Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Moroi (PC)
OkładkaMoroi (PC)

Moroi PC

Mroczna produkcja z pogranicza hack’n’slasha i przygodówki. W Moroi wcielamy się w bohatera próbującego uciec z ponurego zamczyska. By tego dokonać, protagonista musi posłać do piachu tabuny wrogów i zrealizować liczne zadania, oddając przysługi napotykanym postaciom.

Akcji | steampunk | widok izometryczny | elementy RPG | elementy przygodowe | top-down | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moroi Premiera PC

2023

producent: Violet Saint wydawca: Violet Saint Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Moroi jest produkcją, która w oryginalny sposób łączy rozwiązania charakterystyczne dla hack’n’slasha z elementami rodem z klasycznej przygodówki. Produkcja została opracowana przez niezależne szwajcarskie studio Violet Saint.

Fabuła

Moroi zabiera nas w podróż do ponurego uniwersum ociekającego czarnym humorem, w którym estetyka rodem ze średniowiecza miesza się z niecodzienną, wręcz steampunkową technologią, a ludzie egzystują obok antropomorficznych zwierząt i samoświadomych maszyn. Główny bohater gry budzi się w potężnym zamczysku, nie pamiętając, kim jest, ani jak się tam znalazł. Chcąc odzyskać wolność, musi pokonać tajemniczego Czerwonego Króla.

Mechanika

W Moroi akcję ukazano w widoku top-down. Podczas zabawy przemierzamy olbrzymią fortecę, prowadzimy rozmowy z przebywającymi w niej indywiduami oraz realizujemy różnorodne zadania. Napotykane postacie często proszą protagonistę o różnorodne przysługi i dostarczanie im określonych przedmiotów. Przykładem może być pewna maszyna do mielenia mięsa, dla której bohater musi zdobyć kończynę konkretnego więźnia.

Niemniej istotną rolę w opisywanej produkcji odgrywa również walka z hordami przeciwników. Starcia są niebywale dynamiczne i krwawe, a w ich trakcie posyłamy do piachu całe tabuny wrogów, robiąc użytek z broni białej (wówczas tytuł wygląda niczym rasowy hack’n’slash) lub palnej (wtedy gra zamienia się w solidną strzelankę). Oprócz mięsa armatniego, które ginie tu w ilościach hurtowych, na naszej drodze stają potężni bossowie.

Ponadto w grze zaimplementowano rozbudowany system craftingu, pozwalający na tworzenie od podstaw zróżnicowanego oręża bądź ulepszanie już posiadanego. Każda broń składa się przy tym z kilku części (niezależnie od tego, czy mowa o mieczu, czy o działku obrotowym), które można swobodnie ze sobą łączyć.

Kwestie techniczne

Moroi działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna tej produkcji została utrzymana w posępnej i brutalnej stylistyce. W grze zastosowano animację poklatkową.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Moroi: 18+