Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Excalibur (PC)

Excalibur PC

Excalibur to sieciowa gra bitewna firmy Wargaming, która pozwala na branie udziału w potyczkach z udziałem współczesnych czołgów, pojazdów opancerzonych i helikopterów. Mechanika łączy realistyczną fizykę z uproszczonym sterowaniem i mocno podkręconym tempem akcji.

Akcji | czołgi | współczesne konflikty | helikoptery | multiplayer

PC Windows
Okładka Excalibur (PC)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

Excalibur to wydana na platformę PC sieciowa gra bitewna odtwarzająca starcia współczesnych maszyn bojowych. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Wargaming, mające na koncie takie tytuły jak World of Tanks, World of Warships oraz World of Warplanes.

Mechanika

Gra pozwala na branie udziału w małych starciach ze współczesnych frontów wojennych. Gracze mogą pokierować czołgami, pojazdami opancerzonymi oraz helikopterami. Twórcy nie próbowali odtwarzać żadnego prawdziwego konfliktu zbrojnego. Dzięki temu mogli zaoferować bogaty wybór maszyn, pochodzących z różnych armii oraz wojen.

W sumie kategorii maszyn jest pięć – trzy dla czołgów oraz po jednej dla helikopterów i pojazdów opancerzonych. Zbalansowanie rozgrywki zostało ustawione tak, aby żadna klasa nie zdominowała bitew. Każda z nich specjalizuje się w eliminowaniu jednej grupy, a jest słaba przeciwko innej. Wszystkie modele możemy rozwijać i ulepszać, a zabawę w dużym stopniu napędza odblokowywanie kolejnych modeli.

Wydany na platformę PC Excalibur łączy elementy symulacji i gry akcji. Rozgrywką rządzi całkiem realistyczny silnik fizyczny, a osiągi maszyn odpowiadają rzeczywistym. Jednocześnie sterowanie jest mocno uproszczone, a potyczki znacznie szybsze niż w prawdziwym świecie.

Tryby gry

Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych i nie oferuje żadnego trybu dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Excalibur może pochwalić się atrakcyjną oprawą graficzną, której największą zaletą są bardzo szczegółowe modele maszyn oraz zaawansowany system destrukcji elementów otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Excalibur

Wymagania wiekowe Excalibur

12+

Excalibur – pierwsze filmy z niezapowiedzianej gry studia Wargaming
Excalibur – pierwsze filmy z niezapowiedzianej gry studia Wargaming

wiadomość22 czerwca 2018

Do sieci wyciekły materiały wideo z gry Excalibur, czyli niezapowiedzianego jeszcze projektu studia Wargaming, traktującego o współczesnych bitwach pancernych. Czy jest to w praktyce WoT 2.0? Filmy dają raczej definitywną odpowiedź na to pytanie.