkcja oferuje sporo względem rozwoju postaci oraz dodatkowych form zabawy – randki, mini-gry, pojedynki w klatce pozwalają nam zdobyć nowe przedmioty, poznać dodatkowe postaci oraz ulepszać zdolności naszego bohatera. Pod względem grafiki Black Panther 2 jest jedną z najlepiej wyglądających gier na PSP, co w połączeniu z ładną animacją daje nam piorunujący efekt końcowy. Tytuł przypuszczalnie nie pojawi się poza granicami Japonii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 460 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yakuza Black Panther 2

odpowiednia dla każdego wieku