Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka Hard Reset: Redux (PS4)
OkładkaHard Reset: Redux (PS4)

Hard Reset: Redux

Odświeżona wersja gry Hard Reset, cyberpunkowej strzelaniny FPP autorstwa polskiego studia Flying Wild Hog (twórcy udanego remake’a Shadow Warrior).

Akcji | FPP | cyberpunk | science fiction | FPS | polskie | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Hard Reset: Redux Premiera

3cze2016

PC XONE PS4

Gry podobne do Hard Reset: Redux

Doom Eternal

Serious Sam 4

Shadow Warrior 2

Hard Reset: Redux to utrzymana w stylistyce cyberpunk strzelanina FPS, będąca odświeżoną wersją gry Hard Reset, która ukazała się w 2011 roku wyłącznie na komputerach PC. Za powstanie obu wersji gry odpowiada warszawsko-krakowskie studio Flying Wild Hog, mające na swoim koncie m.in. ciepło przyjęty remake klasycznego Shadow Warriora. W skład ekipy deweloperskiej weszli w głównej mierze byli członkowie ekipy People Can Fly, która zasłynęła na świecie głównie za sprawą serii Painkiller oraz wydanej przez EA strzelanki Bulletstorm. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru sprzed pięciu lat, Hard Reset: Redux ukazał się nie tylko na PC, ale także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Fabuła

Pod względem fabuły Hard Reset: Redux w niczym nie różni się od pierwotnej wersji gry. Akcja przenosi nas więc do ponurego świata przyszłości, w którym planeta została niemal całkowicie opanowana przez bezduszne roboty, które wyniszczyły ludzką cywilizację, zamieniając kolejne rejony planety w nieurodzajne pustkowia. Kiedy maszyny próbują przejąć kontrolę nad siecią The Sanctuary, zawierającą miliardy zdigitalizowanych ludzkich umysłów, do akcji wkracza korporacja militarna CLN i wysłany przez nią weteran wojenny, major Fletcher. Przybywa on do miasta Beozar, ostatniego funkcjonującego bastionu ludzkości, aby tam stawić czoła wrogowi i stoczyć śmiertelną walkę, której stawką jest przyszłość gatunku.

Mechanika

Pod względem mechaniki nowa wersja Hard Reset korzysta ze sprawdzonych rozwiązań poprzedniczki (a także wymienionych na wstępie wcześniejszych strzelanek studia People Can Fly), koncentrując się na niezwykle dynamicznej akcji, połączonej z brutalną i efektowną eliminacją prawdziwych hord wrogów (a także niezwykle wymagających bossów). Całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a do naszej dyspozycji oddana została cała masa śmiercionośnej broni, m.in. znany z pierwowzoru wielofunkcyjny karabin oraz futurystyczne działko, a także nieobecną wcześniej cyberkatanę, która doskonale nadaje się do eliminacji nowego rodzaju przeciwników: tzw. cyber-zombie. Ostatnią z wprowadzonych nowości jest zdolność szybkiego uniku, która okazuje się niezwykle przydatna w walce z większą ilością wrogów.

Hard Reset: Redux oferuje pełną zawartość gry podstawowej, a także wydane niecały rok później DLC Exile (w polskiej wersji Wygnanie), oferujący m.in. nowe poziomy oraz przeciwników – w tym kolejnego potężnego bossa do pokonania.

Tryby gry

Podobnie jak pierwowzór, Hard Reset: Redux nie posiada trybu wieloosobowego i koncentruje się w całości na kampanii single player. Prócz niej możemy jednak sprawdzić się także w trybie przetrwania, w którym walczymy z kolejnymi falami nacierających wrogów.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 Hard Reset: Redux przygotowany został z pomocą najnowszej wersji znanego z pierwowzoru silnika RoadHog, który oferuje zarówno lepsze oświetlenie, jak i usprawnione efekty specjalne. Przy okazji remake’u twórcy dopracowali także balans pomiędzy poszczególnymi poziomami trudności, skrócili czasy ładowania map i jeszcze bardziej podkręcili tempo rozgrywki. Wprowadzono również nieobecną w pierwowzorze opcję szybkiego zapisu stanu gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hard Reset: Redux

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Hard Reset: Redux Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.5 GHz/Athlon 64 2.9 GHz
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GS/Radeon HD 3870 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/7/8/10
PC
XONE
PS4