Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Good Shepherd Entertainment / Gambitious

Firma wydawca

Holenderski wydawca skupiający się na produkcjach niezależnych. Firma, której siedziba mieści się w Amsterdamie, posiada również serwis crowdfundingowy, za pośrednictwem którego inwestorzy mogą wspierać interesujące ich projekty, w zamian uczestnicząc w podziale zysków z ich sprzedaży.

Historia

Firma rozpoczęła działalność w 2011 roku jako Gambitious Digital Entertainment. W sierpniu 2012 roku uruchomiła natomiast serwis crowdfundingowy, skoncentrowany wyłącznie na grach wideo. Poprzez tę platformę inwestorzy mogą finansować interesujące ich projekty, jednocześnie zapewniając sobie udział w zyskach z ich sprzedaży. Zarówno deweloperzy, jak i inwestorzy mogą przy tym liczyć na wsparcie ze strony zespołu Gambitious Digital Entertainment.

Pierwszą z produkcji sfinansowanych w ten sposób było Train Fever, opracowane przez szwajcarskie studio Urban Games. Co więcej, była to również pierwsza gra wydana przez Gambitious Digital Entertainment. Tytuł zadebiutował we wrześniu 2014 roku, przynosząc zyski po tygodniu od premiery.

W ten sposób na dobre rozpoczęła się działalność wydawnicza firmy. W 2015 roku jej nakładem do sprzedaży trafiły takie gry, jak Breach & Clear: Deadline, polskie Hard West, Magnetic: Cage Closed, Pathologic Classic HD czy Xeodrifter. Rok 2016 przyniósł premiery kolejnych tytułów: poza polskimi Hard Reset: Redux, Crush Your Enemies oraz Oh...Sir!! The Insult Simulator, zadebiutowały takie pozycje, jak Transport Fever, ATOMIK: RunGunJumpGun oraz Zombie Night Terror. Podobnie miały się sprawy w 2017 roku, kiedy to do sprzedaży trafiło Diluvion, Oh...Sir! The Hollywod Roast oraz Redeemer. W tym samym roku Gambitious Digital Entertainment zmieniło nazwę na Good Shepherd Entertainment.

W 2018 roku do grona gier wydanych przez tę firmę dołączyło polskie Phantom Doctrine, a także Milanoir, MachiaVillain i oryginalne Where The Water Tastes Like Wine.


Plany wydawnicze na przyszłość

Outreachbrak danych

Współpracujący z Good Shepherd Entertainment / Gambitious producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Good Shepherd Entertainment / Gambitious


Bithell Games

Vile Monarch

Italo Games

ACE Team

Shiny Shoe

CreativeForge Games

Super Scary Snakes

ThirtyThree

Dim Bulb Games

Pixel Spill

Roll7

Wild Card

Renegade Kid

Urban Games

W Polsce Good Shepherd Entertainment / Gambitious współpracuje z:


Cenega S.A.