Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2019, 10:22

autor: Heros99

Shakedown: Hawaii kolejnym tytułem ekskluzywnym Epic Games Store

Epic Games kontynuuje walkę ze Steam o dominację na polu cyfrowej dystrybucji. Do grona czasowych "ekskluzywów" w Epic Games Store dołączyło właśnie Shakedown: Hawaii - gra akcji 2D z otwartym światem.

To już kolejny tytuł na wyłączność w Epic Games Store - Shakedown: Hawaii trafi wyłącznie do Epic Game Store - wiadomość - 2019-03-06
To już kolejny tytuł na wyłączność w Epic Games Store

Ofensywa Epic Games wymierzona w Steam trwa. Firmie udało się pozyskać kolejny tytuł na wyłączność. Jest nim Shakedown: Hawaii, czyli kontynuacja wydanego w 2012 roku Retro City Rampage. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, gra w wersji PC ma ukazać się wiosną tego roku jedynie w sklepie Epic Games Store. Wcielimy się w bohatera poprzedniej odsłony, który przeszedł na gangsterską emeryturę i wygrzewa stare kości na hawajskiej plaży. Dramatyczne wydarzenia zmuszą go do powrotu na ścieżkę przestępstwa.

Ciężko powiedzieć, jaką dokładnie umowę podpisano. Epic Games oraz Vblank Entertainment milczą w tej sprawie. Możliwe, że mamy do czynienia jedynie z czasową ekskluzywnością i za jakiś czas Shakedown: Hawaii trafi na Steama, GOG-a i inne platformy dystrybucji. Warto dodać, że gra ma również ukazać się na Nintendo 3DS, Nintendo Switch, PlayStation 4 i PlayStation Vita w późniejszym terminie.

Epic Games Store kontynuuje swoją taktykę pozyskiwania gier na wyłączność. Taki sposób działania nie zawsze podoba się konsumentom, którzy są zdani na łaskę i niełaskę jednego sprzedawcy. Z takim problemem musieli zmierzyć się gracze, chcący zagrać w Metro Exodus na komputerach. Gdy w sieci pojawiła się informacja o czasowej wyłączności dla Epic Games Store, wywołało to burzliwą dyskusję fanów.

  1. Oficjalna strona gry w sklepie Epic Games Store