Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPS43DSSwitch
Okładka Shakedown Hawaii (PC)

Shakedown Hawaii

Opracowana przez studio Vblank Entertainment oldskulowa gra akcji z otwartym światem, będąca kontynuacją ciepło przyjętej produkcji Retro City Rampage.

Akcji | sandbox | 2D | humorystyczne | top-down | indie | strzelanki | Epic Store exclusive

Okładka Shakedown Hawaii (PC)

data premiery gry:

7maj2019

PC PSV PS4 Switch

26wrz2019

3DS

Shakedown Hawaii to wydana na platformę 3DS, PC itd. oldskulowa gra akcji z sandboksowym światem. Jest to kontynuacja Retro City Rampage i oba projekty wyprodukowali deweloperzy ze studia Vblank Entertainment.

Fabuła

Akcja Shakedown Hawaii toczy się trzydzieści lat po wydarzeniach z Retro City Rampage. Bohater tamtej historii ostatnie lata spędził, ciesząc się emeryturą i wygrzewając stare kości w słońcu Hawajów. Przez te trzy dekady mocno się zestarzał i dorobił potężnego brzucha. Kampania rozpoczyna się, gdy dramatyczne wydarzenia zmuszą go do ponownego chwycenia za broń w celu odbudowy swojego przestępczego imperium.

Fabuła kampanii utrzymana jest w lekko absurdalnym klimacie i scenariusz wyśmiewa najbardziej oklepane schematy współczesnych gier.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki stanowią rozwinięcie rozwiązań z Retro City Rampage. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, zaś struktura miasta jest otwarta, a pomiędzy lokacjami przemieszczamy się na piechotę lub korzystając z jednego z licznych dostępnych pojazdów.

Poza misjami popychającymi naprzód główny wątek fabularny, świat wydanego na platformę 3DS, PC itd. Shakedown Hawaii został także gęsto wypełniony opcjonalnymi zadaniami pobocznymi. Podczas zabawy gracz wykorzystuje bogaty arsenał broni palnej, a walkę urozmaica fakt, że większość otoczenia można zniszczyć. Dodatkową atrakcją są elementy strategii ekonomicznej, wymuszające zarządzanie biznesami prowadzonymi przez organizację bohatera.

Kwestie techniczne

Wszystko to ukazane zostało w pełnej dużych pikseli oldskulowej stylistyce. Retro City Rampage wzorowane było na produkcjach z 8-bitowych komputerów i konsol, natomiast grafika Shakedown Hawaii przypomina tytuły 16-bitowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,1 / 10 na podstawie 185 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Shakedown Hawaii

Wymagania wiekowe Shakedown Hawaii

18+

Wymagania sprzętowe Shakedown Hawaii

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Pentium III 1.0 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 150 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Square Enix na E3 2019, nowe sterowniki Nvidii i inne wieści
Square Enix na E3 2019, nowe sterowniki Nvidii i inne wieści

wiadomość24 kwietnia 2019

Dzisiaj piszemy o zapowiedzi konferencji firmy Square Enix na E3 2019, dacie premiery Shakedown: Hawaii oraz nowych sterownikach graficznych od Nividii i AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shakedown: Hawaii kolejnym tytułem ekskluzywnym Epic Games Store
Shakedown: Hawaii kolejnym tytułem ekskluzywnym Epic Games Store

wiadomość6 marca 2019

Epic Games kontynuuje walkę ze Steam o dominację na polu cyfrowej dystrybucji. Do grona czasowych "ekskluzywów" w Epic Games Store dołączyło właśnie Shakedown: Hawaii - gra akcji 2D z otwartym światem.

Shakedown Hawaii – pokazano oficjalny trailer. Gra pojawi się jeszcze w tym roku
Shakedown Hawaii – pokazano oficjalny trailer. Gra pojawi się jeszcze w tym roku

wiadomość12 lipca 2017

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun Shakedown Hawaii – przygotowywanej przez studio Vblank Entertainment oldskulowej gry akcji z otwartym światem oraz z mechaniką zabawy, która stanowi rozwinięcie pomysłów z Retro City Rampage. Tytuł ma zawitać na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, PS Vita, 3DS oraz PC (platforma Steam) jeszcze w tym roku.

Zapowiedziano Shakedown Hawaii, 16-bitowe GTA
Zapowiedziano Shakedown Hawaii, 16-bitowe GTA

wiadomość25 listopada 2015

Studio Vblank Entertainment zapowiedziało kontynuację oldskulowego sandboksa Retro City Rampage. Gra otrzymała tytuł Shakedown Hawaii i można ją w uproszczeniu opisać jako 16-bitowe Grand Theft Auto.

PC
3DS
PSV
PS4
Switch