Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2017, 11:40

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Shakedown Hawaii – pokazano oficjalny trailer. Gra pojawi się jeszcze w tym roku

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun Shakedown Hawaii – przygotowywanej przez studio Vblank Entertainment oldskulowej gry akcji z otwartym światem oraz z mechaniką zabawy, która stanowi rozwinięcie pomysłów z Retro City Rampage. Tytuł ma zawitać na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, PS Vita, 3DS oraz PC (platforma Steam) jeszcze w tym roku.

Vblank Entertainment pierwszy raz miło zaskoczyło graczy w roku 2012, kiedy to na komputerach osobistych, PS Vita oraz PlayStation 3 pojawiło się Retro City Rampage - dwuwymiarowa gra akcji utrzymana w 8-bitowym stylu. Pięć lat później twórca Retro City Rampage, Brian Provinciano, wypuści kontynuację produkcji (będącą formalnie osobną grą), zatytułowaną Shakedown Hawaii, która właśnie doczekała się oficjalnego trailera. W zapowiedzi filmowej gracze mogą zapoznać się z ogólnym zarysem fabularnym gry oraz zobaczyć kilka fragmentów z samej rozgrywki. Tytuł ma pojawić się na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, PS Vita, 3DS oraz PC (platforma Steam) jeszcze w tym roku, ale konkretna data premiery nie została jeszcze podana. Warto zaznaczyć, że Provinciano ponownie zamierza wydać swój tytuł w wersji pudełkowej i prezentuje na oficjalnej stronie gry pierwsze opakowania na obie wersje z serii PlayStation.

W Shakedown Hawaii wcielamy się w podstarzałego dyrektora generalnego wielkich przedsiębiorstw, który po trzydziestu latach wzmożonej działalności cieszy się już zasłużoną emeryturą. Niestety stopniowe wypieranie jego biznesów przez powszechny dostęp do Internetu zmusza go do ponownego chwycenia za broń w celu obrony swojego nielegalnego imperium. Gracz będzie obserwował akcję z lotu ptaka, kradnąc auta i robiąc zadymy w otwartym świecie, który ma być czterokrotnie większy niż mapa z pierwszej części gry. Dorzucając do tego pokaźną liczbę minigierek, które pod względem pomysłowości mogą zawstydzić samo Rockstar, oraz grafikę stylizowaną na tytuły z 16-bitowych konsol, możemy spodziewać się naprawdę dobrego tytułu.

Po więcej informacji na temat gry zapraszamy na oficjalną stronę studia Vblank Entertainment.