Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka OlliOlli: Switch Stance (Switch)
OkładkaOlliOlli: Switch Stance (Switch)

OlliOlli: Switch Stance Switch

Kompilacja dwóch zręcznościówek z serii OlliOlli. Rozgrywka polega na wykonywaniu karkołomnych trików na deskorolce, a na odwiedzenie czeka łącznie sto poziomów ulokowanych w dziesięciu różnych światach.

Zręcznościowe | deskorolka | 2D | pakiet | na 2 osoby | indie | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OlliOlli: Switch Stance Premiera Switch

14lutego2019

Nintendo eShop

14lutego2019

producent: Roll7 wydawca: Good Shepherd Entertainment / Gambitious

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do OlliOlli: Switch Stance

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Super Meat Boy Forever

SkateBIRD

OlliOlli: Switch Stance to kompilacja zawierająca dwie części serii OlliOlli, czyli OlliOlli oraz OlliOlli 2: Welcome to Olliwood. Tytuł został opracowany przez autorów oryginałów – niezależne studio Roll7, w którego portfolio można znaleźć również takie produkcje, jak Not a Hero oraz Laser League.

Mechanika

W zręcznościówkach wchodzących w skład zestawu OlliOlli: Switch Stance akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy wcielamy się w skatera nieustannie mknącego w prawo i wykonującego karkołomne triki. Na przemierzenie czeka tu łącznie sto poziomów ulokowanych w dziesięciu różnorodnych światach. O ile w pierwszej części serii szlifujemy swe zdolności na ulicach, kontynuacja zabiera nas w podróż do miejsc związanych z branżą filmową.

Na poszczególnych etapach, jakie naszpikowano przeszkodami (pokroju barierek, ławek, skrzyń czy płotów), rampami oraz alternatywnymi ścieżkami (te ostatnie można znaleźć wyłącznie w „dwójce”), na wykonanie czeka w sumie pięćset wyzwań o rosnącym poziomie trudności. Warto odnotować, że OlliOlli 2: Welcome to Olliwood rozbudowuje listę stu dwudziestu sztuczek z pierwowzoru o szereg specjalnych ewolucji niedostępnych w pierwszej odsłonie cyklu. Poza tym autorzy usprawnili system kombinacji, w jakie łączymy kolejne triki, płynnie przechodząc od jednego do drugiego.

Tryby gry

Gry tworzące kompilację OlliOlli: Switch Stance posiadają zróżnicowane warianty rozgrywki. Do trybów znanych z „jedynki”, czyli Daily Grind, Spots Mode oraz RAD Mode (którego odblokowanie wymaga ukończenia wszystkich wyzwań), druga odsłona cyklu dołącza opracowany z myślą o multiplayerowej zabawie Combo Rush, gdzie o zdobycie jak największej liczby punktów walczy maksymalnie czwórka graczy.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika produkcji wchodzących w skład kompilacji OlliOlli: Switch Stance została utrzymana w stylistyce retro, budzącej skojarzenia z epoką szesnastu bitów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe OlliOlli: Switch Stance: 12+