Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Diluvion (PC)

Diluvion PC

Hybryda symulatora okrętu podwodnego i gry zręcznościowej, wzbogacona elementami strategicznymi. Za opracowanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Arachnid Games.

Symulacje | science fiction | sandbox | okręty podwodne | elementy strategiczne | pod wodą

PC Windows
Okładka Diluvion (PC)

producent: Arachnid Games

wydawca: Arachnid Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2lutego2017

7lutego2017

pudełko PL

2lutego2017

Steam

Diluvion to wydany na PC zręcznościowy symulator wzbogacony elementami strategicznymi. Produkcję opracowało Arachid Games, znane m.in. z gry Ballpoint Universe.

Fabuła

Akcja toczy się fantastycznym uniwersum, wiele stuleci po tym, jak gigantyczny potop zmusił ludzkość do osiedlenia się pod wodą. W chwili rozpoczęcia gry droga powrotna na powierzchnię już dawno temu została odcięta przez grubą warstwę lodu. Ocean stał się nowym domem gatunku ludzkiego i nic nie wskazuje na to, aby miało to w przyszłości ulec zmianie. My wcielamy się w kapitana, który właśnie otrzymał swój pierwszy okręt z załogą.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Diluvion stanowi połączenie zręcznościowego symulatora ze strategią traktującą o zarządzaniu załogą. Struktura kampanii dopuszcza wiele swobody – sami decydujemy, gdzie się udać oraz jakich zadań się podjąć. Obecny jest także główny wątek fabularny, ale tylko od nas zależy, czy weźmiemy udział w powiązanych z nim przygodach.

Podczas zabawy eksplorujemy w pełni trójwymiarowy i otwarty podwodny świat. Wiele z jego regionów jest skąpane w ciemnościach; wtedy do skutecznej nawigacji wykorzystujemy sonar. Trzeba jednak robić z niego użytek bardzo ostrożnie, gdyż jego aktywacja informuje o naszej lokalizacji także potwory oraz inne okręty. Walka jest w większości zręcznościowa, a jednostka dysponuje licznymi działami na różne typy amunicji oraz wyrzutniami torped.

Z tym wszystkim zintegrowany został strategiczny system zarządzania załogą – po jego uruchomieniu naszym oczom ukazuje się dwuwymiarowy pionowy przekrój okrętu, gdzie możemy zobaczyć wszystkich podwładnych w czasie rzeczywistym wykonujących swoje zadania. Rozwijane w trakcie kampanii umiejętności postaci w bezpośredni sposób wpływają na to, jak zachowuje się cała jednostka. Przykładowo, doświadczony sternik zapewnia nam większą manewrowość, a utalentowany kanonier lepszą celność. Ponadto większość podwładnych jest w stanie funkcjonować samodzielnie, co umożliwia powierzanie im części zadań i tym samym odciążenie gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Wymagania wiekowe Diluvion

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Diluvion

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.66 GHz/AMD Phenom II X4 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 330 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/10
Recenzja gry Diluvion – brzydkie kaczątko podwodnego survivalu
Recenzja gry Diluvion – brzydkie kaczątko podwodnego survivalu

Recenzja 7 lutego 2017, 16:22

Sporo do życzenia pozostawia też system autozapisu. Odniosłem wrażenie, że – poza miastami – checkpointy rozmieszczono drogą losowania, nie zawsze udanego. Diluvion nie zachowuje też przeprowadzonych z załogą rozmów na temat ostatnich wydarzeń – dlatego niektóre dialogi trzeba odhaczać od nowa, mimo że już je odbyliśmy. No i należy pilnować, czy został zapisany stan gry czy nie, bo może się zdarzyć, że znużeni ciężką walką odpuszczacie sobie na dziś, a kiedy włączacie grę ponownie – musicie powtarzać starcie, gdyż nie dopłynęliście do checkpointu. Zaletą tej sytuacji jest możliwość przypomnienia sobie paru sążnistych marynarskich wiązanek.