Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2024, 20:24

autor: Zuzanna Domeradzka

Diuna 2 zagości w dwóch popularnych grach. Czekają nas samoloty i czołgi w stylu Arrakis

W związku ze zbliżającą się premierą Diuny: Części drugiej w Microsoft Flight Simulator oraz grach studia Wargaming zorganizowano wydarzenia tematycznie powiązane z filmem.

Źródło fot. Wargaming
i

Jeśli ze zniecierpliwieniem wyczekujecie drugiej części Diuny, która trafi do polskich kin już za kilka tygodni, możecie umilić sobie czas pozostały do premiery filmu w dwóch popularnych grach wideo. Firmy Microsoft oraz Wargaming nawiązały bowiem współpracę z wytwórnią Legendary Entertainment w celu przyciągnięcia fanów przygód Paula Atrydy.

Darmowe DLC do Microsoft Flight Simulator

W wydanym w 2020 roku symulatorze lotniczym po raz pierwszy gracze będą mogli opuścić kulę ziemską. Darmowe rozszerzenie Dune do Microsoft Flight Simulator zabiera ich bowiem na pustynną planetę Arrakis.

  1. DLC jest dostępne od dziś dla wszystkich posiadaczy gry (oraz dla abonentów PC/Xbox Game Passa).
  2. W jego ramach przemierzymy charakterystyczną planetę w kokpicie znanego fanom filmu statku powietrznego Atrydy (ang. Royal Atreides Ornithopter), który cechuje się niezwykłą prędkością, przyspieszeniem i precyzją. Jak prezentuje się jego model, zobaczycie w poniższym materiale.
  1. Rozszerzenie zawiera trzy samouczki, które nauczą nas latania nową machiną oraz sześć aktywności: próby oraz misję ratunkową, w której należy uratować swojego instruktora przed burzą piaskową.

Warto również wspomnieć, że Microsoft zaprojektował nowy model kontrolera od Xboxa, który nawiązuje swoim wyglądem do Diuny. Taki pad można wygrać, biorąc udział w wydarzeniu organizowanym w serwisie X (więcej szczegółów znajdziecie tutaj).

Gry z serii World of Tanks x Diuna

Wielbiciele czołgów również będą mogli cieszyć się darmową zawartością, jednakże w odróżnieniu od MSFS, trafi ona do konkretnych gier studia Wargaming tylko w ramach ograniczonych czasowo wydarzeń.

  1. Nazwa nowej przepustki bitewnej w World of Tanks to „Diuna: Cześć druga – Przeznaczenie”. W tym rozdziale gracze będą mogli zrekrutować do swojej załogi znanych z filmu bohaterów, w tym m.in. Gurney’a Hallecka czy Rabbana. Oprócz tego da się zdobyć trofea inspirowane Diuną (np. elementy ozdobne dla pojazdów), a do sklepu trafi czołg poziomu VIII nawiązujący wyglądem do filmu. Wydarzenie rozpocznie się 15 lutego, a zakończy 26 lutego.
  2. W mobilnym World of Tanks Blitz od 23 lutego do 7 marca gracze będą mogli wejść w posiadanie nowych przedmiotów kosmetycznych oraz wziąć udział w misjach od Rabbana czy Fremenów.
  3. Jeśli chodzi o konsolową wersję WoT (Modern Armor), to 5 marca rozpocznie się w niej wydarzenie podzielone na trzy etapy, podczas którego gracze również powalczą o rzeczy inspirowane filmem i wykonają specjalne zadania.

Poniżej zobaczycie zapowiedź przepustki bitewnej w WoT, a także wygląd wspomnianego wyżej nowego czołgu.

Przypomnijmy na koniec, że debiut drugiej części Diuny został opóźniony o kilka miesięcy ze względu na strajk aktorów ze związku zawodowego SAG-AFTRA. Oficjalna premiera filmu z Timothéem Chalametem i Zendayą w rolach głównych odbędzie się 1 marca.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!