Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Milanoir (PC)

Milanoir

Oldskulowa strzelanka opracowana przez studio Italo Games, w której akcję obserwujemy z perspektywy top-down. Produkcja zabiera nas w podróż do Mediolanu z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Akcji | gangsterskie | 2D | na 2 osoby | top-down | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | lata 60. i 70. XX wieku

Milanoir to wydana na platformę PC, PS4 itd. stylowa gra akcji, wzorowana na starych włoskich filmach kryminalnych. Produkcja wyszła spod rąk studia Italo Games, a wydawcą była firma Gambitious Digital Entertainment.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w Mediolanie, w latach 70. ubiegłego wieku. Wcielamy się w niewinnego człowieka imieniem Sacchi Piero, wrobionego w morderstwa, których nie popełnił. Jego odsiadka kary dożywocia zostaje w dziwnych okolicznościach przerwana i po opuszczeniu więzienia bohater rozpoczyna poszukiwania osoby odpowiedzialnej za jego skazanie.

Autorzy pełnymi garściami czerpali z klimatu i motywów fabularnych klasycznych włoskich filmów kryminalnych z lat 70., takich jak Ludzki odruch czy Milano calibro 9.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC, PS4 itd. Milanoir jest oldskulową strzelanką, w której wydarzenia oglądamy z lotu ptaka. Podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem miasta i eliminowaniem hord wrogów za pomocą bogatego arsenału broni palnej oraz innych przydatnych narzędzi, takich jak granaty czy koktajle Mołotowa.

Kampanię urozmaicą liczne sekcje specjalne, takie jak np. pościgi motorówkami czy samochodami.

Tryby gry

Poza samotną zabawą gra oferuje również lokalny tryb kooperacyjny dla dwóch osób. Dostępne są również potyczki PvP, pozwalające zmierzyć się z innymi graczami na zamkniętych arenach.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane zostało w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, wzorowanej na produkcjach z lat 90. ubiegłego wieku. Natomiast ścieżka dźwiękowa składa się z utworów zainspirowanych muzyką o dwie dekady starszą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Milanoir

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Milanoir

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD Phenom 9650 2.3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8500 GT / Radeon HD 4350 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10

Milanoir - nadchodzi strzelanka zainspirowana włoskim kinem kryminalnym
Milanoir - nadchodzi strzelanka zainspirowana włoskim kinem kryminalnym

wiadomość9 czerwca 2017

Firma Gambitious Digital Entertainment zapowiedziała projekt Milanoir, czyli oldskulową strzelankę zainspirowaną włoskimi filmami kryminalnymi, nakręconymi w latach 70.

PC
PS4
XONE
Switch