Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2017, 10:15

autor: Movis

World of Warcraft – zapowiedziano turniej dungeon crawlingu

Twórcy największego MMO na planecie szukają najlepszych specjalistów od podziemi. W ramach globalnego turnieju Mythic Dungeon Invitational wybrane drużyny zmierzą się o 100 tys. dolarów.

Firma Blizzard Entertainment rozwija swoją działalność e-sportową. Tym razem zajęli się MMO World of Warcraft. Zwykle rywalizacja na wysokim poziomie kojarzona jest w tej grze z rozgrywką PvP, gdzie drużyny bezpośrednio ścierają się ze sobą na arenach. Na oficjalnej stronie pojawiła się jednak informacja o mistrzostwach Mythic Dungeon Invitational, polegających na zespołowych zmaganiach przeciw hordom przeciwników i bossów z arcytrudnych podziemi.

Turniej skupiony na PvE może być ciekawym dodatkiem. - World of Warcraft – zapowiedziano turniej dungeon crawlingu - wiadomość - 2017-07-12
Turniej skupiony na PvE może być ciekawym dodatkiem.

Zasady są proste – jeśli chcecie wziąć udział w podziale 100 tys. dolarów z puli nagród, najpierw musicie pokazać, na co Was stać. W okresie od 25 lipca do 8 sierpnia sprawność drużyn zostanie sprawdzona za pomocą eliminacji. Celem będzie uzyskanie jak najwyższych wyników w wielu mitycznych podziemiach z kamiennymi kluczami. Do przesłania rezultatów posłuży ten formularz.

Z pretendentów zostaną wyłonione 32 ekipy z różnych regionów, które zawalczą o wielką wygraną. Sam turniej rozpocznie się w sierpniu. Każdego dnia wyłoniona zostanie dwójka zwycięskich zespołów z terytoriów Ameryk, Europy, Chin i azjatyckich okolic Pacyfiku. Następnie najlepsze drużyny będą reprezentować swoje regiony w globalnych zmaganiach o tytuł mistrzowski. Całość będzie można śledzić na oficjalnym kanale gry w serwisie Twitch.

Biorąc pod uwagę pozytywne reakcje fanów, turniej w tym stylu wydaje się niezłym pomysłem. Niektórzy narzekają jednak na „wpychanie” e-sportu tam, gdzie nie ma dla niego specjalnie miejsca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft