Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wargaming

Firma producent wydawca polski wydawca

WWW: http://wargaming.com/

Adres: 60 Cannon Street, London, EC4N 6NP, UK

Telefon: +357 22 663333

[email protected]

Wargaming to jeden z najpopularniejszych deweloperów i wydawców gier opartych na modelu biznesowym free-to-play. Firma istnieje od 1998 roku, jednak prawdziwą popularność przysporzyła jej gra World of Tanks z 2010 roku.

Historia firmy Wargaming

Wargaming zostało założone w 1998 roku przez Victora Kislyiewa i kilku innych miłośników militariów. W tym samym roku firma wydała swoją pierwszą produkcję - DBA Online. W kolejnych latach na rynek trafiały następne tytuły, w tym Massive Assault (2003), Galactic Assault: Prisoner of Power (2006), Operation: Bagration (2008), Order of War i Order of War: Challenge (2009). Firma ugruntowała swoja pozycję w gatunku strategicznych projektów, a w 2010 wypuściła World of Tanks – MMO skupiające się na walkach czołgów, które szturmem zdobyło uznanie na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych tego typu produkcji. Idąc za ciosem, deweloper wypuścił w 2013 roku kolejną grę z serii - World of Warplanes.

Obecnie Wargaming jest jedną z największych firm działających na rynku gier wykorzystujących model biznesowy free-to-play. Filie koncernu znajdują się w kilkunastu państwach (m.in. w Niemczech, Rosji, Japonii, USA, na Ukrainie itd.), zatrudniając blisko 3 tys. osób.

Wargaming.net

Wargaming.net to uruchomiony w 2012 roku serwis, będący swego rodzaju centrum dowodzenia w grach z serii World of (World of Tanks, World of Warplanes, World of Warships). Portal pozwala na założenie konta, dzięki któremu wkroczymy do świata wszystkich trzech produkcji. Dodatkowo, poszczególne tytuły łączy wspólny system ekonomiczny, umożliwiający przekazywanie złota pomiędzy nimi, itd. Jednocześnie Wargaming.net jest miejscem, z którego można pobrać wymienione projekty.


Najpopularniejsze gry wydane przez Wargaming w Polsce

World of Tanks

World of Tanks

Master of Orion: Conquer the Stars

Master of Orion: Conquer the Stars

World of Warplanes

World of Warplanes

Wydane w Polsce gry

Master of Orion: Conquer the Stars 25 sierpnia 2016

World of Warplanes 13 listopada 2013

World of Tanks 12 kwietnia 2011